Η κριτική έγινε: 21 Σεπτεμβρίου 2016

Ταδιδέψαμε οικογενειακώς μέσα Σεπτεμβρίου 2016.Το ξενοδοχείο βρίσκεται σε κεντρικότατο σημείο του Λαγανά και λόγω της περιοδου που τον επισκεφθήκαμε είχε σχετική ησυχία.Για Σεπτέμβριο όμως έπαιρνες μια καλή γεύση διακοπών καλοκαιριού με τους Άγγλους τουρίστες να κυριαρχούν.Οι εγκαταστάσεις του ξενοδοχείου πολύ καλές,μας τακτοποίησαν σε χώρο με δύο δωμάτια και ήταν πολύ άνετα γιατί ήμασταν μόνο 3.Λιτή και μοντέρνα διακόσμηση με τα γήινα και γκρίζα χρώματα να κυριαρχούν.Τηλεόραση,ψυγείο,κουζινάκι,βραστήρας,πιστολάκι διευκόλυναν τη διαμονή.Ηταν καθαρό και περνούσαν κάθε μέρα για να το καθαρίσουν.Λευκά είδη και κλινοσκεπάσματα σε καλή κατάσταση.Δυστυχώς δεν είχα προβλέψει όμως οτι δεν θα υπάρχουν σαμπουανάκια και αφρολουτράκια παρά μόνο για τις 3 διανυκτερεύσεις μας είχαν αφήσει μόνο με 2 μικρά σαπουνάκια.Βέβαια μπορούμε να προμηθευτούμε ό,τι θέλουμε από τα γύρω σούπερ μάρκετ.Αν και ήταν γεμάτο είχε αρκετή ησυχία.Όμορφη εσωτερική αυλή με φοίνικες και στη μέση δεσπόζει μια πισίνα κατάλληλη και για μικρά παιδιά αφού το ύψος της ξεκινάει από τα 60 εκ και ξεπερνά για λίγο το 1 μέτρο.Υπάρχει λίγα μέτρα μακρύτερα και δεύτερη,πιο βαθιά πισίνα.Και οι δύο καθαρές και σε καλή κατάσταση γεμάτες φουσκωτά παιχνίδια και στρώματα και περιστοιχισμένες από ξαπλώστρες που φτάνουν για όλους.Η θάλασσα σε πολύ μικρή απόσταση,μέτρια παραλία.Φιλοξενηθήκαμε με πρόγραμμα all inclusie και έχω να καταθέσω τα καλύτερα σχόλια για το φαγητό.Μεγάλη ποικιλία από πολύ καλομαγειρεμένα φαγητά,τα οποία δεν λείπουν ποτέ από τους δίσκους.Ο χώρος εστίασης πολύ καλαίσθητος.Το προσωπικό πρόθυμο και πολύ ευγενικό.Ενδιάμεσα των κύριων γευμάτων σέρβιραν χωρίς στραβομουτσουνιάσματα,σνακ τύπου μπέργκερ,πίτσες,κλαμπ σάντουιτς,φρούτα,αναψυκτικά,μπύρες,κρασί,κοκτέηλ,όλα απεριόριστα και χωρίς να σε κάνουν να νιώθεις ζήτιάνος.Οργάνωναν μάλιστα παράλληλα με το δείπνο στο κυρίως κτήριο του ξενοδοχείου,σε έναν πολύ κοντινό χώρο που έμοιαζε με ταβερνάκι,θεματικές βραδιές φαγητού,τύπου κινέζικο,μπάρμπεκου,ιταλικό,μεξικάνικο επίσης απεριόριστα και χωρίς καμία επιπλέον χρέωση αρκεί να τους είχες ενημερώσει οτι ενδιαφέρεσαι να δειπνήσεις εκεί.Έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη,ενθουσιασμένη θα έλεγα,το συνιστώ ανεπιφύλακτα και σίγουρα θα ξαναπάω!

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2016
2  Ευχαριστούμε, Glyka G
Η κριτική έγινε: 25 Αυγούστου 2016

Περασαμε πολυ ωραια!!Η εξυπηρετηση αψογη,το δωματιο σουπερ, παρολο που ηταν τετρακλινο ηταν πολυ ανετο!Το all inclusive αφθονο ακομα και για δυσκολους οπως η μητερα μου!!!Ειχε και βραδιες με ασιατικο,μεξικανικο κα.Ολοι πολυ ευγενικοι και εξυπηρετικοι!!Μονο τα καλυτερα εχω να πω!!!Μπραβο τους!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
2  Ευχαριστούμε, deana110
Η κριτική έγινε: 16 Αυγούστου 2016

