“Καταπληκτικό”

Ψαροταβέρνα Αγγέλικα
Η κριτική γράφτηκε 10 Ιουλίου 2021

Και το φαγητό αλλά και η εξυπηρέτηση ήταν εξαιρετικά, οι μερίδες μεγάλες και πολύ καλής ποιότητας.Η θέα ήταν φανταστική είχε δροσιά αν και ήταν μία ζεστή μέρα. Ήταν υπεράνω προδοκιων!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
3  Ευχαριστούμε, Linakontz

Η κριτική γράφτηκε 7 Μαΐου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ προχειρη ποιοτητα φαγητου δεν μας αρεσε καθολου κριμα η θεα θα πρεπει να προσεξει την ποιοτητα του φαγητου

Ευχαριστούμε, Euaggellia
Η κριτική γράφτηκε 19 Οκτωβρίου 2020

Επισκεφθήκαμε την ψαροταβέρνα Αγγέλικα με αρκετούς δισταγμούς που ευτυχώς δεν επιβεβαιώθηκαν και απολαύσαμε το γεύμα μας από την αρχή ως το τέλος.

Όσα πιάτα παραγγείλαμε ήταν επιμελημένα και καλά μαγειρεμένα. Η πελαγίσια τσιπούρα και τα καλαμαράκια ήταν φρεσκότατα με άψογο ψήσιμο στην σχάρα.
Η μελιτζανοσαλάτα καλά δεμένη αλλά χωρίς έντονο κάπνισμα το οποίο το χρειαζόταν... η σαλάτα με τα βραστά χόρτα ήταν πολύ καλή. Συνοδεύσαμε το γεύμα μας με ροζέ κρασί σε σωστή θερμοκρασία. Στο τέλος ήρθε μια ονειρική mousse λεμονιού που συμπλήρωσε αριστοτεχνικά ότι προηγήθηκε. (ο κορμός μέτριος...)

Το service ήταν εξαιρετικό.... το Αιγαίο μπροστά μας και η Σκιάθος απέναντι...

188  Ευχαριστούμε, MariaS0raya
Η κριτική γράφτηκε 9 Οκτωβρίου 2020

Εξαρχής θα νιώσεις απτό λιτό και ωραίο χώρο, με ζεστή ατμόσφαιρα και θέα το Αιγαίο ότι η επίσκεψη σου και το δείπνο σου στην ταβέρνα θα σου μείνει αξέχαστη... Ξεκινάμε λοιπόν με το θερμό καλοσωρισμα και αληθινό χαμόγελο και εξυπηρέτηση της Κυριακούλας (σερβιτορας και μέλος της οικογενειακής ταβέρνας). Δεν χρειάζεται να ανοίξετε καταλόγους! Όλα είναι φρέσκα και εποχιακά και το επακριβωνει μια ματιά στα ολόφρεσκα ψάρια της τρατας του ιδιοκτήτη! Τέλεια ποιότητα, εξαιρετικό ψήσιμο στο ψάρι και στα θαλασσινά και άρτιο μαγείρεμα στα υπόλοιπα! Σχέση ποιότητας τιμής ικανοποιητική (50 ευρώ το κιλό σε ψαρια επιλέξεις). Αξίζει να επισκεφθείτε την ταβέρνα ανεπιφύλακτα και προτείνω πριν το ηλιοβασίλεμα για να απολαύσετε το υπέροχο δειλινό! Μας χάρισαν μια τρομερή εμπειρία στις διακοπές μας!

2  Ευχαριστούμε, Kostas T
Η κριτική γράφτηκε 14 Σεπτεμβρίου 2020

Για την τοποθεσία μόνο 5/5 θα μπορούσα να βάλω
Το σέρβις πολύ γρήγορο και ευγενέστατο με
τους σερβιτόρους να μας γεμίζουν διαρκώς την κανάτα με νερό καθόλη τη διάρκεια του φαγητού και την σερβιτόρα διαρκώς με ένα διάπλατο εγκάρδιο χαμόγελο
Το φαγητό εξαιρετικο και τα πάντα ήταν φρέσκα (κοτόπουλο πολύ ζουμερο από τα νοστιμότερα που έχω δοκιμάσει, μπιφτέκι γεμιστό πολύ όμορφο όπως και ότι άλλο μας σερβίραν)
Πολύ όμορφη και ευγενική χειρονομία να μας προσφέρουν γλυκο( ικανοποιητική μερίδα) από μια μεγάλη γκάμα 7!!! γλύκων όπου διάλεγες πιο ήθελες να σε κερασουν
Εν ολίγοις ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΎΛΑΚΤΑ!!!!!!

2  Ευχαριστούμε, H143QMgeorgek

Ψαροταβέρνα Αγγέλικα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Τσαγκαράδα, Περιοχή Μαγνησίας

Ψαροταβέρνα Αγγέλικα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!