“Αυθεντικό φροντισμένο φαγητό”

Taverna Pikoulianika
Καλό για: Οικογένειες με παιδιά, Τοπική κουζίνα
Καλό για: Οικογένειες με παιδιά, Τοπική κουζίνα
Η κριτική γράφτηκε 11 Αυγούστου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Πεντανόστιμο φαγητό από την κυρία Μαρία, ταβέρνα που ξεχωρίζει από τα αλλα τουριστικα της περιοχής, και καλοί άνθρωποι!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2022
Ευχαριστούμε, niklebe

Η κριτική γράφτηκε 8 Αυγούστου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Λόγω υψηλών κριτικών πήγα στο μαγαζί. Άργησαν να μας πάρουν παραγγελία 20 λεπτά. Μετά σηκώθηκα και τους είπα μήπως μας ξέχασαν. Όχι μου είπαν. Ήρθαν μετά από 10 λεπτά. Ο φίλος μ που ήταν στην τουαλέτα δεν παρήγγειλε. Μου είπε δεν πειράζει θα ξαναπεράσω. Δεν ηρθε πάλι. Ξανασηκωθηκα να την φωνάξω. Ήρθε. Δεν είχε αυτό που ήθελε ο φίλος μ. Του λέει καλά σκέψου το και ξαναρχομαι. Παλι καθυστέρησε κάνα τέταρτο με 20 λεπτό και τελικά πήγα εγώ μέσα πάλι και είπα ότι ο φίλος μου θέλει το τάδε πιάτο. Οι γίγαντες δεν είχαν ωραία σάλτσα και το σπετσοφαι το κάλυπτε εντελώς το πορτοκαλί.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2022
Ευχαριστούμε, Christina P
Ο/η Angie B, General Manager του Taverna Pikoulianika, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Αυγούστου 2022

Οι υψηλές κριτικές που "εμπιστευτηκατε" ανταποκρίνονται πλήρως στην πραγματικότητα της ποιότητας του φαγητού μας.Θα έπρεπε να ξέρετε ότι πάντα τηρείται η σειρά προτεραιότητας,κι όταν ζητήσετε περισσότερο χρόνο τον εχετε.Οσο για το φαγητό,που οι υπόλοιποι που έφαγαν το βρήκαν υπέροχο,όπως έγραψαν,θα μπορούσατε να εκφράσετε την δυσαρέσκεια σας την ίδια στιγμή, χωρίς να το φάτε και χωρίς να ζητήσετε συσκευασία να πάρετε μαζί σας το ελάχιστο της μερίδας που δεν είχατε τελειώσει τρώγοντας το.Το δε πορτοκάλι που αναφέρετε βρίσκεται σε ανεπαίσθητα κομματάκια μέσα στο "τοπικό Λακωνικό λουκάνικο"που χρησιμοποιούμε,κι όχι στο μαγείρεμα.Η απογοήτευση λοιπόν είναι δική μου διότι η παρατήρηση σας είναι μεροληπτική.

Η κριτική γράφτηκε 8 Ιουλίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετική ταβέρνα! Με σπιτικά και καλομαγειρεμένα φαγητά! Όσα ψητά της ώρας δοκιμάσαμε, ήταν ζουμερά και πεντανόστιμα! Ο κύριος Κώστας και η σύζυγός του πολύ φιλόξενοι και μας περιποιήθηκαν με το παραπάνω! Ευχαριστούμε πολύ! Όταν ξανάρθουμε στον Μυστρά θα σας επισκεφθούμε σίγουρα! Το συστήνουμε ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2022
Ευχαριστούμε, urania1978
Η κριτική γράφτηκε 30 Οκτωβρίου 2021

Από τα ωραιότερα φαγητά της περιοχής! Η κυρία Μαρία και ο κύριος Κώστας μας εξυπηρέτησαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο! Πολύ ζεστοί και φιλόξενοι άνθρωποι! Στο μενού τους (με πολλες ακόμη υπέροχες γεύσεις) περιλαμβάνεται η χοιρινή μπριζόλα που είναι ένα θαύμα ως προς τη ποιότητα αλλά και το ψήσιμό της.
Το συστήνουμε ανεπιφύλακτα ❤️

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2021
1  Ευχαριστούμε, Βερα Μ
Η κριτική γράφτηκε 2 Οκτωβρίου 2021

Το φαγητό ήταν καταπληκτικό!! Πήραμε παϊδάκια (εξαιρετικά), φοβερός καγιανας, κεφτέδες με σάλτσα και καλαμάκι κοτόπουλο για τα παιδιά, κουνέλι στιφάδο!!! Τα υλικά ήταν εξαιρετικής ποιότητας.. το λάδι στην χωριάτικη από άλλο κόσμο..Το συστήνουμε ανεπιφύλακτα..

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2021
1  Ευχαριστούμε, mariai0annap

Taverna Pikoulianika: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Σπάρτη, ΔΗΜΟΣ ΣΠΑΡΤΗΣ
Σπάρτη, ΔΗΜΟΣ ΣΠΑΡΤΗΣ

Taverna Pikoulianika: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!