“Το φαγητό τέλειο!”
Κριτική για: Καμέλια

Καμέλια
Κουζίνες: Ελληνική, Kαφέ
Περιγραφή: Το εστιατόριο-καφέ Καμέλια βρίσκεται στην Πορταριά Πηλίο, ακριβώς πίσω από το κτίριο του Δημαρχείο, στο δρόμο για Μακρινίτσα. Σε ένα ζεστό σπιτικό περιβάλλον μπορείτε να γευτείτε παραδοσιακά χειροποίητα πιάτα όπως το σπεντζοφάι, το μπουμπάκι κα. Ή να απολαύσετε τον καφέ σας, ένα τσάι και κάποιο από τα χειροποίητα γλυκά μας.
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Οι άνθρωποι ήταν πολύ φιλικοι&εξυπηρετικοι σε όλα.Το μαγαζί Σαν χώρος ποιοτικος.Πηραμε μια φανταστική σαλάτα με ροκα μανουρι&βαλσαμικό πεντανοστιμη&τεράστια.. Οι μερίδες μας ήταν πολύ ωραίες.. Σπετζοφαι γευστικοτατο με καλό λουκάνικο,Αρνάκι κλέφτικο και μια υπέροχη σπαλομπριζολα.Να φάτε εκεί οποιαδήποτε.

Ευχαριστούμε, Asimenia T

Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε για μεσημεριανό φαγητό και μας άρεσε πολύ γιατί είχε καλή ποιότητα και ποικιλία φαγητών.Νοστιμιες σε έναν όμορφο χώρο.Μας ξετρελανε το χοιρινό κότσι με μέλι και τα μπιφτέκια που είχαν καθαρά μοσχαρίσιο κιμά&καπνιστό τυρί.Οι σαλάτες ήταν τεράστιες και φανταστικές!Ειχε μια με παρμεζάνα&μπέικον& ρόκα και ήταν τελεια.Απλά να πατε&να δοκιμάσετε.

Ευχαριστούμε, Ευγενία Σ
Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Στο τριήμερο της καθαράς Δευτέρας, είπαμε να την περάσουμε, οικογενειακά, στην Πορταριά και επειδή μας είχαν συστήσει φίλοι να πάμε στο Καμέλια, πήγαμε να περάσουμε ένα ωραίο μεσημέρι εκεί! Αν και πολύ συνωστισμός και γεμάτα όλα τα τραπέζια, λόγω τριημέρου. Σταθήκαμε τυχεροί και μας είπαν οι καλοί και εξυπηρετικοί άνθρωποι του μαγαζιού ότι μολις τώρα θα έφευγε μια παρέα. Έτσι καθίσαμε, δίπλα στο τζακάκι, και μας έδωσαν τους καταλόγους.
Μεγάλοι ποικιλία φαγητών και επειδή ήμασταν 7 άτομα, πήραμε σχεδόν τα πάντα. Κλέφτικο, μοσχάρι & χοιρινό κότσι, μοσχαροκεφαλή, φέτα φύλλο, ψαρονέφρι με λιαστή ντομάτα, γίδα βραστή, καμέλια, στιφάδο και πολλά άλλα!
Για να κλείσω...θα μπορούσα να πω ότι από εδώ και πέρα θα το συστήνω ανεπιφύλακτα και θα το επισκεπτόμαστε κάθε φορά που θα μας βγάζει ο δρόμος στην Πορταριά!

Ευχαριστούμε, EleonVlam
Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

η νεαρη κοπελα που ηταν στην υποδοχη και που σερβιρε κιολας ηταν λες και της ειχαμε σκοτωσει τη μανα. φαγητα πηραμε κατι πιατα ημερας που ειχε, ωραια ηταν απο γευση οχι κατι το ιδιαιτερο επισης σχετικα καλες και τιμες 2 μεριδες, 1 σαλατα, 1 αλοιφη ,κρασι, ψωμι καπου 41 ευρω. οταν μπηκαμε στο καταστημα λοιπον ημασταν 4 παρεες. λεω ωραια κανεις δε καπνιζει, μετα απο λιγο ρωταει καποιος αν μπορει να καπνισει η ιδιοκτητρια του απανταει "φυσικα" και του φερνει τασακι αυτοματως ζηταν και οι αλλες παρεες τασακι. και μου ερχοταν εντονα η καπνιλα γιατι ειχαμε πιασει ολοι τα τραπεζια διπλα στα τζαμια, το μαγαζι ειναι παλιο σπιτι μαλλον και απο το λιγο που ειδα δεν υπηρχε εξαερισμος και ο καπνος περιφεροταν ενω τρωγαμε. η ιδιοκτητρια πισω πρεπει το σκασε και αυτη τκ τσιγαρακι μπροστα στο λαπτοπ. δε θελω να ξερω τι γινεται εκει μεσα οταν ειναι γεματο το μαγαζι.

Ευχαριστούμε, nikosf123
Η κριτική γράφτηκε 20 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Αδικαιολόγητη η συμπεριφορά ! Με το που μπήκαμε μέσα στο μαγαζί μας είπε η κυριουλα ταλαίπωρη ότι μπορείτε να καθίσετε όπου θέλετε αλλά θα περιμένετε παρα πολύ να έρθω να σας πάρω παραγγελία.Κατσαμε σε ένα τραπέζι με πιάτα από προηγούμενους και εκείνη έτρεχε μόνη της να μαζέψει να σερβίρει να πάρει παραγγελίες.Το κλίμα πραγματικά δε σε χαλάρωνε κι όση όρεξη είχαμε να φάμε έφυγε.Όταν ήρθε να καθαρίσει το τραπέζι μας,έριξε Καταλαθος το κρασί πάνω μας.Νιώσαμε άσχημα για την κούραση της και φύγαμε. Δεν ήταν πολύ καλή μέρα . Ίσως τους έδινα την ευκαιρία κάποια άλλη φορά.

Ευχαριστούμε, Stay756641

Καμέλια: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βόλος, Περιοχή Μαγνησίας
Πορταριά, Βόλος

Καμέλια: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!