Κατερίνα Σ

Εξαιρετικό

Κριτική για: Marelen Hotel
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 26 Αυγ 2023
Το ξενοδοχείο είναι πάρα πολύ καλό. Ωραία τοποθεσία, 5 λεπτά με τα πόδια από την παραλία Καλαμάκι, στη οποία θα δεις και φωλιές χελωνών και ασφαλώς κοντά στην πόλη της Ζακύνθου!
Καθαρό, με όμορφα δωμάτια. Η πισίνα μόνο για ενήλικες έχει υδρομασάζ και βέβαια πολλή ηρεμία.
Η κεντρική πισίνα όπου είναι και για παιδιά είναι επίσης πολύ όμορφη.! Δίπλα της είναι το εστιατόριο και δύο μπαρ και πρωινό καφέ και βραδυνό ποτό. Και τα δύο μπαρ είναι πολύ καλόγουστα φτιάχνοντας έτσι ένα όμορφο περιβάλλον.
Το φαγητό νόστιμο, με μεγάλη ποικιλία για όλα τα γούστα. Ο μπουφές ήταν πάντα γεμάτος με γρήγορη ανανέωση των προσφερόμενων φαγητών όταν αυτά τελείωναν.
Υπήρχαν σημεία για απασχόληση των παιδιων. Γήπεδα μπάσκετ και ποδοσφαίρου, πινγκ πονγκ και μπιλιάρδο κα.
Το προσωπικό είναι εξαιρετικό. Φιλικό, χαμογελαστό και πάντα πρόθυμο να σε εξυπηρετήσει.! Φιλικοί και προσιτοί πολύ και οι ιδιοκτήτες! Πρόθυμοι να σε εξυπηρετήσουν αλλά και να κουβεντιάσουν μαζί σου.
Δεν πρέπει να παραλείψω ότι το ξενοδοχείο είναι pet friendly, κυριολεκτικά!!
Είναι μια πολύ καλή επιλογή για διακοπές στο νησί, είτε πας με οικογένεια, είτε με παρέα.!
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2023
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε με την οικογένεια
5,0 από 5 κύκλουςΠοιότητα
5,0 από 5 κύκλουςΤοποθεσία
5,0 από 5 κύκλουςΕξυπηρέτηση
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
0.3 χλμ. από Marelen Hotel
Καλαμάκι: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
1.144
1.144
Η κριτική έγινε: 12 Αυγούστου 2022

Υπέροχο ξενοδοχείο, πεντακάθαρο με πολύ πολύ ωραιο πρωινό και μπουφέ! Το προσωπικό απίστευτο , ευγενέστατοι και πρόθυμοι να εξυπηρετήσουν ! Ρωτησα μια φορά αν είχε ζάχαρη η sauce από καποιο φαγητό γιατί λόγω διαβήτη δεν τρώω ζάχαρη και έκτοτε όποτε με έβλεπαν αμέσως μου έλεγαν τι είχε ζάχαρη και τι όχι και προσφέρθηκαν να μου φτιάξουν κάτι χωρίς ζάχαρη!!!!!
Ο manager ευγενέστατος….
Η υπεύθυνη γλυκύτατη και ευγενέστατη κυρία !
Οι πισίνες βολικές για τα παιδιά
Το μόνο μειονέκτημα ,που δεν μας ενόχλησε καθόλου όμως , ήταν ότι είχε λίγο μικρό μπάνιο.
Το συστεινω ανεπιφύλακτα!!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2022
Ευχαριστούμε, Ada_gik
Ο/η Marelen Hotel, General Manager του Marelen Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 17 Αυγούστου 2022

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα θετικά σας σχόλια! Η ανατροφοδότησή σας, επιβεβαιώνει την προσπάθειά μας για μια υψηλή ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών. Ευχόμαστε να σας ξαναδούμε στο ξενοδοχείο μας!

