Η κριτική γράφτηκε 8 Φεβρουαρίου 2018

Το ξενοδοχείο Γανιμυδης βρίσκεται σε κεντρικό σημειο του Γαλαξιδίου και είναι πολύ εύκολη η πρόσβαση σε αυτό. Βρίσκεται σε μια ωραία γειτονιά αλλά και το ίδιο αποτελεί στολίδι σε αυτή! Συνδυάζει το παραδοσιακό με το πολυτελές. Έχει εξαιρετικό κήπο και πολλή ωραία αίθουσα -με τζακι- για το πρωινό του... Το δωμάτιο ήταν ήσυχο, ζεστό, καθαρότατο και άνετο.
Τελευταίο αλλά το σημαντικότερο, αφήνω να σχολιάσω το πρωινό... Οι φήμες που το λένε ως το καλύτερο πρωινό Φωκίδας... επιβεβαιώθηκαν! Από το ζεστό καφέ μέχρι τις γευστικότητες μαρμελάδες και τα κέικ...που συνδυάζονταν και μεταξύ τους!
Ευχαριστούμε πολύ για όλα!

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Aimiliar
Η κριτική γράφτηκε 5 Φεβρουαρίου 2018

Ενα υπέροχο ΣΚ. Μείναμε στην πέτρινη σουίτα, σχεδόν δεν ήθελα να βγώ από το δωμάτιο. Δεν ανάψαμε το τζάκι γιατί παρόλο που έβρεχε, η θερμοκρασία ήταν καλή. Τα μόνα που έχω να πώ είναι ότι λίγο με δυσκόλεψαν τα μαξιλάρια στο συγκεκριμένο δωμάτιο (πολύ flat για μένα), στο πρωινό θα ήθελα και κάποιο τυρι και αλλαντικό (είμαι των αλμυρών). Σίγουρα θα ξαναπάμε. Χρυσούλα εμείς και το σκυλάκι μας, σε ευχαριστούμε για την φιλοξενία σου.

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, ΜΑΡΙΑ Κ
Ο/η Chrisoula P, Ιδιοκτήτης του Ξενοδοχείο Γανυμήδης, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 6 Φεβρουαρίου 2018

Αγαπητή κα Μαρία,
Σας ευχαριστούμε πολύ για την όμορφη κριτική σας .
Χαίρομαι που απολαύσετε την διαμονή σας στην παραδοσιακή Σουίτα με το τζάκι .
Αυτό που λέω πάντα " Ο ύπνος είναι προσωπική υπόθεση " ισχύει!
Γι ' αυτό το λόγο υπάρχουν 4 σετ στο συγκεκριμένο δωμάτιο και σε ολα τα δωμάτια μας βέβαια παραπάνω μαξιλάρια .
Παρολ'αυτα θα μπορούσατε να μας ζητήσατε ενα πιο "αφρατο" μαξιλαρι και μετα χαρας θα σας προσφεραμε αυτό που θα σας ταίριαζε καλύτερα.
Η αλήθεια είναι ότι με ξάφνιασε το σχόλιο σας για το τυρί και το ζαμπόν καθώς και τις δύο μέρες (και καθημερινά σε όλους ) στα πρωινά , σας προσφέρθηκαν και τα δύο σε διάφορες μορφές.
Τυρακι νωπο με τα τηγανιτά σας αυγουλακια, τυρι με ζαμπόν για την ομελέτα την γεμιστη, αλμυρό κέικ με τυρί και ζαμπόν , πίτα αλμυρή.
Μου αρέσει να πειραματίζομαι με τις γεύσεις γι' αυτό το λόγο εκτος απο το να προσφέρω απλά ένα τυράκι και ένα ζαμπονακι στο πιάτο επεξεργάζομαι τα υλικά .
Μου αρέσει να τα " παντρευω " και να έχω ένα ξεχωριστο, απο τα συνηθισμένα ,αποτέλεσμα!
Σε οποιαδήποτε περίπτωση με ικανοποίει αφάνταστα όταν ο επισκέπτης δηλώνει και αυτο το κάτι παραπάνω που του αρέσει.
Θα χαρούμε να σας φιλοξενήσουμε και πάλι -όλους σας- και το σκυλάκι καθώς είμαστε πιστοποιημένα pet friendly hotel .!

