“Τελειο”
Κριτική για: ΧΗ.ΜΑ. - Άλιμος

ΧΗ.ΜΑ. - Άλιμος
Κλείστε τραπέζι
Περιγραφή: ΧΗ.ΜΑ.: Νεολογισμός εκ του συμφυρμού ΧΗμείας & ΜΑθηματικών. Η επακριβώς υπολογισμένη & μελετημένη ανάμειξη βρώσιμων & πόσιμων ουσιών ώστε να παραχθεί το άριστο γαστρονομικό αποτέλεσμα προς τέρψιν των αισθήσεων του εστιαζομένου! Εδώ και 15 χρόνια τα αδέλφια Τόλης Μπρικές (Χημικός) & Μπάμπης Μπρικές (Μαθηματικός) απευθύνονται στους λάτρεις του κρέατος & ικανοποιούν τους πιο απαιτητικούς ουρανίσκους στα εστιατόριά τους στην Παλαιά Φώκαια & στον Άλιμο. Πιάτα φτιαγμένα με τις καλύτερες και πιο φρέσκες πρώτες ύλες, μαγειρεμένα με υψηλού επιπέδου τεχνογνωσία, μεράκι, αγάπη και σεβασμό προς τον πελάτη. Η μεγάλη εμπειρία που τους μετάδωσε ο κρεοπώλης πατέρας τους έπαιξε μεγάλο ρόλο στην εξαιρετική επιλογή κρεάτων που μπορεί κανείς να γευτεί στα εστιατόριά τους. Kάθε πιάτο που περιγράφεται σε αυτόν τον κατάλογο, είναι μια ξεχωριστή γαστρονομική εμπειρία με έμφαση στο καλό κρέας που πρέπει να ζήσετε. Όλα τα πιάτα σερβίρονται με μαθηματική ακρίβεια και χημική ισορροπία! Καλή σας απόλαυση!
Η κριτική γράφτηκε πριν από 5 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο μαγαζί με πολύ καλό προσωπικό. Ο Σπύρος εξαιρετικός, με χαμόγελο και ευγένεια. Μας βοήθησε να επιλέξουμε απαντώντας σε όλες τις απορίες και επειδή έχει το μενού μισές μερίδες μπορέσαμε και γευτήκαμε 2 σαλάτες, 2 ορεκτικά 4 κυρίως. Όλα ήταν υπέροχα. Φρέσκες σαλάτες, υπέροχο κοτόπουλο, γιαουρτλού, κεμπάπ, τυροκροκετες και άλλα πολλά. Σας το συστήνω.

Ευχαριστούμε, NITSAONE
Ο/η Zevgolis, Μάρκετινγκ του ΧΗ.ΜΑ. - Άλιμος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Τέλειοι και υπέροχοι πελάτες! Σας ευχαριστούμε πολύ για τις συστάσεις καθώς και για την κριτική σας και τα 5 σας αστέρια!

Το φαγητό είναι πολύ νόστιμο και προσεγμένο! Το περιβάλλον πολυ ευχάριστο και το προσωπικό εξαιρετικά εξυπηρετικό,ο Σπύρος ήταν ο σερβιτόρος μας ο όποιος ήταν πολύ καλός. Τηρούνται αυστηρά όλοι οι κανόνες υγιεινής! Απολαύσαμε πολύ το γεύμα μας!

Ευχαριστούμε, elenakS4253ZC

Η ικανοποίηση σας είναι για εμάς ο πιο σημαντικός μας στόχος! Σας ευχαριστούμε ιδιαίτερα για την κριτική σας και τα 5 σας αστέρια!

Η κριτική γράφτηκε 23 Οκτωβρίου 2020

Ευγενικό προσωπικό, καλοφτιαγμένα πιάτα και εξαιρετικός χώρος. Να δοκιμάσετε οπωσδήποτε τον ντάκο ''Αλλιώς'' που εμπεριέχει ούζο, την μοσχαρίσια μπριζόλα και το κεμπάπ.

Ευχαριστούμε, Mary-Stath
Ο/η Zevgolis, Μάρκετινγκ του ΧΗ.ΜΑ. - Άλιμος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Οκτωβρίου 2020

Σας ευχαριστούμε ιδιαιτέρως για την κριτική σας και τα 5 σας αστέρια!!! Σας περιμένουμε ξανά για να σας εντυπωσιάσουμε και με άλλες προτάσεις από τον κατάλογο μας.

Η κριτική γράφτηκε 18 Οκτωβρίου 2020

Το φαγητό ήταν εξαιρετικό. Όλα τα κρέατα αλλά και τα περιφερειακά (σαλάτες, σαγανάκι, λουκάνικο κτλ) ήταν πάρα πολύ νόστιμα, με ιδιαίτερη έμφαση στο γιαουρτλού που ήταν απίστευτο. Πολύ προσεγμένα όλα λόγω COVID. Το προσωπικό μας έκανε μεγάλη εντύπωση για την ευγένεια, την ταχύτητα αν και πολύ νέα παιδιά. Πολλά μπράβο τόσο για την ποιότητα του ανθρώπινου δυναμικού που αισθάνεσαι ότι χαμογελάει πίσω από τις μάσκες αλλά και για το πολύ καλό φαγητό. Highly recommended

Ευχαριστούμε, konstantinap335
Ο/η Zevgolis, Μάρκετινγκ του ΧΗ.ΜΑ. - Άλιμος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Οκτωβρίου 2020

Σας ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας και τα 5 σας αστέρια. Σας περιμένουμε να μας επισκεφθείτε ξανά για να σας φροντίσουμε με τον ίδιο τρόπο!

Η κριτική γράφτηκε 18 Οκτωβρίου 2020

Πήγαμε σήμερα (Κυριακή μεσημέρι) και ένα έχω να πω : μέσα στην πανδημία πρέπει να είναι το πιο ασφαλές εστιατόριο!! Όλα πεντακάθαρα, ποτήρι, πιάτο και μαχαιροπιρουνα μέσα σε σελοφάν κλειστό και αντισηπτικα διάσπαρτα στο χώρο. Ευγενέστατα όλα τα παιδιά που εργάζονται και ο Σπύρος ο σερβιτόρος που μας περιποίηθηκε πρόσχαρος, γρήγορος και πρόθυμος! Τα φαγητά φοβερά όλα σε πολύ καλή σχέση τιμής-ποιοτητας! Πήραμε και γλυκά αν και κερνάνε μαστίχα και κορμό σοκολάτας!!! Αν κ μένω μακρυά αξίζει και θα το επισκέπτομαι συχνά!!!

Ευχαριστούμε, Katerina_Manta

Μας χαροποιεί ιδιαιτέρως το γεγονός ότι όλοι μας οι πελάτες εκτιμούν τα μέτρα υγιεινής και ασφαλείας που τηρούμε ευλαβικά προκειμένου όλοι μαζί να συνεχίσουμε να απολαμβάνουμε τις μικρές χαρές της ζωής. Ακόμη περισσότερο μας χαροποιεί το γεγονός ότι αν και μένετε μακρυά θα μας επισκέπτεστε συχνά. Κι εμείς από μεριάς μας σας υποσχόμαστε ότι θα σας φροντίζουμε πάντα με τον καλύτερο τρόπο. Σας ευχαριστούμε για την κριτική σας και τα 5 σας αστέρια!

ΧΗ.ΜΑ. - Άλιμος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γλυφάδα, Αττική
Άλιμος, Αττική

Άγιος Δημήτριος, Αττική
Άλιμος, Αττική

ΧΗ.ΜΑ. - Άλιμος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα
© 2020 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.