Εκπληκτική μέρα!

Η κριτική έγινε: 5 Σεπτεμβρίου 2017
Wheagle13
Χανιά, Ελλάδα

Η κριτική έγινε: 27 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Εκπληκτική μέρα με έναν πολυ καλα ενημερωμένο οδηγό.Ειχε πολυ κακό καιρό για παραλία και επιλέξαμε να πάρουμε τα βουνά και δεν ήταν καθόλου κακή ιδέα! Περάσαμε απο ενα όμορφο δάσος και είδαμε πολλα όμορφα χωριά και αλλα σημεία ενδιαφέροντος! Η θέα απο το καταφύγιο Καλλέργη το κατι άλλο.

Ημερομηνία εμπειρίας: Οκτώβριος 2017
2  Ευχαριστούμε, rigascityapartments
Η κριτική έγινε: 5 Σεπτεμβρίου 2017

Ένας εναλλακτικός τρόπος για να γνωρίσετε την άγρια ομορφιά της Νότιας Κρήτης. Η εκδρομή που επιλέξαμε ήταν στην αρχαία πόλη Λισσός. Τα τοπία απαράμιλλης ομορφιάς, και κρυστάλλινα νερά (η εκδρομή περιλάμβανε μπάνιο στην παραλία του Αγίου Κήρυκου), έκαναν την εκδρομή αληθινή απόλαυση. Το πλήρωμα πολύ φιλικό και εξυπηρετικό.

Η top value for money επιλογή για δραστηριότητα στην περιοχή

Ημερομηνία εμπειρίας: Σεπτέμβριος 2017
2  Ευχαριστούμε, Wheagle13
Η κριτική έγινε: 23 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ξεκινησαμε σαν μια βολτα, και καταληξαμε να εχουμε παει στα πιο ομορφα μερη που υπαρχουν στο ν.Χανιων.Αν κ ζουμε χρονια στα Χανια, τα μερη που πηγαμε κ οι εμπειριες που ζησαμε κατα τη διαρκεια αυτης της υπεροχης εξορμησης,ηταν η αφορμη να ξαναοργανωσουμε την ιδια εκδρομη παιρνοντας μαζι μας κ τους καλοκαιρινους μας μουσαφιρηδες οι οποιοι πραγματικα μεινανε εντυπωσιασμενοι!!!Τα παιδια εχουνε φοβερες γνωσεις για τα μερη που μας πηγαινουνε κ κυριως εχουνε πολυ ορεξη κ μερακι γίαυτο που κανουνε.Σιγουρα του χρονου θα προσπαθησουμε να ξαναζησουμε την ιδια εμπειρια, παιρνοντας μαζι μας ακομα περισσοτερους φιλους μας.

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2017
3  Ευχαριστούμε, antgiatr
Η κριτική έγινε: 19 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Κλείσαμε το tour για να δείξουμε σε ένα ζευγάρι φίλων από Αμερική μια εναλλακτική οπτική σε πολυσύχναστα τουριστικά μέρη όπως το Ελαφονήσι, η έκπληξη για εμάς ήταν ότι μας αποκαλύφθηκαν μέρη που αγνοούσαμε όπως το εκπληκτικό σπήλαιο της Αγίας Σοφίας με σταλαγμίτες που φθάνουν τα 5 μέτρα. Ο οδηγός μας ήξερε κάθε γωνιά του σπήλαιου, ιδιαίτερη εντύπωση μας έκανε ένα σημάδι από όπλη σε ένα βράχο που μας έδειξε το οποίο φημολογείται ότι προέκυψε από το άλογο του Αγίου Γεωργίου. Είναι τέτοιο το δέος από την απόκοσμη ομορφιά του χώρου που το πιστέψαμε. Στην συνέχεια πήγαμε στο γνωστό σε όλους Ελαφονήσι αλλά την κατάλληλη ώρα για να απολαύσουμε το ηλιοβασίλεμα στην τελευταία βουτιά της ημερας και να αποφύγουμε την πολυκοσμία. Καταλήξαμε στο χωριό Μηλιά, ένα μαγικό μέρος απαλλαγμένο από την τεχνολογία αλλά με όλες τις ανέσεις και απολαύσαμε ένα υπέροχο δείπνο με προιόντα που παράγονται εκεί. Συγχαρητήρια στα παιδιά για την οργάνωση της εκδρομής μας

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2017
2  Ευχαριστούμε, _E7905TF
Η κριτική έγινε: 30 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

8 ώρες διασκέδασης όπου είδαμε πολλά όμορφα τμήματα του νησιού μακρια από τα πολύσυχνάστα τουριστικά μέρη όπου θα ήταν αδύνατον η εξαιρετικα δύσκολο να τα ανακαλύψουμε.
Η μέρα ξεκίνησε με το ταΐσμα στις κατσίκες στη πλάγια με απίστευτη θέα στη Παλαιοχώρα. Συνεχίσαμε στον Αζωγυρε όπου είδαμε το χωριο και τα σπήλαια που υπάρχουν εκεί. Μέσα από δάσος και πολύ ανηφόρα φτάσαμε στα Λευκά όρη και το καταφύγιο για καφέ. Εκπληκτική θέα του φαραγγιου της Σαμαριας από ψηλά κοντά στο Θεό! Το ταξίδι συνεχίστηκε μέσα από χωματοδρομο μέχρι το μέρος που φάγαμε μέσα στα δέντρα και το ποτάμι.
Όλα ήταν άψογα σχεδιασμένα και μελέτημενα.Tα Landover επιβεβαίωσαν τον τίτλο τους ότι πάνε παντού με ασφάλεια και πολυτέλεια....
Δοκιμάστε το αν βρεθείτε Κρήτη!

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούνιος 2017
2  Ευχαριστούμε, Kostas D