“Μέτριο προς κακό ”
Κριτική για: Καμέλια

Καμέλια
Κουζίνες: Ελληνική, Kαφέ
Περιγραφή: Το εστιατόριο-καφέ Καμέλια βρίσκεται στην Πορταριά Πηλίο, ακριβώς πίσω από το κτίριο του Δημαρχείο, στο δρόμο για Μακρινίτσα. Σε ένα ζεστό σπιτικό περιβάλλον μπορείτε να γευτείτε παραδοσιακά χειροποίητα πιάτα όπως το σπεντζοφάι, το μπουμπάκι κα. Ή να απολαύσετε τον καφέ σας, ένα τσάι και κάποιο από τα χειροποίητα γλυκά μας.
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Αν αρχίσουμε από το σέρβις απλά τραγικό. Ένα μαγαζί απλά γεμάτο χρειάστηκε μισή ώρα να μας σερβίρει ένα πολύ μέτριο φαγητό. Η φέτα με σουσάμι κολυμπούσε στο λάδι, το καμελια ένα πιάτο με 3 σχέδια κρέατος καλυπτονταν αποκλειστικά από τις τηγανιτές πατάτες και το λυόμενο τυρί. Τα παιδιά προσπαθούσαν να εξυπηρετησουν αλλά δεν τα κατάφερναν. Το τραγικοτερο όλων η μυρωδιά στην σάλα. Όταν φύγαμε μυριζαμε σαν να έχουμε μαγηρεψει εμείς τα πιάτα μας.

Ευχαριστούμε, anastasios n

Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το εστιατόριο είναι δίπλα απ την κεντρική πλατεία. Πολύ καλή η χειμωνιάτικη σαλάτα (παραλλαγή της waldorf) καθώς και το γιουβέτσι και γενικά τα πιάτα ημέρας ήταν νόστιμα. Στα μείον, ο χώρος δεν ήταν αρκετά ζεστός αν και θα πρέπει να συνυπολογίστει το ότι έξω είχε -10.

Ευχαριστούμε, Kostas A
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Παραγγείλαμε αγριογούρουνο με πουρέ γλυκοπατάτας και αντί για αγριογούρουνο μας σερβίρανε μοσχαράκι !!!ευτυχώς μας χρεώσαν μοσχαράκι !!οι μερίδες μικρές κατα τα άλλα καλά !!καλό κρασί είχε !!

Ευχαριστούμε, greekpeter
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2017

πολύ καλο φαγητο και εξυπηρετηση.το μονο λιγο ενοχλητικο ηταν η εντονη μυρωδια της κουζινας στη σαλα.

Ευχαριστούμε, Chrysa K
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Γευστικότατο φαγητό και πολύ σωστά μαγειρεμένο. Εξαιρετική η τηγανιά κοτόπουλο, τα τηγανητά μανιτάρια.. που αν και γενικά το Μάτι δεν χόρτασε στην αρχή τελικά φύγαμε πολύ ευχαριστημένοι. Οι τιμές εκεί που πρέπει βάση της ποιότητας κ του τουριστικού χαρακτήρες περιοχής. ( ελαφρώς τσιμπημένες )

1  Ευχαριστούμε, fogartatos

Καμέλια: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καμέλια: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!