“Αμυγδαλοπιτα”

Ζαχαροπλαστεία Μαυροειδής
Η κριτική γράφτηκε 1 Αυγούστου 2021

Κρίμα που δεν υπάρχει 0 και περισσότερο κρίμα για αυτό το όνομα με αυτή την παράδοση και πού το καταντήσανε. Θα έπρεπε τουλάχιστον να είχε αλλάξει όνομα το ζαχαροπλαστείο για να μη ντροπιάζονται.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, XrisaTsialta

Η κριτική γράφτηκε 16 Οκτωβρίου 2020

Στην κεντρική πλατεία του Ληξουρίου γευθείτε σπίτικη αμυγδαλοπιττα κλπ. Υπάρχει υποκατάστημα και στο Αργοστολι

1  Ευχαριστούμε, fivosf2019
Η κριτική γράφτηκε 15 Οκτωβρίου 2020

Αν ειχε 0 σιγουρα θα εβαζα. Κάτσαμε για καφε 15/10/2020 και ούτε ένα ποτήρι νερό δεν μας έφεραν με τον καφέ. Ζητήσαμε μπουκαλάκι με νερό, γυρίσαμε Αργοστόλι και ακομα περιμένουμε το νερό...

Ευχαριστούμε, 803kostass
Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το Μαυροειδής special πολύ ωραίο χορταστικοτατο &σε καλή τιμή για το μέγεθος &την ποιότητα του. Περιλαμβάνει παγωτό σοκολάτα, βανίλια, τιραμισού & καραμέλα,& ήταν φρέσκο & πολύ νόστιμο.ο σερβιτόρος επίσης ευγενεστατος!!το έτερον ήμισυ πήρε μπακλαβά με παγωτό φυστίκι.... έξαλλη!!!ο μπακλαβάς μπαγιατικος λέει, όντως δεν ήταν καλός & το παγωτό φυστίκι μάπα, εντελώς ψεύτικο, σε αντίθεση με αυτά που έφαγα εγώ!!! έχω τύχη χα χα!!

Ευχαριστούμε, Karudis
Η κριτική γράφτηκε 28 Ιουλίου 2020

Πρωτη μερα στην Κεφαλονια, ψαχνω για γλυκο για το σπιτι και το βρισκω κατα τυχη. Μπαινω να δω και η πρωτη μου εντυπωση ηταν οτι τιποτα δεν φαινοταν φρεσκο και λαχταριστο! Φευγω με αδεια χερια. Ψαχνω στο tripadvisor το ιδιο βραδυ καπου να παω με τα παιδια για γλυκο και βλεπω οτι το εν λογο μαγαζι εχει πολυ καλες κριτικες και αποφασιζω να του δωσω μια ευκαιρια. Βρισκεται σε προνομιακη θεση στην κορυφη της πλατειας του λιμανιου. Ο σερβιτορος χαμογελαστος και εξυπηρετικοτατος. Η κυρια που εβαλε παγωτο στα παιδια επισης και μεχρι εδω ολα εδειχναν οτι θα ειναι μια ευχαριστη βραδυα! Η αμυγδαλοπιτα ομως ηταν απαραδεχτη καθως ειχε εντονη τη γευση απο οτι ειχανε βαλει για να φουσκωσει το ζυμαρι! Η πορτοκαλοπιτα μπαγιατικια και το σιροπι της με λιγωσε! Και το καλλυτερο, στο παγωτο της 3χρονης κορης μου ενα κοματι μυτερο πλαστικο περι τους 3 ποντους το οποιο ευτυχως το εφαγα εγω καθως το τρωγαμε μαζι! Το εδειξα αμεσως στον ιδιοκτητη ο οποιος προσφερθηκε να μου αντικαταστησει το παγωτο και μου ζητησε συγνωμη. Ο γιος μου με ενα χωνακι παγωτο και η γυναικα μου με μια παστα το ευχαριστηθηκανε. Σαφως και η διοικηση επαναπαυεται στις δαφνες των προηγουμενων χρονων και την προνομιακη τοποθεσια.

1  Ευχαριστούμε, gsakis

Ζαχαροπλαστεία Μαυροειδής: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ληξούρι, Κεφαλονιά

Ζαχαροπλαστεία Μαυροειδής: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!