Εξασφαλίστε τη χαμηλότερη τιμή από αυτούς τους ιστότοπους
Expedia.com61 $
Hotels.com61 $
Priceline61 $
Travelocity61 $
FindHotel61 $
ZenHotels.com74 $
Η κριτική έγινε: 11 Αυγούστου 2021

Επέλεξα το συγκεκριμενο ξενοδοχειο λόγω της παρέας μου που ειχε ηδη κανει κράτηση και δεν το ειχα ψάξει αρκετα. Μετάνιωσα που προπληρωσα ολες τις ημερες της διαμονής μου. Μετα την πρωτη μου διανυκτέρευση απογοητεύτηκα τοσο πολυ που ζήτησα να φυγω. Ο ιδιοκτήτης μου ειπε οτι δεν μπορουσε να μου επιστρέψει τα χρηματα. Μου ειπε οτι το μονο που θα μπορουσε να κανει ηταν να ανοιξει τη διαθεσιμότητα και εαν γινει κράτηση, να μου τα επιστρέψει. Δεν εδειξε να ενδιαφέρεται καθολου με τη δυσαρέσκεια μου παρα μονο να μην χάσει χρηματα. Δυστυχως δεν εγινε κράτηση απο αλλον και αναγκάστηκα να μεινω τις 4 μερες απο τις 5 που ηδη ειχα πληρωσει. Παρα το γεγονός οτι εφυγα νωριτερα δεν μου εγινε καμια έκπτωση, ουτε καν στις χρεώσεις που ειχα στο μπαρ...
Το κλιματιστικό στο δωματιο ηταν σε εντελως λαθος σημείο με αποτελεσμα η να παγωνεις η οταν το έκλεισες να σκας απο τη ζεστη. Το πρωτο βραδυ δεν κοιμηθήκαμε καθολου καλα εξ αιτίας αυτού. Τα επόμενα βραδυα μας έδωσαν σκεπάσματα και καπως εγινε πιο ανεκτό. Το δωματιο έμοιαζε αρκετα με τις μακέτες που εχει στο site. Αυτο ομως που δεν φαινεται στο site ειναι η μυρωδιά απο την υγρασία που εκανε τη διαμονή μας ανυπόφορη. Με λιγα λογια value for money = κατω του μηδενος.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Να προσαρμόσουν τις τιμές τους στις παροχές που προσφέρουν και για τη περιοχή που βρισκεται. Ειναι πανάκριβο γι αυτο που προσφέρει.
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, elenarA6428ZU
Ο/η ASTERIOS DAIOS, Owner του Asteris Village Boutique Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 15 Αυγούστου 2021

Σας ευχαριστούμε για το χρόνο σας να εκφράσετε τα σχόλιά σας και λυπούμαστε που αισθανθήκατε άβολα στις διακοπές σας.
Η κράτηση σας, όπως εσείς ζητήσατε, έλαβε όλες τις εκπτώσεις που μπορεί μια κράτηση να απορροφήσει. Μια από αυτές, όπως ζητήσατε εσείς ήταν αυτή της ΜΗ ΕΠΙΣΤΡΕΨΙΜΗΣ ΧΡΕΩΣΗΣ, πράγμα που όπως γνωρίζετε συνεπάγεται χαμηλότερη τιμή, αλλά σε περίπτωση ακύρωσης τα χρήματα δεν επιστρέφονται. Παρόλα αυτά δεχτήκαμε να σας επιστραφούν χρήματα, εφόσον γινόταν κράτηση για τον ίδιο τύπο διαμερίσματος που διαμένατε, από άλλον πελάτη, για τις υπόλοιπες ημέρες της διαμονή σας και για τον λόγο αυτόν θέσαμε προς ενοικίαση το διαμέρισμα στις ηλεκτρονικές πλατφόρμες κρατήσεων.
Οι ημέρες της διαμονής σας ήταν πέντε και όχι τέσσερις, όπως αναφέρετε. Φύγατε αργά το βράδυ της προηγούμενης από την αναχώρηση σας. Αργά το βράδυ! Οπότε φυσικά και χρεώνεται όλη η ημέρα, εφόσον η χρήση του διαμερίσματος έγινε για όλη την ημέρα, πολιτική που ισχύει σε όλα τα ξενοδοχεία. Επιπλέον δεν καταλαβαίνουμε γιατί έπρεπε να γίνει έκπτωση στις καταναλώσεις που πραγματοποιήσατε στο μπαρ.
Όσον αφορά το κλιματιστικό, προσπαθήσαμε να σας δώσουμε οδηγίες για την σωστή λειτουργία χρήσης του (αυξομείωση της θερμοκρασίας, ανεβοκατέβασμα των περσίδων κλπ) αλλά εσείς επιμείνατε ότι δεν λειτουργεί όπως θέλατε και επιμένατε ότι έβγαζε πολύ κρύο αέρα. Μάλιστα ζητήσατε κουβέρτες!!! για να σκεπαστείτε καθώς το διατηρούσατε ανοικτό συνεχώς και σε λάθος λειτουργία (στην πιο χαμηλή θερμοκρασία και σε λάθος θέση περσίδων).
Όσο για το δηκτικό και ΑΝΑΛΗΘΕΣ σχόλιό σας, «τιμές πολυτελούς ξενοδοχείου για υπηρεσίες ενοικιαζόμενων δωματίων εποχής ‘70 που ψευτοανακαινίστηκαν», τα πολυάριθμα ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΑ σχόλια των πελατών μας σε πολλά site στο διαδίκτυο δίνουν απάντηση και την πραγματική εικόνα τόσο των δωματίων όσο και γενικότερα του ξενοδοχείου μας και των υπηρεσιών που απολαμβάνουν οι διαμένοντες σε αυτό.