Εις το επανιδείν!

Η κριτική γράφτηκε 16 Ιανουαρίου 2018

Απίστευτο πρωινό,φιλοξενία και καταπληκτικοί άνθρωποι,το δωμάτιο υπέροχο κ καθαρό. Πολύ καλή επιλογή,αν ξαναβρεθώ Γαλαξίδι εκεί θα πάω,μου λείπει ήδη αυτό το πρωινό κ αυτή η ησυχία καθώς κ τα λικέρ. Πραγματικά δεν εχω λόγια

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, LemoniaV1

Αγαπητή Λεμονια,
Πόσο όμορφη η κριτική σου!
Χαίρομαι που περάσατε όμορφα στο Γανυμηδη και που η εμπειρία σας μαζί μας ήταν ξεχωριστή.
Θα χαρούμε να σας ξαναδούμε κοντά μας !

Όσο για τα πρωίνα και τα λικέρ, υπόσχομαι νέες γεύσεις την άλλη φορά ,καθώς δεν σταματάμε να δημιουργούμε καθημερινά στο ΠΡΟΤΥΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΡΩΙΝΌ ΦΩΚΙΔΑΣ.

Φιλικά,

Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2018

Απίστευτα όμορφο ξενοδοχείο! Το θαυμάζεις από την πρώτη στιγμή που μπαίνεις και το αντικρύζεις ! Μόλις δε αντικρύσαμε το δωμάτιο αναφωνήσαμε όλοι μαζί "ουάου" και μου έδιναν όλοι συγχαρητήρια, που έκανα τέτοια κράτηση! Η οικοδέσποινα Χρυσούλα υπέροχος άνθρωπος, φιλόξενος, ευγενικός, πάντα χαμογελαστός! Το πρωινό απλά δεν υπάρχει! Γενικά, ένα από τα καλύτερα ταξίδια μας, σ'ένα υπέροχο και ρομαντικό μέρος, όπως είναι το Γαλαξίδι!

Συμβουλή: Ανεπιφύλακτα συστήνω τη deluxe σουίτα! Θα ...... τα χάσετε !!!!!
  • Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, nitsa2018

Αγαπητη κα Νιτσα ,
Σας ευχαριστούμε πολύ για την υπέροχη κριτική σας !

Εγώ να συμπληρώσω σε ολα τα όμορφα που μας γράψατε παραπάνω ότι είναι χαρά μας να φιλοξενούμε τόσο "ομορφες "οικογένειες.

Εκτιμήσετε το έργο μας..από την πρόσφατα ανακαινισμένη και άκρως εκσυγχρονισμένη Σουίτα μας ....μέχρι την φιλοξενία μας !

Είναι σημαντικό για εμάς και σας υπερευχαριστω .

Ολα τα δωματια του Γανυμηδη εκσυγχρονίζονται αλλα ειμαι σίγουρη ότι και στο επόμενο ταξίδι σας θα επιλέξετε την ίδια deluxe .. πανέμορφη Σουίτα!

Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2018

Όταν γράφεις για αυτό το μέρος, φοβάσαι μην ξεχάσεις κάτι. Το υπέροχο αρχοντικό, τα ζεστά δωμάτια, η εσωτερική και η εξωτερική διακόσμηση, η καθαριότητα, η ευγένεια, η εξυπηρέτηση, η φιλικότητα, το σπιτικό, παραδοσιακό, απολαυστικό, μοναδικό σε ποιότητα και ποσότητα πρωινό, η οικοδέσποινα Χρυσούλα που από τη στιγμή που σε καλωσορίζει μέχρι που τη στιγμή που δυστυχώς φεύγεις σε κάνει να αισθάνεσαι τόσο όμορφα που κάποια στιγμή θα ξαναπάς οπωσδήποτε! Όταν ο επαγγελματισμός, ο σεβασμός σ' αυτόν που σε επέλεξε συνδυάζεται με την ανθρωπιά τότε το αποτέλεσμα έχει όνομα και λέγεται κα Χρυσούλα. Σ' ευχαριστούμε για όλα....

Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, elina2211