xrisanthi p
Αθήνα, Ελλάδα

Υπέροχη εμπειρεια,τέλειο sunset από το μπαλκόνι μας

Κριτική για: Sophia Luxury Suites Imerovigli
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 13 Σεπ 2023
Aγαπημένη του ξενοδοχείου
Υπέροχη και άμεση εξυπηρέτηση σ ένα απόλυτα καθαρό περιβάλλον με όλες τις ανέσεις!με πολύ ωραία θέα!αγαπησαμε το υπαίθριο τζακούζι και το ηλιοβασίλεμα που είδαμε από τη σουίτα μας. Σίγουρα θα το ξαναεπισκευθουμε!
Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2023
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε με την οικογένεια
5,0 από 5 κύκλουςΠοιότητα
5,0 από 5 κύκλουςΤοποθεσία
5,0 από 5 κύκλουςΕξυπηρέτηση
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
457 €
    293 €
0.3 χλμ. από Sophia Luxury Suites Imerovigli
Ημεροβίγλι: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 18 Φεβρουαρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Το Σεπτέμβριο του 2020 κλείσαμε την superior honeymoon cave σουίτα.Τα παρατράγουδα ξεκίνησαν πριν πάμε στο ξενοδοχείο.Με πήραν τηλέφωνο,με ενημέρωσαν  ότι ένα κανάλι βρισκόταν στο ξενοδοχείο και με ρώτησαν αν μπορούνε να πάρουν κάποια πλάνα από την βεράντα του δωματίου μου,όταν ρώτησα αν κάνουν ήδη γυρίσματα αν και προσπαθούσε η κοπέλα να με διαβεβαιώσει ότι δεν κάνουν συνειδητοποίησα ότι ψευδεται.Της είπα ότι θα είμαστε στο ξενοδοχείο σε μισή ώρα και ελπίζουμε να μην είναι στο δωματιο μας.Τελικα όταν φτάσαμε μετά από μια ώρα βρήκαμε στην βεράντα μου να γυρίζουν ταινία και η ρεσεψιονιστ μας έλεγε ένα σωρό χαζές δικαιολογίες και δεν πήγαινε να τους πει να φύγουν.Ηταν 5 το απογευμα..Μετα από 40 λεπτά αναγκαστηκα να πάω εγω Ειλικρινά αν δεν ήταν η τελευταία μος μέρα στην Σαντορίνη θα είχαμε  ζητήσει επιτόπου τα χρήματα μου πίσω και θα  είχαμε κινηθει νομικά.Παραταυτα είπαμε να προσπαθήσουμε να απολαύσουμε το υπόλοιπο της ημέρας.Η βεράντα όχι απλά δεν απολυμανθηκε αλλά δεν καθορίστηκε καν.Το συνεργείο είχε αφήσει σκουπίδια στο τραπέζι και είχε πατήσει στο καναπεδάκι με αποτέλεσμα να λερώσει το μαξιλάρι.Οταν μπήκα μέσα στην τουαλέτα το χαρτί υγειας ήταν ανοιγμένο,κάτω στον χώρο της εσωτερικής πισίνας το μαξιλάρι ήταν λερωμένα.Πηρα τηλέφωνο και η κοπέλα μου είπε ότι μέσα λόγο covid δεν μπαίνει κανεις,το χαρτί μάλλον η καθαρίστρια το άνοιξε καταλαθος.Μια κοπέλα ήρθε και έβαλε ένα ριχταρι πάνω από το εξωτερικό καναπεδάκια,πήρε το μαξιλάρι από την εσωτερική πισίνα και δεν έφερε κάτι.Επειδη όπως είπα θέλαμε να απολαύσουμε το ηλιοβασίλεμα και ήθελα να ηρεμήσω μετά από όλο αυτό παραγγειλαμε φαγητό από το εστιατόριο.Για συγνώμη η υπεύθυνη του δωματιου είπε ότι θα κεράσει ένα κρασί.Εφεραν 2 ποτήρια κρασι.Μετα απο λιγο ηρθαν και οι ενοικοι απο τη διπλανη σουιτα και μας ειπαν οτι ενω εμεναν 3 μερες δεν τους ενημερωσαν για τα γυρίσματα οταν εφυγαν το πρωι και τους πηραν τηλέφωνο για να τους ρωτησουν τι ωρα θα γυρισουν γιατι ενα καναλι ηθελα να παρει καποια πλανα.Ηταν και αυτοι εκνευρισμενοι γιατι ειχαν αφησει περσετες και καποια ρουχα στις καρεκλες και τα βρηκαν πεταμενα σε μια γωνιά.Το πρωί την ώρα που περνάμε το πρωινό μας καταφέρανε με βρώμικα να νερά ο άνθρωπος που καθάριζε το πάνω δωμάτιο,του φωνάζαμε να σταματήσει και καποια στιγμή του φώναξε και η καθαρίστρια που τον είδε απέναντι και άρχισε να γελάει. Πληρώσαμε 690 ευρώ για μια ένα όμορφο  κατάλυμα  όπου δεν είχαμε πρόσβαση ενώ εκείνη την ώρα πληρωναμε για να είμαστε μέσα,μας το παραδωσανε βρώμικο,δεν έκαναν καμιά βασική κίνηση για να ζητήσουν συγνώμη.Υπηρχαν μόνο  νέα και άπειρα άτομα στον χώρο χωρίς την εποπτεία ενός έμπειρου μάνατζερ και την απουσία διεύθυντη,απαράδεκτο για ένα τέτοιο ξενοδοχείο.Η κριτική γράφτηκε τωρα γιατί μίλησα με ένα ζευγάρι που έμεινε περισυ και μου είπαν ότι συνεχίζουν με την ίδια τακτική και ήταν και αυτοί απογοητευμενοι και καλό θα ήταν να γράφονται και αυτές οι κριτικές.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, Katerina S
Η κριτική έγινε: 22 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Απίστευτο δωμάτιο με εξαιρετική θέα στο ηφαίστειο. Ιδανική τοποθεσία για να βλέπεις το ηλιοβασίλεμα. Το προσωπικό ήταν πολύ φιλικό και εξυπηρετικό, μας βοήθησαν αρκετά και στο θέμα της μετακίνησης! Το δωμάτιο πολύ όμορφο, σε κυκλαδίτικο στυλ με το λευκό χρώμα να κυριαρχεί! Το τζακούζι στο μπαλκόνι ήταν ότι καλύτερο!! Σίγουρα θα το ξαναπροτιμησω!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
1  Ευχαριστούμε, Y8381KN_
Ο/η SophiaTeam, Manager του Sophia Luxury Suites Imerovigli, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Οκτωβρίου 2019