Η κριτική έγινε: 19 Ιουλίου 2021

Θετικά
- Πολύ όμορφα ανακαινισμένα δωμάτια με ευρύχωρα μπαλκόνια
- Ευγενικό και εξυπηρετικό προσωπικό
- προσεγμένος περιβάλλων χώρος με γκαζόν και ελιές
- Άνετο πάρκινγκ
- Ωραία και βαθιά πισίνα με χωριστό χώρο για μικρά παιδιά που περιβάλλεται απο
ξαπλώστρες και δέντρα
Αρνητικά
- Μεγάλο θέμα είχαμε με το αιρκοντίσιον που είναι σε λάθος σημείο. Χτυπάει πάνω
στο κρεββάτι όπως και να το ρυθμίσεις με αποτέλεσμα ο ύπνος να είναι δύσκολος .
Αν δε κλείσεις και το διαχωριστικό στο άλλο δωμάτιο θα ψηθούν από την ζέστη.
- Στο μπάνιο είχε μόνο κεφαλή ντουζιέρας ( χωρίς τηλέφωνο- τουλάχιστον στο δικό
μας δωμάτιο) πράγμα άβολο, επίσης σπασμένη σχάρα στο επιδαπέδιο καπάκι του
σιφωνιου και σκουριασμένο πιγκάλ
- Τα μέτρα κατά του covid τηρούνται ευλαβικά οσον αφορά την καθαριότητα ( 4 μέρες
δεν ήρθε καθαρίστρια ούτε άλλαξαν σεντόνια , αυτό μας το είχαν γνωστοποιήσει
από πρίν και καλά έκαναν ) αλλά ο πρωινός μπουφές είναι σε
εσωτερικό χώρο ( παρόλο που είχε ανοιχτές μπαλκονόπορτες απο 2 μεριές ) όπου
η πλειοψηφία των πελατών κυκλοφορούσε χωρίς μάσκες και μαζί τους και μία
σερβιτόρα που νόμιζε ότι η μάσκα πρέπει να φοριέται στο σαγόνι ( κάποιες φορές
την ανέβαζε μέχρι την μύτη-για να μην είμαι άδικος το υπόλοιπο προσωπικό την
φορούσε σωστά και υπήρχε αντισηπτικό και γάντια στον μπουφέ )
Για να μην είμαι γκρινιάρης ( που είμαι ) είναι ένα ωραίο ξενοδοχεία που αν μπορούσε να λύσει το θέμα του αιρκοντίσον ( πχ να το βάλει από την άλλη πλευρά της μπαλκονόπορτας που θα έλυνε το όλο πρόβλημα ) και με λίγη προσοχή θα ήταν ιδανικό για διακοπές με οικογένεια

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, Kiriakos G
Ο/η ASTERIOS DAIOS, Owner του Asteris Village Boutique Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Ιουλίου 2021