Η κριτική έγινε: 25 Ιουλίου 2022

Μείναμε σε family room with banks 6 νύχτες, δυο ενήλικες και δυο παιδάκια 3 και 5 ετών.
Η κράτηση έγινε τηλεφωνικά με επισήμανση για την ύπαρξη διπλού κρεβατιού. Όταν φτάσαμε βρήκαμε δυο μονά ενωμένα. Η απάντηση ήταν ότι θα πρέπει να κοιμηθούμε ένα βράδυ σε αυτό και να δούμε την επόμενη μέρα τι μπορεί να γίνει.
Το μπάνιο 3 τετραγωνικά με το ζόρι. Δεν έμπαινες με το παιδί αγκαλιά και φυσικά είναι μόνο για αδύνατους. Σε καμία περίπτωση για εύσωμους.
Παιδότοπος δεν υπάρχει. Είναι μια παιδική χαρά με δυο σπιτάκια-τσουλήθρα όπου υπάρχει σήμανση ότι δε λειτουργεί λόγω κορονοϊού. Φυσικά αυτό δεν το αναφέρει πουθενά στην ιστοσελίδα τους. Μάλλον ο κορονοϊός υπάρχει μόνο εκεί αφού δεν είδα να ψεκάζουν τις ξαπλώστρες της πισίνας για τον επόμενο λουόμενο.
Η παιδική πισίνα με τις νεροτσουλήθρες λειτουργεί 12:00-16:00. Άνθρωπος να επιβλέπει δεν υπάρχει, για να πω ότι πληρώνουν κάποιον και για αυτό δε λειτουργεί περισσότερο. Πόσα παιδάκια θα πάνε αυτές τις ώρες που ο ήλιος είναι ο χειρότερος για τα παιδιά, που εκείνες τις ώρες θα φάνε το μεσημεριανό τους ή θα κοιμηθούν;;;;;
Υποτίθεται ότι υπάρχει υπηρεσία καθαριστηρίου αλλά όταν ζήτησα να μου καθαρίσουν ένα πουκάμισο μου είπαν ότι το στέλνουν σε καθαριστήριο και η χρέωση είναι 15-20 ευρώ. Χωρίς φυσικά εγγύηση για την κατάσταση που θα επιστρέψει το ρούχο.
Στο μπάνιο μέτρια καθαριότητα.
Πληρώσαμε περίπου 165 ευρώ τη βραδιά και μας έδωσαν μόνο ένα μπουκάλι νερό την ημέρα που φτάσαμε.
Το room service είναι μέχρι τις 21:00. Απαράδεκτο, αφού βρίσκεσαι σε ΔΙΑΚΟΠΕΣ.
Φρέσκο ψωμί στο πρωινό δε βρήκα ποτέ. Ξερό και μπαγιάτικο.
Μέλι εισαγωγής ( ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ) και άγευστο. Οι μπανάνες κομμένες στη μέση και την επόμενη ημέρα έβγαζαν αυτές που είχαν μείνει απλά κόβοντας μία ροδέλα για να φύγει το μαύρο. (Μπανάνα 4 εκατοστά χωρίς καμπύλη έχετε δει;)
Το 3 το βάζω μόνο για την ευγένεια των σερβιτόρων και για τα καθαρά νερά στις πισίνες.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2022
    • Ποιότητα
Ευχαριστούμε, IoannaAnastasArgyri
Ο/η Marelen Hotel, General Manager του Marelen Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 26 Ιουλίου 2022

Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιερώσατε για να μας γράψετε την κριτική σας. Κάθε σχόλιο μας βοηθά να βελτιωνόμαστε, πράγμα που είναι το ζητούμενο για εμάς, τα τελευταία 32 χρόνια λειτουργίας του ξενοδοχείου μας. Λυπόμαστε που οι διακοπές σας στο ξενοδοχείο μας δεν ανταποκρίθηκαν στις προσδοκίες σας.
Ξεκινούμε, λοιπόν, επισημαίνοντάς σας πως η επιβεβαίωση της κράτησης ανέφερε ξεκάθαρα, τον τύπο του δωματίου σας (twin with bunks). Κατά την άφιξή σας, έγινε αντιληπτό το γεγονός της παρεξήγησης από μέρους σας για τον τύπο του δωματίου και σας προσφέραμε δωμάτιο με διπλό κρεβάτι για την αμέσως επόμενη ημέρα. Επίσης, σας τοποθετήσαμε αμέσως πιστοποιημένο επίστρωμα πάχους 6εκ. FOAM SPRING BEDS διπλού κρεβατιού. Όπως μας ενημερώσατε και σαφώς μας δηλώσατε, η αλλαγή αυτή ικανοποίησε την ανάγκη σας και δεν συνέτρεχε λόγος αλλαγής δωματίου.
Όσον αφορά στο μέγεθος του μπάνιου, αντιλαμβανόμαστε την πιθανή δυσκολία, αλλά θέλουμε να είμαστε σαφείς ως προς το ότι δεν υπήρξε αναντιστοιχία στην πληροφόρηση σας κατά την διαδικασία κράτησης. Εξάλλου, το ξενοδοχείο διαθέτει διάφορους τύπους δωματίων, διαφορετικών τετραγωνικών, καθώς και δίχωρα δωμάτια 40τμ.με μεγαλύτερους χώρους υπνοδωματίων και μπάνιων όπως και σουίτες 43τμ.
Αναφορικά με την ύπαρξη της υγιεινής στις ξαπλώστρες της πισίνας, σας γνωστοποιούμε ψεκάζονται 06:30 π.μ. καθημερινά από υπάλληλο του ξενοδοχείου μας . Ο εφάπαξ ψεκασμός με σκοπό την απολύμανση στις ξαπλώστρες της πισίνας είναι επαρκής, μιας και οι πελάτες μας προμηθεύονται τακτικά καθαρές πετσέτες πισίνας για ατομική χρήση και άρα, τηρούνται όχι μόνο οι προβλεπόμενοι κανόνες υγιεινής που μας ορίζουν τα πρωτόκολλα αλλά και πολύ παραπάνω λόγω της πιστοποίησης που έχουμε από την TUV AUSTRIA COVID SHIELD .
Ο παιδότοπος δεν λειτουργεί, όπως ακριβώς το επισημάνατε. Σας ζητούμε συγνώμη για την αμέλειά μας να ενημερώσουμε σχετικά την ιστοσελίδα μας.
Συνεχίζοντας, σας ενημερώνουμε ότι ο χώρος της παιδικής πισίνας με τις νεροτσουλήθρες επιβλέπεται από υπάλληλο του ξενοδοχείου μας ανά ½ ώρα, ώστε να εξασφαλίζεται η σωστή λειτουργία της πισίνας και η καθαριότητα του χώρου.
Επίσης, η υπηρεσία καθαριστηρίου σαφώς υπάρχει και λειτουργεί με πληρωμή, ως είθισται. Εγγύηση για την κατάσταση παραλαβής των ρούχων δεν δίδεται. Ακόμη, η τιμή της χρέωσης του καθαρισμού των ρούχων ανέρχεται στο ποσό που αναγράψατε, ακριβώς γιατί γίνεται ξεχωριστή πλύση για κάθε ρούχο, όπως σας επισημάνθηκε από την concierge του ξενοδοχείου μας.
Περαιτέρω, σας υπενθυμίζουμε ότι το welcome pack του δωματίου σας περιείχε εκτός από το νερό που αναφέρατε, καφέ, τσάι, γάλα, ζάχαρη και μπισκότα κατά την άφιξή σας.
Τέλος, αναφορικά με τα σχόλια σας για την ποιότητα του ψωμιού στο πρωινό, σας γνωστοποιούμε ότι το ξενοδοχείο μας προμηθεύεται καθημερινά φρέσκο και ζεστό ψωμί από φούρνο της περιοχής. Το μέλι μας είναι μέλι Ανθέων – Μακεδονική και επίσης, τα φρούτα μας παραλαμβάνονται καθημερινά και προσφέρονται φρέσκα, τόσο στο πρωινό, όσο και στο βραδινό μας.
Η ως άνω απάντησή μας σκοπό έχει να αποκαταστήσει την πραγματικότητα και ίσως να διαφωτίσει κάποιες απορίες σας. Άλλωστε, η συντριπτική πλειοψηφία των θετικών ανταποκρίσεων από την πλευρά των πελατών μας, επιβεβαιώνει την υψηλή ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών του ξενοδοχείου μας.
Για μια ακόμη φορά, λυπόμαστε που δεν φανήκαμε αντάξιοι των προσδοκιών σας.
Παραμένουμε στη διάθεσή σας,
ΗΟΤΕL MARELEN

