Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Εξαιρετική διάμονη στο xenia palace.
Καθαρό, φανταστικό πρωινό και εξυπηρετικότατο προσωπικό σε όλα τα τμήματα του.
Μοναδική θέα. Σας ευχαριστούμε για όλα και θα επιστρέψουμε οπωσδήποτε.
(Μια μόνο αναβάθμιση χρειάζεται το wi-fi. Δεν είχε καλό σήμα στο δωμάτιο).

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, GIANKEFA
Ο/η C_Koutsopoulos_GM, Γενικός Διευθυντής του Xenia Palace, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 6 Μαρτίου 2018

Αγαπητή GIANKEFA,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τον χρόνο που αφιερώσατε για την καταγραφή των σχολίων σας. Αποτελεί για την όλη την ομάδα του Xenia Palace Portaria πραγματική χαρά να διάζουμε την πλήρη ικανοποιήση τόσο για το Ελληνικό Παραδοσιακό μας χειροποιήτο πρωινό βασισμένο σε πρώτες ύλες των καλύτερων τοπικών παραγωγών όσο για την ποιοτική εξυπηρέτηση των συνεργατών που λάβατε σε όλες τις υπηρεσίες. Θα είναι δε χαρά μας να σας καλωσορίσουμε σύντομα και πάλι στο ξενοδοχείο μας.

Xenia Palace Portaria Hotel

Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018

Η θέα που πρόσφερε ήταν μοναδική όμως λόγω του γεγονότος ότι το δωμάτιο συνδέονταν με το διπλανο με εσωτερική πόρτα ακους τα πάντα!!!!! Το πρωινό ήταν εξαιρετικό με μεγάλη ποικιλία! Η κοπέλα του σπα λιγο αγενής και μη συνεπής στο ραντεβού που είχαμε κλείσει με αποτέλεσμα να μας πει να βγούμε νωρίτερα και ας μην είχε ολοκληρωθεί η ώρα που έπρεπε να έχπυμε στη διάθεση μας!

Συμβουλή: Να διαλέξετε δωμάτιο χωρίς πορτα επικοινωνίας με άλλο δωματιο!
  • Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, eirini191
Η κριτική γράφτηκε 15 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ζεστοί χώροι και χαρούμενο προσωπικό ! Το πρωινό είναι απίστευτο και πλούσιο ! Καθαρά δωμάτια και ζεστά ! Το μόνο πρόβλημα ήταν τα μαξιλάρια πολύ λεπτά ! Και σκληρά ! Κατα τα αλλά όλα πολύ όμορφα και άνετα !

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Gwgw M
Η κριτική γράφτηκε 9 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτόμαστε πολύ συχνά την Πορταριά αλλα ήταν η πρώτη μας φορά στο Xenia.
Πρόκειται για ένα σχετικά μεγάλο για την περιοχή ξενοδοχείο σε καλή τοποθεσία, με μεγαλους κοινοχρηστους χωρους και ωραια πισινα.
Εμεις μειναμε σε διχωρη σουιτα στον επανω οροφο με προσανατολισμο προς την πισινα και απιστευτη θεα.
Το πρωινο ηταν μετριο.
Γενικα το δωματιο και οι εσωτερικοι κοινοχρηστοι χωροι εδιναν την αισθηση οτι χρειαζονται μια ανακαινιση. Παρα το γεγονος αυτο ομως, μαλλον θα το επιλεγαμε ξανα λογω της τοποθεσιας και της θεας που εχει.

Διαμονή: Νοέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, zouz26
Ο/η C_Koutsopoulos_GM, Γενικός Διευθυντής του Xenia Palace, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 10 Φεβρουαρίου 2018

Αγαπητή zouz26,

Θέλουμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο Xenia Palace Portaria για την διαμονή σας αλλά και για τον χρόνοπου αφιερώσατε για την καταγραφή των σχολίων σας. Χαιρόμαστε ιδαίτερα που απολαύσατε την εξαιρετική τοποθεσία του ξενοδοχείου μας καθώς και την θέα αποτέλεσμα της πρώτης.

Αναφορικά με το σχόλιο σας σχετικά με το πρωινό θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε πως τα περισσότερα αρτοσκευάσματα κέικ, βουτύματα κλπ είναι χειροποίητα, τα τυριά και γενικότερα τα γαλακτοκομικά είναι τοπικών εξαιρετικών παραγωγών (κάποια από αυτά πανευρωπαικά βραβευμένα), ποικιλία ζεστών εδεσμάτων βασισμένα σε τοπικές συνταγές όπως η πηλιορείτικη στραπατσάδα, τραχανά παραδοσιακό με λουκάνικο της περιοχής. μέλι τοπικού μελλισουργού, χειροποίητοι λουκουμάδες, χειροποίητες μαρμελάδες και πολλά άλλα είδη.

Παράλληλα το ξενοδοχείο μας και αναφερόμενοι στο σχόλιο σας για ανάγκη ανακαίνησης προβαίνει σε ετήσιες συντηρήσεις όλων των χώρων.

Τέλος θα χαρούμε να σας καλωσορίσουμε ξανά και θα είναι και προσωπική μου τιμή να σας γνωρίσω και προσωπικά.

Xenia Palace Portaria

Η κριτική γράφτηκε 28 Ιανουαρίου 2018

Διανυκτερεύσαμε δύο βράδια στο Xenia Palace, σε ένα δίκλινο δωμάτιο το οποίο ήταν αρκετά άνετο & καθαρό. Το πρωινό ήταν εκπληκτικό, με μεγάλη ποικιλία και πολύ ποιοτικό μιας και περιελάμβανε και τοπικά προϊόντα. Το προσωπικό του ξενοδοχείου είναι εξυπηρετικότατο και πολύ φιλικό. Όμως χρειάζεται επειγόντως ανακαίνιση στα δωμάτια και στους κοινόχρηστους χώρους, μιας και υπήρχαν εμφανέστατες φθορές στα έπιπλα και στις μοκέτες, το οποίο δυστυχώς αδικεί την γενικότερη εικόνα του ξενοδοχείου. Το ξενοδοχείο είναι ξεκάθαρα value for money, ιδανικό για οικογένειες και ζευγάρια.

• Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, George Z
Ο/η C_Koutsopoulos_GM, Γενικός Διευθυντής του Xenia Palace, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 29 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητέ George Z,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τον χρόνο που αφιερώσατε σε αυτή την κριτική μετά την επίσκεψη σας στο ξενοδοχείο Xenia Palace Portaria.

Χαιρόμαστε που απολαύσατε την άνεση και την καθαριότητα του δωματίου, το Ελληνικό παραδοσιακό πρωινό βασισμένο σε πρώτες ύλες τοπικών παραγωγών καθώς και την ευγένεια των συνεργατών μας. Αναφορικά με τις επισημάνσεις σας σχετικά με τις συντηρήσεις έχουμε διαβιβάσει τα σχόλια σας στο τεχνικό τμήμα και παράλληλα εργαζόμαστε καθημερινά πάνω στο τομέα αυτό.

Θα είναι χαρά μας να σας καλωσορίσουμε και πάλι σύντομα κοντά μας.

Xenia Palace Portaria