“ΜΥΓΕΣ,ΜΥΓΕΣ ,ΜΥΓΕΣ...........”

Solymar
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Δείπνο, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Δείπνο, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 22 Οκτωβρίου 2021

Ειχα κανει κρατηση δύο μέρες πριν.Οταν φθάσαμε υπήρχαν 4 παρέες και όλα τα άλλα τραπέζια άδεια.Μας έβαλαν στο βάθος εκεί που άρχιζε η κουζίνα.Επειδή ήμουν ανεμβολίαστη παρακάλεσα να μας βάλει σε ένα τραπέζι λίγο προς τα έξω.Η κοπέλα μου το ξέκοψε λέγοντας μου ότι τα πιο μπροστινα τραπέζια έχουν χρέωση 60ευρώ το άτομο !!!!Εγώ δεν κατάλαβα και της απάντησα ότι περίπου τόσο θα ήταν και η κατανάλωση μας. Η απάντηση της Κυρίας που μας αφησε αφωνους.Τα 60 ανα ατομο τα ήθελε ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΤΗΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ ΜΑΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ... ...........
Το φαγητο στο σύνολο δεν ήταν κακό ,όμως δεν το ευχαριστηθήκαμε διότι δίναμε μάχη με εκατοντάδες μύγες που δεν σε αφηναν να υσηχάσεις.
Κάποια στιγμή ήλθε καποιος που φαινόταν να κανει κουμαντο εκει .Ζήτησα να του μιλήσω και του διαμαρτυρίθηκα για το σύνεφο απο μύγες που μας πολιορκούσε.Μου έδωσε δίκιο ,είπε ότι οι μύγες προέρχονται από ένα κοντινό τυροκομείο και ότι δεν μπορούσε να κάνει κατι.
ΚΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.
Υ.Γ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΔΕΝ ΦΟΡΟΥΣΕ ΜΑΣΚΑ

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, platia7

Η κριτική γράφτηκε 12 Σεπτεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Μακριά. Αγενές προσωπικό γεμάτο έπαρση και δηθενια .. νιώθεις ότι σου κάνουν χάρη που σε εξυπηρετούν . 80€ σετ τρίτη σειρά περίοδο σεπτέμβρη . Το αποκορύφωμα τοστ μπριος με ένα κασερακι και ένα σαλαμάκι 22 € . Η πλήρης εκμετάλλευση . Κανένας σεβασμός απέναντι στον πελάτη

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
1  Ευχαριστούμε, simonia886
Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2021

Ειμαι Έλληνας του εξωτερικού. Επισκέπτομαι τη Μύκονο καθε χρόνο για διακοπές. Έχω επισκεφτει ολα τα γνωστα beach bar της Μυκονου για μπανιο και για δείπνο. Παραδόξως επισκέπτηκα το solymar πρωτη φορα φετος. Να σημειωσω οτι καποιες φορες μιλαω στα αγγλικα, αν διαπιστωσω ομως οτι ο υπάλληλος γνωριζει Ελληνικα ασφαλως μιλαω στη μητρικη μου γλώσσα . Σε ολα τα beach bar κλπ χαιρονται παρα πολυ που συναντουν ελληνα τουριστα μιας και ως γνωστοβ στη μυκονο σπανιως ακους ελληνικα και με αντιμετωπιζουν με πολυ αγάπη. Μπαινω λοιπόν με τη παρεα μου και μας υποδέχεται μια ξανθια κοπελα. Μιλάω στα αγγλικα δίνοντας το ονομα της κρατησης και μου απανταει μεσα στο χαμόγελο. Απο τα χαρακτηριστικα του προσωπου της και τη προφορα της καταλαβαινω οτι ειναι Ελληνιδα και σπευδω να μιλήσω στα ελληνικα. Με το που ακουει Ελληνικα σχηματιζει στο προσωπο της μια απερίγραπτη ξινη εκφραση. Μενω αφωνος αλλα το αφηνω ασχολίαστο.