Σας ευχαριστούμε για την βαθμολογία σας.
Ζητούμε συγνώμη για το σπασμένο καπάκι το οποίο διέφυγε της προσοχής μας μάλλον λόγω φόρτου εργασίας. Θα το εκτιμούσαμε εάν μας το λέγατε ώστε να αντικατασταθεί αμέσως όπως και έγινε όταν διαβάσαμε την κριτική σας.
Όλοι οι εργαζόμενοι στο Ξενοδοχείο μας είναι πλήρως εμβολιασμένοι και ακολουθώντας τις οδηγίες του υπουργείου διενεργούν τα απαραίτητα τεστ ώστε να μην υπάρξει πιθανότητα κρούσματος και μετάδοσης. Ίσως λόγω των θερμοκρασιών εκείνων των ημερών να υπήρχε το περιστατικό με την μάσκα της συναδέλφου μας.
Προσπαθούμε να ακολουθούμε όλα τα απαραίτητα πρωτόκολλά ίσως πολλές φορές κάνοντας δύσκολη την διαμονή των πελατών μας, όπως όσον αφορά την καθαριότητα. Ελπίζουμε όλη αυτή η κατάσταση να τελειώσει σύντομα ώστε να επιστρέψουμε στην κανονικότητα, χωρίς μάσκες και πλήρως ικανοποιημένους πελάτες.
Σας ευχαριστούμε για τα σχόλια σας τα οποία φυσικά και λαμβάνουμε υπόψη.

Η κριτική έγινε: 25 Αυγούστου 2020

Καταρχήν ας αρχίσουμε από το δωμάτιο που ήταν εξαιρετικό δεν του έλειπε τίποτα μοντέρνο όμορφο και πολύ καθαρό ...... Επίσης η πισίνα ήταν πολύ καλή και μεγάλη και κατάλληλη για όλες τις ηλικίες, (είχε και πινκ πονκ). Επιπλέον η θάλασσα ήταν πολύ κοντά,πολύ καθαρή και ρηχή(ψακουδια 2 λεπτά με το αμάξι). Ακόμη το πρωινό ήταν εξαιρετικό αυτό που έπρεπε. Τέλος το προσωπικό πολύ ευγενικό ειδικά η υπάλληλος στην ρεσεψιόν ευγενέστατη!!! Δεν έχω λόγια γι'αυτό το ξενοδοχείο. Το μόνο που με χάλασε (Με αυτά τα καλά πράγματα δεν με χάλασε καθόλου) ήταν η κλειδαριά στην πόρτα κολουσε λίγο όταν την κλειδονες.

Ευχαριστούμε, 621captainh
Ο/η ASTERIOS DAIOS, Owner του Asteris Village Boutique Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 26 Αυγούστου 2020

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια. Είμαστε υπερήφανοι για όλο το προσωπικό μας που αποτελεί την ψυχή του ξενοδοχείου μας.
Οι πόρτες είναι ακόμη καινούριες καθώς η ανακαίνιση ολοκληρώθηκε τον Σεπτέμβριο 2019 και κάποιες από αυτές "λειτούργησαν" πρώτη φορά στην φετινή σαιζόν . Οπότε συγχωρήστε μας την οποιαδήποτε δυσκολία σας προξένησαν.
Σας περιμένουμε και πάλι με την οικογένεια σας.

Η κριτική έγινε: 28 Ιουλίου 2019

Φανταστική διαμονή. Άψογη φιλοξενία, ανακαινισμένο, όμορφη διακόσμηση, καθαριότητα κ πολυτελή φαγητό σε προσιτή τιμή. Τοποθεσια για εξερευνηση Σιθωνιας κ Κασσανδρας. Προτείνεται ανεπιφύλακτα.
Θα το ξαναεπισκεφθω

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
1  Ευχαριστούμε, Pyrosbestis12
Ο/η asterisvillage, reception του Asteris Village Boutique Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Ιουλίου 2019

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και την βαθμολογία σας. Είναι υπέροχο να ακούς θετικές κριτικές για το έργο και τις υπηρεσίες που προσφέρεις.Θα σας περιμένουμε και πάλι.

Η κριτική έγινε: 4 Ιουλίου 2019

Υπέροχο ξενοδοχείο,πλήρως και πολυτελώς ανακαινισμένο. Ευρύχωρα οικογενειακά δωμάτια,με συρόμενη πόρτα που τα καθιστά δίχωρα. ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ, αφού καθάριζαν κάθε ημέρα,και άλλαζαν κάθε δύο ημέρες τις πετσέτες. Όλοι πολύ ευγενικοί,από την κοπέλα στη ρεσεψιόν, μέχρι τις κοπέλες που καθάριζαν τα δωμάτια. Πραγματικά ήταν υπέροχη η διαμονή μας.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, ΕΥΓΕΝΙΑ Κ

Σας ευχαριστούμε. Πραγματικά προσπαθούμε για το καλύτερο για όλους μας τους πελάτες. Θα χαρούμε πολύ να σας ξαναδούμε.