Tripadvisor
Αναζήτηση

“Μέτρια αντιμετώπιση”
Κριτική για: Εστιατόριο Maria's

Εστιατόριο Maria's

Επισκεφτήκαμε το εστιατόριο το Σάββατο 25 Ιανουαρίου με τη γυναίκα μου. Είχαμε κάνει κράτηση μια εβδομάδα πιο πριν. Μπαίνοντας μέσα, λέμε το επίθετο της κράτησης κ περιμένουμε κανένα 5λεπτο, μετά τη μίνι σύσκεψη, κ μας βάζουν σε ένα τραπέζι στην πίσω σάλα που δε βλέπεις τίποτα,σε τραπέζι που το έστρωσαν εκείνη τη στιγμή (υποτίθεται ότι στις κρατήσεις τα τραπέζια είναι στρωμενα). Βρίσκουμε τη σερβιτόρα κ της λέμε αν υπάρχει κάποιο τραπέζι πιο μπροστά κ μας απαντάει ότι όλα είναι κρατήσεις. Της λέμε κ εμείς κράτηση έχουμε κάνει. (Καμία απαντηση).
Μετά από λίγο έρχεται ένας σερβιτόρος κ μας λέει ότι θα σας πάμε το τραπέζι μπροστα,όπως κ έγινε. (Ήδη είχαν περάσει 20 λεπτά Κ η διάθεση μας άρχισε να χαλάει).Παραγγελουμε τα φαγητά κ το μπουκάλι κρασί. Τα φαγητά ήταν όλα πολύ νόστιμα, αλλά το κρασί δεν μπήκε ποτέ σε σαμπανιερα. (Μικρό το κακό). Στο τέλος λέμε να παραγγείλουμε και ένα γλυκό. Φωνάζουμε τη σερβιτόρα,της λέμε ένα κιουνεφε. Μας απαντάει ότι θα κάνει 25λεπτα περίπου. Οκ της λέμε Κ αρχίζουμε να περιμένουμε.Στα 40 λεπτά περίπου της λέμε φέρε το λογαριασμό κ τι γίνεται με το γλυκό. Μας λέει σε λίγο το φέρνω. Ούτε το λογαριασμό έφερε ούτε το κιουνεφε. Απελπισμένοι περιμένουμε 55 λεπτά για ένα γλυκό. Η κοπέλα δεν ξαναεμφανιστηκε.Ξαφνικα έρχεται ένας σερβιτόρος κ μας λέει έτοιμο το γλυκό. Του λέω το περιμένουμε 55 λεπτά! Μας λέει σε 25' γίνεται, αλλά επειδή υπήρχε μια μεγάλη παρέα τους πήγα το δικό σας που ήταν έτοιμο για να μην περιμένουν κ μετά έβαλα το δικό σας. Οπότε η κοπέλα από ντροπή δεν ήθελε να σας το φέρει! Δεν απαντήσαμε τπτ,διότι καλύτερα να μη γινόμασταν χειρότερα από τα νεύρα. Πιστεύω ότι μια ενημέρωση για το τι έχει γίνει Κ ότι θα υπάρξει καθυστέρηση επιπλέον,έπρεπε να γίνει νωρίτερα, διότι σίγουρα δε θα το παίρναμε.Πληρωσαμε άμεσα κ φύγαμε. Σίγουρα η επίσκεψη μας μας άφησε κακή εντύπωση. (Δεν υπάρχει δεύτερη ευκαιρία στην πρώτη εντυπωση).

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
3  Ευχαριστούμε, _N4015EU

Η κριτική γράφτηκε 16 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο μαγαζί!
Υπέροχη οικοδέσποινα και η Μαρία και ο γιος της Πασχάλης!
Τα φαγητά της όλα μοναδικά με γεύσεις που σε ταξιδεύουν στην Ανατολή!
Το ευχαριστώ είναι λίγο!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, Vanias1976
Η κριτική γράφτηκε 23 Νοεμβρίου 2019

Επισκεφτήκαμε με καποιους φιλους το εστιατόριο Παρασκευη βραδυ ,οποτε ημαςταν τυχεροί γιατι το φαγητο μας ,συνόδευσε κ η υπέροχη φωνή του πιανίστα!! Η κυρία Μαρια απίστευτη!!!μας υποδέχεται πάντα με το χαμόγελο κ την υπέροχη φιλοξενία της!! Το προσωπικό πολυ εξυπηρετικό! Το φαγητο άψογο κ με πολυ ιδιαίτερες γεύσεις !!!Η διακόσμηση ξεχωριστη!!!! Σου δημιουργεί ένα πολυ ωραίο περιβάλλον, που σιγουρα θέλεις να ξανάεπισκεφθεις!!

1  Ευχαριστούμε, Rall1
Η κριτική γράφτηκε 16 Νοεμβρίου 2019

Πολύ όμορφος χώρος. Συνδιάζει τέλεια παραδοσιακά με μοντέρνα στοιχεία. Οι γεύσεις μοναδικές. Διαφορετικές και πολύ νόστιμες. Θα ξαναέρθουμε.

Ευχαριστούμε, ANTSANTO
Η κριτική γράφτηκε 11 Νοεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Το φαγητό ήταν τέλειο και το σέρβις φανταστικό. Η σερβιτόρα ήταν διαρκώς στη διάθεσή μας πάντα με χαμόγελο, κάνοντας μας να νιώθουμε φιλοξενούμενοι κ όχι πελάτες. Το συστήνω ανεπιφύλακτα. Δοκιμάστε οπωσδήποτε το μαστέλο με σπιτική μαρμελάδα ντομάτας κ το αρνίσιο κότσι. Τέλεια σχέση ποιότητας-τιμής κ ο χώρος μοναδικός.

Ευχαριστούμε, Travel29768339148

Εστιατόριο Maria's: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γλυφάδα, Αττική

Παλαιό Φάληρο, Αττική
Άλιμος, Αττική

Εστιατόριο Maria's: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!