Εξασφαλίστε τη χαμηλότερη τιμή από αυτούς τους ιστότοπους
Travelocity
Η κριτική έγινε: 3 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Στην προικισμένη με φυσική ομορφιά Τσαγκαράδα, ο παραδοσιακά πετρόχτιστος ξενώνας "Αμανίτα" διακρίνεται για την ποιότητα σε πολλά επίπεδα. Υποδειγματική και διακριτική η φιλοξενία των ιδιοκτητών, προσεγμένο χειροποίητο ελληνικό πρωινό με τοπικές πρώτες ύλες, καθαριότητα, ζεστασιά και ηρεμία. Όλα συντελούν σε μία πλήρη αποφόρτιση. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Ευχαριστούμε, Marilena V
Ο/η Filaretos P, Ιδιοκτήτης του Amanita, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 18 Ιανουαρίου 2017

Αγαπητή Μαριλένα,
σας ευχαριστούμε πολύ που για άλλη μια φορά επιλέξατε τον Ξενάνα Αμανίτα για να περάσετε τις διακοπές της Πρωτοχρονιάς με την οικογένειά σας. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που περνάτε καλά στην Τσαγκαράδα.
Σας περιμένουμε ξανά

Η κριτική έγινε: 1 Ιανουαρίου 2017

Πρόκειται για ένα ξενώνα που βρίσκεται μέσα σε ένα υπέροχο κήπο, με θέα το Αιγαίο και μακριά από την κίνηση της Τσαγκαράδας. Τα δωμάτια είναι άνετα και διακοσμημένα με γούστο, το πρωινό που προσφέρεται είναι εξαιρετικό καθώς αποτελεί μια καθημερινή ευχάριστη έκπληξη που φέρει τη σφραγίδα της αγάπης για το χειροποίητο, το μη τυποποιημένο, που έτσι κι αλλιώς χαρακτηρίζει τους φιλόξενους ιδιοκτήτες του ξενώνα ΑΜΑΝΙΤΑ.

Ευχαριστούμε, 32kika

Αγαπητή kika,
ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια. Χαιρόμαστε πάρα πολύ που περάσατε όμορφα στον Ξενώνα Αμανίτα και που ευχαριστηθήκατε το πρωινό μας. Θα σας περιμένουμε ξανά να γνωρίτετε την Τσαγκαράδα και μια άλλη εποχή.

Η κριτική έγινε: 31 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ένα πολύ ζεστό και φιλόξενο περιβάλλον φτιαγμένο από ανθρώπους με πολύ μεράκι. Απίστευτο πρωινό φαγητό και κάθε μέρα κάτι καινούργιο, όλα χειροποίητα. Συγχαρητήρια στον κ. Φιλάρετο, την σύζυγο του και το προσωπικό.
Τάκης-Τασια

Ευχαριστούμε, TakisEfth

Αγαπητοί Τασία και Τάκη,

μας δίνουν μεγάλη χαρά τα καλά σας λόγια. Χαιρόμαστε που οι φιλοξενούμενοί μας απολαμβάνουν το πρωινό μας. Σας περιμένουμε ξανά για να γνωρίσετε και μια άλλη εποχή του 'γλυκού βουνού', στην Τσαγκαράδα.

Η κριτική έγινε: 9 Νοεμβρίου 2016

Ο ξενώνας ΑΜΑΝΙΤΑ αποτελεί μια ιδιαίτερη περιβαλλοντική και γαστρονομική πρόταση. Ενταγμένος απόλυτα στο μαγευτικό περιβάλλον του Πηλίου, σε υποδέχεται φιλόξενα, με γαστρονομικές προκλήσεις και σε ένα απόλυτα ήρεμο περιβάλλον για ξεκούραση. Η φιλοξενία από τους ιδιοκτήτες και το προσωπικό μοναδική. Ξεχωρίζει το πρωινό που προσφέρεται που είναι απλά καταπληκτικό!

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2016
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
1  Ευχαριστούμε, charmini402

Αγαπητοί φίλοι,
σας ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα θερμά σας λόγια. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα όταν οι φιλοξενούμενοί μας απολαμβάνουν τα εδέσματα του πρωινού μας και τη φιλοξενεία μας. Σας περιμένουμε ξανά για να σας γνωρίσουμε και άλλες πλευρές του Πηλίου μια άλλη εποχή.

Η κριτική έγινε: 28 Οκτωβρίου 2016

μοναδικη εμπειρια μεσα στην φυση. Τελειος ξενωνας,τα δωματια υπεροχα,και ολοι πολυ ευγενικοι.Το πρωινο ηταν υπεροχο και το φαγητο πραγματικα εξαιρετικο αφου τα παντα τηταν απο το περιβολι τους και ολα ηταν ολοφρεσκα.
Σας ευχαριστουμε πολυ

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, petroskess

Αγαπητέ Πέτρο,
σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά λόγια που έγραψες. Είναι μεγάλη η χαρά μας να μοιραζόμαστε τα λαχανικά του περιβολιού με τους φιλοξενούμενούς μας. Θα χαρούμε να σας ξαναφιλοξενήσουμε.