Τηλεφωνικα μας ειχανε πει να ερθουμε κατα της 12 και εμεις καταφθασαμε 12 και 15 ακριβως. Μεχρι τη στιγμη που πίστευαν οτι ειμαι ξενος δεν ειχανε σχολιασει κατι αλλα αυτο αλλαξε με το που μιλησα ελληνικα. Καλει λοιπον τον υποτιθεμενο υπεύθυνο για τις ξαπλώστρες ο οποιος καταφθάνει ΩΡΙΩΜΕΝΟΣ υψωνοντας τον τονο της φωνης με ΑΓΕΝΕΙΑ και ουρλιαζοντας αργησατε. Εν τω μεταξυ ολες οι ξαπλωστρες αδειες. Του εξηγω οτι μας ειπανε να παμε κατα τις 12 και να μου ΥΨΩΝΕΙ ΜΕ ΑΓΕΝΕΙΑ ΤΟ ΤΟΝΟ ΤΗΣ ΦΩΝΗΣ. Θα δεχομουν να πει με ευγενεια οτι εχετε καθυστερησει λιγο, ειμαστε πιεσμενοι αλλα θα κανουμε ο,τι μπορουμε αλλα οχι να δεχθω να μου κουναει τα χερια και να μου υψωνει τη φωνη. Τετοια συμπεριφορά δεν εχω ξαναδει σε κανενα καταστημα στη Μυκονο. Λεω οκ λοιπον φευγουμε. Με το που ειπα αυτο ως δια μαγειας ανακαλύπτει οτι δεν υπαρχει θεμα και μας οδηγει σε ξαπλώστρα αρκετα πισω παροτι χα κανει κρατηση για μπροστα και ηταν ολα αδειες. Δεν καταδεχεται ουτε να μας ανοιξει πετσετες ουτε τιποτα. Δεν κανω θεμα γιατι δεν ηθελα να χαλασω το ωραιο κλιμα της παρεας μου και καθομαι. Σημειωτεον ομως, κατεφθαναν ξενοι με κρατησεις εως και μετα τις δυο και εσπευδαν να τους τοποθετησουν σε ξαπλωστρες χωρις κανενα προβλημα και φυσικα χωρις την αγενεια που αντιμετωπισαμε εμεις. Παραδοξως ειχε και πολλους Ελληνες πελατες στη παραλια. Μαλλον εχουν ελληνικο πελατολόγιο αλλα τους "ξινιζει" αυτο και εχουν αυτη τη κάκιστη συμπεριφορά. Ειδαλλως ο κυριος ηθελε χρηματα για νας μας βαλει πιο μπροστα μιας και παρατηρησα οτι καποιους που τους εβαζε εντελως πισω, οι ανθρωποι για να κατσουν καπου πιο αξιοπρεπως του εδιναν χρηματα κρυφα στο χερι. Αλλα οχι αρνουμαι να επιβράβευσω την απαράδεκτη συμπεριφορά του και να του δωσω και χρηματα. Ειναι και θεμα αρχων.

Τελευταίο περιστατικο κατα τη πληρωμή. Δινω τη πληρωμη σέ ρευστο σε 100ευρα στη σερβιτορα και ύπαρχουν ρεστα 50 ευρω. Μου λεει άπο μονη της ΈΙΜΑΣΤΈ ΈΝΤΑΞΕΙ και σπευδει να φυγει. Λεώ με σύγχωρειτε τι έννοειτε έιμαστε ένταξει. Και μου άπανταέι τα ύπολοιπα θα πανε στο σερβις !! Σας παρακαλω λεω κρατηστε 5 ευρω για τις υπηρεσιες. Δεν ειναι πρεπουσα συμπεριφορά. Παντα αφηνω τιπ αναλογο του επιπέδου υπηρεσιων αλλα οι ανθρωποι το ζητανε με ευγενεια και μου δινουν την επιλογη , δεν μου το ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΜΕ ΑΓΕΝΕΙΑ. Δεν εδωσα συνεχεια μιας και αυτο ηταν πταισμα σε σχεση με τη συμπεριφορα υποδοχης και υπευθυνου ξαπλωστρας που μου χαλασε εξαρχης ολη τη καλη διάθεση.

Επειδη γνωριζω οτι οι ιδοκτητες δεν εχουν γνωση παντα αυτων ων περιστατικών, θα συμβούλευα να επαναξιολογησουν την επιλογη υποδοχης και υπευθυνου παραλιας γιατι υστερουν σε τεραστιο βαθμο σε συγκριση με τις υπολοιπες επιχειρησεις της Μυκονου.

Τα στοιχεία μου, οι λεπτομερειες κρατησης κλπ ειναι στη διαθεση των υπεύθυνων

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, Souftasuk
Η κριτική γράφτηκε 15 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Απαράδεκτη εξυπηρέτηση !!! Τόσο από τον υποτιθέμενο beach manager όσο και από την ξανθιά κοπέλα στην υποδοχή!

Έχοντας κάνει κράτηση μας συμπεριφέρθηκαν με αγένεια και με καθόλου προθυμία να μας εξυπηρετήσουν ! Ο πιο εξυπηρετικός σ αυτην την «επιχείρηση» ήταν ο παρκαδόρος !!

Το χειροτερο beach bar της Μυκόνου !!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
1  Ευχαριστούμε, Ελένη Κ
Η κριτική γράφτηκε 23 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Φανταστικό beach bar , από τα καλύτερα του νησιού θα έλεγα . Πολύ βολικές και καθαρές ξαπλώστρες και πολύ ευγενικό το προσωπικό ! Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγω σχολιάζονται οι τιμές εφόσον με ένα απλό τηλεφώνημα και από κοντά προτού καθίσεις , το προσωπικό στις γνωστοποιεί .
**Θα πρότεινα κράτηση

Ευχαριστούμε, 522athinag

Solymar: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μύκονος (Χώρα), Μύκονος
Μύκονος (Χώρα), Μύκονος

Παράγκα, Μύκονος
Ψαρού, Μύκονος

Solymar: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!