Η κριτική έγινε: 12 Σεπτεμβρίου 2019

Το bungalow που μείναμε ήταν καταπληκτικό!!!Μεγάλο, άνετο, ήσυχο, φωτεινό, με σαλόνι, κουζίνα, υπνοδωμάτιο και μπάνιο!Η πριβέ αυλίτσα ήταν φανταστική, με θέα στη θάλασσα. Το αρνητικό ήταν τα πολλά κουνούπια.Χωρίς φιδάκι, ήταν αδύνατον να κάτσεις έξω.Μου έκανε εντύπωση πόσο προσεγμένα ηταν τα δωμάτια, είχε σίτες σε όλα τα παράθυρα (6 στο σύνολο) και ήταν εξοπλισμένο με όλα τα βασικά. Δηλαδή κουζινικά, πιστολάκι μαλλιών, σαμπουάν, αφρόλουτρα, μηχανημα για ταμπλέτες κουνουπιών, ακόμα και σίδερο με σιδερώστρα!!!Α!!!Είχε και πάρκιν για το αυτοκίνητο ακριβως απ' έξω!!!Οσον αφορά τη καθαριότητα, δεν έμεινα ευχαριστημενη, διότι δεν σκούπιζαν σωστά...Η κυρία Μένη και ο γιος της Βασίλης (οι ιδιοκτητες), μας έκαναν να νιώσουμε σαν το σπίτι μας και μας έδωσαν κάθε οδηγία και βοήθεια για να κάνουν τις διακοπές μας αξέχαστες. Φυσικά και το προτείνω ανεπιφύλακτα!!!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Ζητήστε bungalow με θέα θάλασσα, διότι υπάρχει περίπτωση κάποια να έχουν μπροστά δέντρα και να μην φαίνεται.
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, PEPOULINI
Η κριτική έγινε: 5 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Παρά τις αρκετές φορές που έχουμε βρεθεί για διακοπές στην παραλία του Μαυροβουνιου, ήταν η πρώτη φορά που επιλέξαμε το cavo grosso για την διαμονή μας κ ευτυχώς δεν το μετανιωσαμε. Έχοντας δύο παιδιά νηπιακης ηλικίας αναζητουσαμε αυτονομία, καθαριότητα κ άνεση, πράγματα που μας προσεφερε απλόχερα το εν λόγω καταλυμα κ η γλυκυτητα ιδιοκτητρια του. Το bungalow ήταν πολύ ευρύχωρο, καθαρό, ήσυχο, με ανακαινισμενο μπάνιο, πλήρως εξοπλισμενη κουζίνα, μοσχομυριστα σεντόνια κ πετσέτες καθώς κ μια όμορφη, περιποιημενη αυλή με θέα θάλασσα. Μείναμε απόλυτα ευχαριστημενοι από την εμπειρία της διαμονής μας εκεί κ ο μόνος λόγος που δεν βάζουμε πέντε αστέρια είναι η απουσία καινουριων κουφωματων που είχε ως αποτέλεσμα τα υπνοδωμάτια να είναι πολύ φωτεινά από νωρίς κ το πολύ πρωινό ξύπνημα ήταν μονόδρομος (βέβαια το εκμεραλλευτηκαμε με πρωινές βουτιές στα ήρεμα, κρυσταλλινα νερα). Κυρία Μενη, συγχαρητήρια για το μεράκι κ τον επαγγελματισμο σας. Θα τα ξαναπούμε σίγουρα!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, Kelly K
Η κριτική έγινε: 18 Ιουνίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Το bungalow που μείναμε ήταν υπέροχο και πεντακάθαρο. Η κυρία Μένη φανταστική οικοδέσποινα, την ευχαριστούμε για όλα. Η παραλία 5 λεπτά με τα πόδια. Επίσης το θετικό είναι ότι μπορούσες να πάρεις το αμάξι σου έξω από το bungalow σου. Σίγουρα όταν ξαναέρθουμε θα την προτιμήσουμε.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2019
Ευχαριστούμε, toniaza
Η κριτική έγινε: 13 Οκτωβρίου 2018

Πρώτη φορά έρχομαι σε τόσο καθαρό χώρο. Οι πετσέτες, τα σεντόνια, οι πετσέτες της κουζίνας, όλα μοσχομύριζαν και στο πάτωμα, πουθενά δεν έβρισκες ούτε σκονίτσα. Για δύο άτομα πολύ ευρύχωρο και όμορφη βεράντα με θέα στη θάλασσα. Το επισκεφθήκαμε αρχές Οκτωβρίου και ευτυχώς είχε αρκετή ζέστη και κάναμε και μπάνια στη θάλασσα που απείχε ελάχιστα ( μία κατηφόρα ευθεία κάτω ούτε 5 λεπτά με τα πόδια).
Οι άνθρωποι πολύ εξυπηρετικοί και ζεστοί, μας πρότειναν κιόλας σε ποια αξιοθέατα αξίζει να πάμε και μας έδωσαν και οδηγίες και χάρτη.
Έξτρα μπόνους η πολύ φιλική και "ομιλητική" γατούλα του ξενοδοχείου, τη λατρέψαμε.

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2018
Ευχαριστούμε, AlexandraP2582
Η κριτική έγινε: 25 Αυγούστου 2018

Ησυχία, ευρύχωρο διαμέρισμα ,πεντακάθαρα παντού, φροντισμένος κήπος με δέντρα και φυτά , παντού μυρωδιές και χρώματα από καρπούς και λουλούδια.
Το διαμέρισμα μας είχε κρεβατοκάμαρα , καθιστικό και κουζίνα. Τα στρώματα ειναι καλά, η ντουλάπα μεγάλη, τηλεόραση flat screen large. Στο καθιστικό ελαφριά επίπλωση και δύο πολυθρόνες που ανοίγουν και γίνονται κρεββάτια. Το μπάνιο ήταν άνετο και ανακαινισμένο. Το κάθε δωμάτιο είχε από δύο παράθυρα με σίτες και το διαμέρισμα είχε δυο κλιματιστικά. Η θέα στον κήπο στη θάλασσα και στον ανοιχτό ορίζοντα ήταν πολύ καλή μέσα από τα δωμάτια αλλά και από την αυλή μας.
Για εμάς το Cavo Grosso ήταν πολύ καλή επιλογή, δεν το χρησιμοποίησαμε σαν βάση για να πάμε εκδρομές. Διαλέξαμε το Μαυροβουνι για την παραλία και για κολύμπι. Κάναμε τρία μπάνια την ημέρα, το πρώτο και καλύτερο μπάνιο το κάναμε καθημερινά στις 8 πριν το breakfast με θάλασσα λάδι. Το πρωινό ποιοτικό και κομψό, το μπαλκόνι που σερβίρεται ο μπουφές του πρωινού έχει πανοραμικη θέα. Μείναμε 6 βραδιές και είχαμε μαζί μας και τον σκύλο μας.
Μεγάλο ατού η πολύ καλή ταβέρνα που ειναι κοντά.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, Dimitris B