Η κριτική έγινε: 21 Οκτωβρίου 2020

Πολύ ωραίος χώρος, καθαρός, το προσωπικό ευγενέστατο, το φαγητό εξαιρετικό, η θέα μαγευτική! Μέναμε στο ισόγειο, όπου η πρόσβαση με την πισίνα ήταν άμεση, τόσο άμεση που στο μπαλκόνι είχαμε τις δικιες μας ξαπλώστρες! Θα πήγαινα ξανά και ξανά!

Ευχαριστούμε, Nataliapel
Ο/η Ionian Hill Hotel, Πρακτορείο/Σύμβουλος του Ionian Hill Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 3 εβδομάδες

Αγαπητή Nataliapel,

Σας ευχαριστούμε πολύ που αφιερώσατε χρόνο για να μας αφήσετε αυτή την καταπληκτική κριτική. Είμαστε πολύ χαρούμενοι που απολαύσατε τη διαμονή σας μαζί μας, καθώς η ικανοποίηση των επισκεπτών είναι πάντα προτεραιότητα στο Ionian Hill Hotel.
Ελπίζουμε ότι θα έχουμε την ευκαιρία να σας προσφέρουμε τη φιλοξενία μας στο μέλλον!

Η κριτική έγινε: 30 Ιουλίου 2020

Για τη διαμονή μας στη Ζάκυνθο, επιλέξαμε το Ionian Hill Hotel κοντά στο Αργάσι – στο ΝΑ τμήμα του νησιού – σε πευκόφυτο λόφο με πολύ ωραία θέα στο Αργάσι, στη θάλασσα, στην Πόλη της Ζακύνθου και στο ηλιοβασίλεμα!

Μείναμε (2 άτομα), στο 3 επίπεδο σε Deluxe Διπλό / Δίκλινο δωμάτιο (22 m²) - υπήρχε και τρίτο κρεβατι - με πανοραμική θέα στη θάλασσα και στην πισίνα (δωμάτιο αριθμός 6) από την Κυριακή 12 Ιουλίου 2020 μέχρι το Σάββατο 18 Ιουλίου 2020, 7 ημέρες.

Το δωμάτιο και οι κοινόχρηστοι χώροι του ξενοδοχείου ήταν πεντακάθαροι. Λόγω κορονοϊού επιλέξαμε καθαριότητα μέρα παρά μέρα και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα.

Το δωμάτιο διέθετε μεγάλη ντουλάπα, μικρό χρηματοκιβώτιο, μικρό ψυγείο, καφετέρια, σεσουάρ μαλλιών, αφρόλουτρα, σαμπουάν, μικρά σαπούνια και όλα τα απαραίτητα για μια ευχάριστη διαμονή .

Τα παιδιά στην υποδοχή και στον χώρο του πρωινού ήταν εξυπηρετικότατα.

Το πρωινό ήταν αλά καρτ – λόγω (covid-19) – σε όμορφα διαμορφωμένο χώρο δίπλα στη πισίνα με αρκετά τραπέζια στη σκιά.

Προσφέρονται δωρεάν χώροι στάθμευσης στον χώρο του ξενοδοχείου και κάτω δίπλα στον κεντρικό δρόμο αλλά κάποια βράδια ήταν γεμάτοι από τα αυτοκίνητα των ενοίκων και των επισκεπτών της καλής ταβέρνας του δίπλα στην πισίνα.

Το σήμα του wi-fi ήταν πάντα καλό (4-5/5), χωρίς διακοπές και στον χώρο του δωματίου και έξω στο μπαλκόνι.

Για τη διαμονή μας πληρώσαμε 73,34 ευρώ την βραδιά!
Για φόρο διαμονής σε ξενοδοχείο Α’ κατηγορίας πληρώσαμε 3 ευρώ τη βραδιά!

Θα το προτιμήσουμε και στο μέλλον.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Προτιμήστε δωμάτια με θέα στη θάλασσα και στο ηλιοβασίλεμα.
Ευχαριστούμε, chrngeo

Αγαπητέ chrngeo,

Σας ευχαριστώ πολύ για τα ευγενικά σας λόγια. Είναι μεγάλη μας τιμή που αφιερώσατε χρόνο για να μοιραστείτε την εμπειρία σας μαζί μας και με άλλους ταξιδιώτες. Είμαστε πολύ χαρούμενοι που η επίσκεψή σας στο Ionian Hill Hotel κύλησε ομαλά. Ανυπομονούμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο μέλλον!

Η κριτική έγινε: 20 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ένα από τα καλύτερα ξενοδοχεία που έχω επισκεφτεί..!! Έχει απίστευτη θέα,πολύ ήσυχο περιβάλλον!! Επίσης ο χώρος είναι πολύ καθαρός και η εξυπηρέτηση άψογη..!! Το πρωινό του είναι πολύ ωραίο και περιέχει φρέσκα προϊόντα!! Το εστιατόριο του ξενοδοχείου ένα από τα καλύτερα σε όλο το νησί!!

Ευχαριστούμε, 701orfeasp

Αγαπητέ 701orfeasp,

Σας ευχαριστώ πολύ για τα υπέροχα σχόλιά σας! Είμαστε πολύ χαρούμενοι που είχατε μια υπέροχη διαμονή μαζί μας και ότι το προσωπικό μας μπόρεσε να σας φροντίσει καλά. Καταβάλουμε μεγάλη προσπάθεια για να κάνουμε την κάθε διαμονή μια πραγματικά αξέχαστη και εντυπωσιακή εμπειρία. Τα λόγια σας είναι είναι η μεγαλύτερη ανταμοιβή για τις προσπάθειες που καταβάλλει η ομάδα μας σε καθημερινή βάση.

Η κριτική έγινε: 30 Ιουνίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Επισκέφθηκα το Ionian Hill και διέμεινα εκεί 1 βράδυ, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων. Ειναι ίσως το πιο όμορφο μέρος που έχω επισκεφθεί ποτέ. Εξαιρετική και άμεση εξυπηρέτηση, ευγενέστατοι υπάλληλοι. Συγχαρητήρια...Θα το επισκεφθώ ξανά με την πρώτη ευκαιρία.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2020
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, dmarinis7

Αγαπητέ dmarinis7,

Είναι μεγάλη ευχαρίστηση να διαβάζουμε μια τόσο όμορφη κριτική! Χαιρόμαστε πολύ που απολαύσατε τη διαμονή σας μαζί μας! Ανυπομονώ να μεταφέρω όλα τα σχόλιά σας στο υπόλοιπο προσωπικό μας, το οποίο καταβάλει μεγάλη προσπάθεια για να κάνει τη διαφορά. Ελπίζω να σας δούμε ξανά σύντομα!

Η κριτική έγινε: 30 Αυγούστου 2019

Οι 4 διανυκτερεύσεις στο ξενοδοχείο ήταν μια ξεχωριστή εμπειρία!!! Συνδιασμός ενός μοντέρνου κ άνετου χώρου με άψογη αισθητική, εκπληκτική θέα, νόστιμο φαγητό κ ανθρώπους γεμάτους χαμόγελα κ φιλοξενία!!!
Διονύση, Αντώνη κ Γιώργο ευχόμαστε πάντα πολλές κ καλές δουλειές με υγεία κ θετική ενέργεια!!!
Ευχαριστούμε για όλα!!! Βασίλης-Ανθη

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019