“Έλειπε από τον Άλιμο....”
Κριτική για: ΧΗ.ΜΑ. - Άλιμος

ΧΗ.ΜΑ. - Άλιμος
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Πολύ καλή επιλογή για τα Νότια προάστια. Κλασικές γεύσεις στα κρέατα που δείχνουν σοβαρότητα. Προσεγμένη και λίγο "φευγάτη" διακόσμηση. Ήσυχη περιοχή. Κατάλληλο για χειμώνα-καλοκαίρι.

Ευχαριστούμε, Firtech

Η κριτική γράφτηκε 10 Φεβρουαρίου 2018

Εμφανισιακά πολύ καλός και όμορφος χώρος. Ευγενικό το προσωπικό. Καλές γεύσεις. Ωστόσο, επιτρέπουν ανεξέλεγκτα το κάπνισμα με αποτέλεσμα πολλές οικογένειες με παιδιά να υφίστανται τον πολύ ενοχλητικό καπνό που κατακλύζει το χώρο. Οι τιμές πολύ τσιμπημένες έως και πολύ υψηλές. Κρίμα διότι για το επίπεδο τιμών και το επίπεδο αισθητικής του χώρου παραπέμπει σε καλύτερης ποιότητας εστιατόριο και όχι σε εστιατόριο γειτονιάς που μετατρέπεται σε καπνιστήριο.

1  Ευχαριστούμε, mihalakos
Ο/η MMPRIKES, Ιδιοκτήτης του ΧΗ.ΜΑ. - Άλιμος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 14 Φεβρουαρίου 2018

Αγαπητέ κύριε Μιχαλάκο. Καταρχήν θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για το σχόλιο σας, γεγονός που μας δίνει την δυνατότητα να βελτιώσουμε ακόμη περισσότερο την προσφερόμενη φιλοξενία. Είναι ενθαρρυντικό το ότι βρήκατε πραγματικά ικανοποιητικά την ποιότητα του φαγητού, τις γεύσεις και τις τιμές του εστιατορίου μας. Για εμάς στο ΧΗ.ΜΑ.-Άλιμος η "τίμια προσφορά" αποτελεί βασική αρχή για την λειτουργία μας.
Το ζήτημα του καπνίσματος είναι ένα θέμα που πρόκειται να λύσουμε άμεσα και αποτελεί δέσμευση μας. Ελπίζουμε να σας ξαναδούμε σύντομα μιας κι όλα τα υπόλοιπα σας ικανοποίησαν στον βαθμό που επιθυμείτε.

Η κριτική γράφτηκε 9 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το κοκορέτσι ήταν χάλια επίσης κ το κοντοσούβλι!!Είχαν περισσέψει από χτες που ήταν Τσικνοπέμπτη κ τα ξαναζεσταναν!!Μόνο το κοτόπουλο ήταν καλό κ το κρασί το χύμα το λευκό!!Το προσωπικό ευγενεστατο!!Ότι πήραμε ήταν μέτριο προς χάλια!!!Υπερεκτιμημένο κ ακριβό!!!

1  Ευχαριστούμε, Barbie K

Πριν απ΄ όλα θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την αποστολή του μηνύματος σας. Απαντώντας σε αυτό θέλω να σας ενημερώσω:
1) Σε κανένα από τα δύο εστιατόρια μας (στον Άλιμο και στην Παλαιά Φώκαια) δεν κρατάμε φαγητό για την επόμενη ημέρα. Εμπίπτει τόσο στην βασική μας αρχή περί χρήσης ΜΟΝΟ φρέσκων και αγνών υλικών-πρώτων υλών, όσο και στην διανομή του φαγητού που μένει, σε οικογένειες που το χρειάζονται. Επομένως μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι το κοκορέτσι και τα υπόλοιπα που επιλέξατε ήταν φτιαγμένα την ίδια ημέρα.
2) Σχετικά με τις τιμές πρέπει να σας πω ότι προκειμένου να εξασφαλίζουμε στους φιλοξενούμενους μας άριστη ποιότητα κι άψογη υπηρεσία, φροντίζουμε να επιλέγουμε τα καλύτερα κρέατα και τις άλλες πρώτες ύλες, από την ελληνική αγορά. Αυτό, όπως μπορείτε, εύκολα, ν' αντιληφθείτε, σημαίνει υψηλότερες τιμές κτίσης των συγκεκριμένων προϊόντων. ΠΑΡΟΛΑ αυτά όμως, θέλω να σας τονίσω ότι έχουμε φροντίσει να κρατήσουμε ένα αρκετά χαμηλό επίπεδο τιμών, τ' οποίο ενισχύεται τόσο με τις πολύ μεγάλες ποσότητες όσο και με την δυνατότητα σας να παραγγείλετε μισές μερίδες (αναγράφεται με σαφήνεια στον κατάλογο μας). Αξίζει να σημειώσω ότι η ποσότητα των "μισών" μερίδων μπορεί πολύ εύκολα ν΄ανταγωνιστεί και σε τιμή και σε μέγεθος πολλές "κανονικές" μερίδες της αγοράς.
Θα χαρούμε ιδιαίτερα να σας δούμε εκ νέου στο εστιατόριο μας και να συζητήσουμε από κοντά την κακή εμπειρία που αποκομίσατε κατά την τελευταίας σας επίσκεψη.

Η κριτική γράφτηκε 4 Φεβρουαρίου 2018

Όμορφος χώρος ο οποίος πρόσφατα ανακαινίστηκε, ευγενικό και πρόθυμο προσωπικό (σταθερά όσα χρόνια πηγαίνω) έτοιμο να σας σερβίρει πιάτα τα οποία επικεντρώνονται στο κρέας.
Η ποιότητα των πιάτων είναι καλή και των κρεατικών όχι κάτι ιδιαίτερο. Επίσης άλλαξαν τις επιλογές στην συνοδευτική γαρνιτούρα που είχαν με μόνο πατάτες (κρίμα).
Οι τιμές εκτιμώ ότι είναι λίγο παραπάνω από ότι θα έπρεπε...
Τέλος θα πρέπει να αποφασίσουν για το θέμα των καπνιστών. Το καλοκαίρι που είναι ανοιχτός ο χώρος μπορούν να κάτσουν έξω, αλλά τον χειμώνα δεν μπορεί σε κλειστό χώρο να επιτρέπουν το κάπνισμα (ιδικά όταν ο χώρος είναι ενιαίος)!

Ευχαριστούμε, webmastoras
Η κριτική γράφτηκε 4 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε μία παρέα μετά το γραφείο για μεσημεριανό-απογευματινό . Όμορφος χώρος και πολύ εξυπηρετικό προσωπικό με χαρά μας σέρβιραν τα νόστιμα πιάτα.
Αρκετά καλή ποικιλία σε καλή ποιότητα, οι τιμές είναι λίγο "τσιμπημένες" αλλά αξίζει να φας σε ένα τέτοιο μαγαζί.

Ευχαριστούμε, Ιωάννης Π

ΧΗ.ΜΑ. - Άλιμος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Άλιμος, Αττική
Άλιμος, Αττική

ΧΗ.ΜΑ. - Άλιμος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!