Μόλις γυρίσαμε από τις διακοπές μας και μείναμε σε αυτό το ξενοδοχείο!
Όλα ήταν τέλεια!
Είχαμε επιλέξει all inclusive και το συνιστώ ανεπιφύλακτα! Φοβερή ποικιλία και τέλειο φαγητό! Μέχρι και chef είχε που έφτιαχνε μύδια αχνιστά/καραμελωμένα φρούτα και διάφορα άλλα!
Το ξενοδοχείο είναι στον πρώτο παράλληλο από τον κεντρικό δρόμο που έχει όλα τα clubs που γίνετε ο πανικός (η αλήθεια είναι ότι το φοβόμασταν γιατί είχαμε ακούσει πολλά άσχημα σχόλια για την περιοχή). Τελικά ισχύει αυτό που λένε μην πιστεύετε ότι ακούτε! Ήμασταν 2 οικογένειες και δεν είχαμε το παραμικρό πρόβλημα!
Κάθε βράδυ το ξενοδοχείο είχε διαφορετικά happenings, π.χ. είχε ελληνικη βραδια με χορευτές και σου μάθαιναν να χορεύεις, άλλο βράδυ είχε bingo night και άλλα πολλά!
Οι ιδιοκτήτες και το προσωπικό ευγενέστατοι. Τα δωμάτια πολύ μεγάλα και καθαρά! Η πισίνα είναι μικρή και ρηχή αλλά οτάν είσαι σ’ένα νησί σαν τη Ζάκυνθο είναι κρίμα να πας για μπάνιο στην πισίνα!

Η άποψη μου είναι ότι αξίζει να μείνεις στο ξενοδοχείο αύτο είτε ταξιδεύετε ως ζευγάρι η' οικογένεια ή παρέα! Ταιριάζει σε όλους.

Keep up the good work!!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
1  Ευχαριστούμε, ValentinaK988
Η κριτική έγινε: 26 Ιουνίου 2014

Αλλο ενα θετικο σχολιο που ερχεται να επιβεβαιωσει τον επαγγελματισμο του ZANTE PLAZA Οταν διαβαζεις τοσα πολλα καλα σχολια,τιποτα δεν ειναι τυχαιο.. Περασαμε μια καταπληκτικη εβδομαδα τον ιουνιο, η μικρη ( 2 χρονων) ξετρελλαθηκε κ νιωθαμε οτι ολοι ενδιαφερονταν να περασουμε καλα κ εμεις, οι γονεις, αλλα κυριως η μικρη.. Το δωματιο μας ηταν ανετο, καλαισθητο κ βολικοτατο. Οι κοινοχρηστοι χωροι ιδιαιτερης αισθητικης, η πισινα τελια η παραλια πολυ κοντα πολυ καλη, γενικα ολα πολυ προσεγμενα.. Οσο για το πρωινο, ιδιαιτερο, με ζακυνθινες πινελιες.. Κ το φαγητο στο εστιατοριο πολυ καλο! Εννοειται οτι συστηνεται ανεπιφυλακτα!!
Μακαρι να ξαναπαμε!
THE BEST BY TEST!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2014
6  Ευχαριστούμε, Apostolis P
Η κριτική έγινε: 29 Ιανουαρίου 2014

Επισκέφτηκα το zante plaza τον Αύγουστο του 2013 μαζί με τον σύζυγό μου και τα δύο παιδιά μου μετά από μια κράτηση της τελευταίας στιγμής.Πραγματικά το ξενοδοχείο αυτό μας ξάφνιασε ευχάριστα.Είναι πολύ καθαρό.Το προσωπικό του είναι κάτι παραπάνω από εξυπηρετικό όπως και οι ιδιοκτήτες του.Μείναμε με all inclusive board και πραγματικά δεν θέλαμε να φύγουμε από το ξενοδοχείο.Πολύ καλό-ποιοτικά φαγητό με ικανοποιητική ποικιλία.Θα ήθελα πολύ να το επισκεφτώ και πάλι αλλά είναι αρκετά μακριά!!!!Ο Λαγανάς και η Ζάκυνθος τελεια!!!!Το μόνο που μας προβλημάτισε κάπως είναι η ύπαρξη μόνο μιας τηλεόρασης στο οικογενειακό δωμάτιο που πήραμε αλλά τελικά δεν μείναμε και τόσο πολύ στο δωμάτιο για να μας είναι αναγκαία.Το ξενοδοχείο βρίσκεται σε πολύ κεντρικό σημείο του Λαγανά.Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2013
4  Ευχαριστούμε, sofia_Drama