“Παραδεισενιες γευσεις!!”

Γευσοκράτορας
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ειχαμε πολυ καιρο να φαμε τοσο καλο φαγητο!!. Μα τι γευσεις εκπληκτικες ηταν αυτες...τι φοβεροι συνδιασμοι....!!!! Ξεκινησαμε με το κερασμα του chef και φρεσκο ψωμακι ζεστο ζεστο. Μαγεια!!! Στη συνεχεια μανιταρια σωτε και τηγανοψωμο με τυρια....γιαάααααμ... Για κυριως κοτοπουλο γκυκοξινο και ζυμαρικα με τρουφα. Δεν εχω λογια...απολαυση....δημιουργικο πεντανοστιμο φαγητο!!! Ολες οι γευσεις ηταν ιδιαιτερες και καταπληκτικες. Ποσο θα θελα να εισασταν στην Αθηνα να ερχομασταν πιο συχνα!!! Χιλια συγχαρητηρια!! Οσο για την εξυπηρετηση, ηταν αψογη, χαμογελαστοι ολοι τους και ευγενεστατοι. Σας λατρεψαμε!!! Ευχαριστουμε πολυ γι αυτη την εμπειρια

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
Ευχαριστούμε, 613margaritas

Η κριτική γράφτηκε 4 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Παρά το γεγονός ότι η κράτηση έγινε πριν 3 ημέρες, μας τοποθέτησαν σε ένα μικρό χώρο, με θέα σε μια σκούπα και την ταμειακή μηχανή. Μέσα στις 2 ώρες που είμασταν εκεί, τα τραπέζια στην κύρια αίθουσα με το τζάκι δεν γέμισαν. Τονίζω ότι ζητήσαμε από την αρχή να καθίσουμε εκεί και μας δικαιολογήθηκαν ότι υπήρχαν κρατήσεις. Το φαγητό μέτριο προς καλό. Η σαλάτα του δάσους νόστιμη, το τηγανόψωμο τέλειο, το κατσικίσιο τυρί αρκετά καλό, τα συκωτάκια μάλλον πραπειραγμένα με τα μύρτιλλα, και το φιλέτο αρκετό σαν κρέας, λίγες οι δύο πατατούλες αλλά η γεύση καθόλου ανάλογη των γαλλικών φιλέτων. Απόδειξη δεν δόθηκε και το καθιερωμένο πλέον κέρασμα δεν προσφέρθηκε ποτέ. Το παιχνίδι χάθηκε στις λεπτομέρειες. Φταίμε όμως κι εμείς επειδή δεν μιλήσαμε την ώρα που ενοχληθήκαμε! Δυστυχώς ντρεπόμαστε ακόμα. Που θα πάει; Θα στρώσουμε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
8  Ευχαριστούμε, 975lianat
Η κριτική γράφτηκε 30 Δεκεμβρίου 2016

Ο Γευσοκράτορας είναι ένας βασικός λόγος, που θα επισκεφτόμουν ξανά την Πορταριά. Άνετα μπορείς να το συγκρίνεις με γνωστά εστιατόρια της Αθήνας. Ο χώρος του είναι ζεστός, σε ένα πέτρινο οίκιμα με τζάκι. Η αισθητική του πολύ προσεγμένη, με λευκά τραπεζομάντηλα και όμορφα σερβίτσια. Το φαγητό ήταν ο,τι καλύτερο έχω γευτεί, χωρίς να είναι βαρύ και χωρίς πολλά λάδια. Μην φύγετε χωρίς να πάρετε γλυκό! Το κατσικίσιο παγωτό με μαλλιά καταιφιού, έχει έρθει από άλλο κόσμο. Οι τιμές σε σχέση με τα υπόλοια εστιατόρια της περιοχής είναι τσιμπημένες, αλλά πιστεύω ότι άξιζε μέχρι και το τελευταίο ευρώ που δώσαμε! Τέλος, όμορφες μελωδίες από διασκευές γνωστών ξένων τραγουδιών μας συνόδευσε στο δείπνο μας. Μακάρι να βρισκόσασταν λίγο πιο κοντά!!

1  Ευχαριστούμε, mariangelopoulou
Η κριτική γράφτηκε 29 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Πραγματικά ότι πιο ιδιαίτερο, εντυπωσιακό και γευστικό έχω δοκιμάσει ποτέ! Οι σαλάτες, τα ορεκτικά και τα κυρίως ένα κι ένα! Στο σεφ και την ομάδα της κουζίνας αξίζουν πολλά συγχαρητήρια.. Πιάτα εμπνευσμένα και δημιουργικά! Το προσωπικό υπέρ ευγενικό (όπως και γενικά όλοι οι άνθρωποι της περιοχής!) και οι τιμές αν και ανεβασμένες δικαιολογούνται και με το παραπάνω.. Δεν ήταν δείπνο αυτό.. Ήταν εμπειρία! Συγχαρητήρια..

Ευχαριστούμε, Compass459081
Η κριτική γράφτηκε 21 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτηκαμε το μαγαζι υστερα απο την προταση ενος φιλου. Μας προειδοποιησε οτι ειναι λιγο ακριβο αλλα δεν πτοηθηκαμε. Θελαμε να γευτουμε κατι ιδιαιτερο, κατι ξεχωριστο. Καταρχας σε μια ιδιαιτερα "κιτς" διακοσμηση οπου συνυπαρχουν το παραδοσιακό στοιχείο με πολλες αστοχες νοτες "μοντερνιας" θα προτιμουσα να συμβουλευτειτε καποιον ειδικο για να σας το σουλουπωσει λιγο. Το πιατο καλωσορισματος ηταν εξαιρετικο. Το φρεσκοψημενο ψωμι πλεξουδα χορταστικο και εντυπωσιακο. ΑΛΛΑ η ζουπιχτη σαλατα με το λαχανο εμεινε σχεδον στο πιατο διοτι ηταν περισσοτερο γλυκο παρα σαλατα και περιμεναμε τα κυριως πιατα. Ενα παρα πολυ καλο "μοσχαρι αφροδισιακο" μας αφησε παρα πολυ καλη εντυπωση και στη γευση και στην τιμη (23€) ΑΛΛΑ δεν θα μπορουσα να πω το ιδιο για το αλλο πιατο που ηταν το χοιρινο φιλετο Γευσοκρατορας. Η μαρμελαδα ηταν απόλυτη, καλυπτε τα παντα και ηταν μετα τη σαλατα οτι χειροτερο σε σχεση γευσης - τιμης εχω φαει..! Αυτα απο μενα. Καλη συνεχεια..
Υ.Γ. Αμα δεν βαλεις ξυλα στο τζακι δεν ζεσταίνεται το μαγαζι ρε παιδια. Με μπουφαν τρωω και σε καντινα.

3  Ευχαριστούμε, GiorgosZoris

Γευσοκράτορας: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γευσοκράτορας: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!