Η κριτική έγινε: 15 Αυγούστου 2021

Μείναμε για μία εβδομάδα σε δίχωρη σουίτα και όλα ήταν καλύτερα απ' ότι περιμέναμε. Μεγάλο δωμάτιο, καθαρό και πρόσφατα ανακαινισμένο. Πολύ κοντά στην παραλία, τρεις πισίνες για να επιλέξεις αυτή που σου ταιριάζει καλύτερα και πολύ ωραίος περιβάλλον χώρος. Εξαιρετικό wi fi σε όλα τα σημεία του ξενοδοχείου.
Είχαμε επιλέξει πακέτο με ημιδιατροφή και πραγματικά δεν το μετανιώσαμε καμία στιγμή. Το βραδινό μπουφέ είχε ικανοποιητικό αριθμό επιλογών και κυρίως ήταν όλα καλομαγειρεμένα.
Επίσης, στο snack bar υπήρχαν γευστικότατες και οικονομικές επιλογές.
Επαγγελματική και φιλική εξυπηρέτηση.
Νομίζω αξίζει να αναφέρω πως πρόκειται για οικογενειακή επιχείρηση με τους ιδιοκτήτες να είναι συνεχώς στην πρώτη γραμμή.
Αν ξαναπάμε στη Ζάκυνθο ξέρουμε που θα μείνουμε!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2021
    • Ποιότητα
Ευχαριστούμε, katerinal752
Ο/η Marelen Hotel, General Manager του Marelen Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Μαΐου 2022

Αγαπητή Κατερινα, είμαστε χαρούμενοι που απολαύσατε τη διαμονή σας μαζί μας! Εκτιμούμε την εξαιρετική κριτική και ανυπομονούμε να σας δούμε ξανά σύντομα.

Η κριτική έγινε: 19 Αυγούστου 2020

Ο χωρος του ξενοδοχειου παρα πολυ καλος με ευκολη πρόσβαση στη θάλασσα αλλα και με πολυ καλες πισινες.Ολα πεντακάθαρα και τήρηση ολων των κανόνων ασφαλείας.. Το εστιατόριο τηρεί ολα τα μέτρα ασφαλείας και παρόλο που είχε μπουφέ όλα ήτα σκεπασμένα και προφυλαγμένα.. Τα προσφερόμενα φαγητά παρα πολύ καλα απο εναν εξαίρετο σεφ. Το θεωρώ ξενοδοχείο πρότυπο για διαμονή και εστίαση. Ολοι προσωπικο και ιδιοκτήτες ευγενικοί και φιλοξενοι.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
1  Ευχαριστούμε, anastasiarat1
Ο/η Marelen Hotel, General Manager του Marelen Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 20 Αυγούστου 2020

Αγαπητή anastasiarat1,
Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα εξαιρικά σας σχόλια. Χαιρόμαστε πολύ που περάσατε τέλεια στις διακοπές σας μαζί μας. Θα είναι χαρά μας να σας δούμε ξανά στο μέλλον.

Η κριτική έγινε: 18 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Χωρίς υπερβολές οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες και σέβονται τους πελάτες τους.
Τα πάντα, από το προσωπικό, τις εγκαταστάσεις, το φαγητό, τη καθαριότητα, ήταν άριστα.
Επισης, 10 στα 10 για την ευγένεια και την εξυπηρέτηση.
Νιώθω τυχερή που έκανα αυτή την επιλογή.
Και του χρόνου πάλι εδώ!

Ευχαριστούμε, Μπάμπης Μ

Αγαπητοί ΜπάμπηςΜαριλένα,
Χαιρόμαστε πάρα πολύ που περάσατε τέλεια στις διακοπές σας μαζί μας. Ευχαριστούμε πολύ για τα εξαιρετικά σας σχόλια, τα οποία θα μεταφέρουμε σε όλο το προσωπικό του ξενοδοχείου. Χαρά μας να σας υποδεχτούμε και το επόμενο καλοκαίρι.