Priceline
Νομός Ηρακλείου, Ελλάδα

Εξαιρετικό κατάλυμα στην Παλαιόχωρα

Κριτική για: Hotel Oreia
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 27 Ιουλ 2020
Μείναμε πέντε βράδια στο Oreia. Πολύ ωραίος, ευρύχωρος (εντός και στο μπαλκόνι), καθαρός χώρος με πολύ όμορφο κήπο. Έχει ανακαινιστεί και βελτιωθεί σημαντικά από την τελευταία φορά που το είχα επισκεφθεί. Ευχαρίστως θα ξαναέμενα, αν πήγαινα πάλι στην Παλαιόχωρα.
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Συμβουλή: Να ρωτήσουν για το μπαλκόνι, αν θέλουν ανατολικό ή δυτικό
5,0 από 5 κύκλουςΠοιότητα
5,0 από 5 κύκλουςΕξυπηρέτηση
4,0 από 5 κύκλουςΠοιότητα ύπνου
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
119 €
    56 €
3.7 χλμ. από Hotel Oreia
Παλαιόχωρα: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 10 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε για 5βραδια στο ορεία.πολυ ωραία δωμάτια,ευρύχωρα,με μοντέρνα έπιπλα,κουζινακι,πολυ εξυπηρετική reception, 30μετρα από τη θάλασσα και πολύ οικονομικά.Σιγουρα και η επόμενη φορά στην Παλαιόχωρα θα είναι στο ορεία!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
1  Ευχαριστούμε, Menia P
Η κριτική έγινε: 19 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ όμορφο διαμέρισμα με κουζινάκι , ιδανικό για οικογένεια κι εξοπλισμένο με όλα τα απαραίτητα. Ξεκούραστο στρώμα και μαξιλάρια. Άνετο για οικογένεια. Προσεγμένος και ο εξωτερικός χώρος με κήπο . Επίσης παρέχεται δωρεάν πάρκινγκ.
Οι κυρίες της καθαριότητας κάνουν εξαιρετική δουλειά.
Το ξενοδοχείο βρίσκεται δίπλα στην παραλία με τα βότσαλα.
Πολύ καλή η τιμή του. Θα το επέλεγα ξανά για διαμονή . Εξαιρετικό !

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2018
2  Ευχαριστούμε, sofiavkhania
Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Καθαρά δωμάτια , πρόσφατα ανακαινισμένα. Οι αποθηκευτικοί χώροι είναι λίγοι, χρειάζονται ράφια, συρτάρια στα κομοδινα ή δεύτερη ντουλάπα. Η τουαλέτα θέλει επίσης κάποιο ραφακι. Ολα τα ρουχα / πετσετες, τα ακουμπουσαμε σε καρέκλες.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
2  Ευχαριστούμε, Kallia K
Η κριτική έγινε: 23 Ιουλίου 2016

Πολύ ωραία η κρεβατοκάμαρα με πολύ άνετο στρώμα.Καθαρό, περιποιημένο,καλόγουστο με συμπαθητικούς εξωτερικούς χώρους.Βολικό λόγω θέσης δίπλα σε παραλία και μέσα στην Χώρα.¨Ησυχο και οικογενειακό περιβάλλον.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
1  Ευχαριστούμε, Μαρία Κ
Η κριτική έγινε: 11 Ιανουαρίου 2016

Εντυπώσεις:
~Η κυρία στην υποδοχή ήταν στην ώρα της. Μάλιστα μας περίμενε. Μας υποδέχτηκε και μας ζήτησε να γράψουμε τα ονόματα μας και σε δωμάτιο για 2 ατομα που είχαμε επιλέξει. Πολύ ευγενική και συνεπής και ήταν πάντα εκεί για να μας βοηθήσει σε οτι και αν χρειαζόμασταν, είτε τηλεφωνικά είτε με την ίδια την παρουσία της.
~Ο εξωτερικός χώρος του ξενοδοχείου ήταν φανταστικός, και τα παρτέρια φαινόταν πως είναι καινούρια. Τ κτίρια πάντως ήταν σιγουρα πρόσφατα ανακαινισμένα. Όπως βέβαια ήταν και εσωτερικά τα δωμάτια. Όλα τα έπιπλα ήταν καινούρια όπως και τα στρώματα.
~Αμέσως μετά μπήκαμε στο δωμάτιο μας. Ήταν πολύ συμπαθητικό και άνετο για δύο άτομα. Μονόχωρο και η τουαλέτα ήταν η διαρρύθμιση.
~Μπάνιο: Ένας νιπτήρας, ένας καθρέπτης, ένα σεσουάρ, ένας ντουζ το οποίο ομολογουμένως ήταν πολύ στενό και ο καμπινές.
~Ο υπόλοιπος χώρος: Μία πλήρως εξοπλισμένη κουζίνα με κάθε σκεύος που μπορεί καποιος να χρειαστεί,ποτήρια, μαχαιροπίρουνα και πιάτα, ένα ψυγειάκι και ένα χρηματοκιβώτιο που το κλειδι του πάνω. Αμέσως μετά ένα τραπέζι με 3 καρέκλες και μία μεγάλη ντουλάπα που χώραγε τα πάντα μέσα. Έπειτα το υπέρδιπλο κρεβάτι αμερικάνικου τύπου. Το πιο αναπαυτικό κρεβάτι που έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Χωρόυσαν άνετα 4 άτομα σε αυτο το ΔΙΠΛΟ κρεβάτι. Ήταν φανταστικό. Δύο κομοδίνα με φωτισμό, ένας καθρέπτης και ένα έπιπλο με μία τηλεόραση samsung νέας τεχνολογίας συμπλήρωναν το σκηνικό.Βεβαίως δεν έλειπε το κλιματιστικό απο το δωμάτιο που μας δρόσιζε όλο το βράδυ.
~Εξωτερικός χώρος: Το δωμάτιο διέθετε ένα μπαλκονάκι ,πλήρως επιπλωμένο, και μια κρεμάστρα για να στεγνωνουν τα είδη θαλάσσης.
~Όλα τα παράθυρα ήταν αλουμινίου , με σίτες και η μπαλκονόπορτα διέθετε την ''έξυπνη σίτα''.
~Το ξενοδοχείο είναι 50 μετρα από την θάλασσα, και κοντά βρίκεται η καρδιά της παλαιοχωρας.
~Τα κλινοσκεπάσματα λλάζονται κάθε δύο μέρες, ενώ το δωμάτιο καθαρίζεται καθημερινά.
Γενικά δώσαμε 80 ευρώ ,απο 90, και άξιζε κάθε ευρώ το ξενοδοχείο.
Συστήνεται χωρίς δεύτερη σκεψη σε όσους θέλουν να μείνουν στην παλιόχωρα σχετικά οικονομικά και με ποιοτική υπεροχή σε σχέση με τα υπόλοιπα ξενοδοχεία της περιοχής. Άριστοοοοο !!!!!!!!
*Το μοναδικό πράγμα που χρειάζεται βελτίωση είναι το ντουζ!!*

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2015
    • Ποιότητα