Αγαπητέ επισκέπτη,

ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο σας να αξιολογήσετε την πρόσφατη διαμονή σας.

Θα χαρούμε πολύ να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο Sophia Luxury Suites.

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Η ομάδα του Sophia Luxury Suites

Η κριτική έγινε: 5 Μαΐου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Απαράμιλλης ομορφιάς θέα από το δωμάτιο 'utopia'.απιστευτα απολαυστικη η εξωτερική πισινα του δωματιου.τελειο κρεβατι.ονειρεμενη εσωτερική πισίνα μεγάλων διαστεσεων...ειδιλιακο τοπίο στην βεράντα....και ατμοσφαιρικό μπάνιο προχωρημένης αισθητικής.πεντακαθαρα ολα.πρωινο πολύ νόστιμο και χορταστικό...φοβερή receprion team,bell mans,cleaner teams.room service για κάθε επιθυμία μας...αμέσως.ενα όνειρο η διαμονή μας.

Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2018
2  Ευχαριστούμε, tinahawk1988
Η κριτική έγινε: 5 Αυγούστου 2016

Μείναμε στην Enigma η οποία ήταν ιδιαίτερα ευρύχωρη με μεγάλο καθιστικό πλήρως εξοπλισμένο και ιδιαίτερα καλόγουστο όπως άλλωστε και το υπνοδωμάτιο. Είχε ως και πικαπ και κάποιους δίσκους. Το μπάνιο ήταν ευρύχωρο και πολύ όμορφο αισθητικά (διαμορφωμένο ως σπηλιά). Υπέροχο το πρωινό που μας σερβιριζόταν καθημερινά στο δωμάτιο μας. Εξω από το δωμάτιο υπήρχε το ατομικό μας υδρομασαζ απ΄όπου κάθε βράδυ απολαμβάναμε το ηλιοβασίλεμα. Απίστευτη εμπειρία.
Θέλω ιδιαίτερα να αναφερθώ στην άψογη εξυπηρέτηση όλου του προσωπικού που σε έκανε να αισθάνεσαι ως επιτιμος καλεσμένος.
Σας ευχαριστούμε!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
1  Ευχαριστούμε, Isidsar
Η κριτική έγινε: 16 Οκτωβρίου 2015

Δεν μπορεις να περιγραψεις αυτη την εμπειρια-μαγεια, εαν δεν την ζησεις απο κοντα. Εγω και η γυναικα μου, περασαμε τεσσερις μερες ονειρεμενες. Απο που ν'αρχισεις και που να τελειωσεις? Απο το απεραντο βαθυ γαλαζιο της θαλασσας? το αξεπεραστο υφαιστιακο τοποιο? το μαγικο ηλιοβασιλεμα? την καταπληκτικη θεα πανω στην καλντερα που σου προσφερει το SOPHIA LUXURY SUITES? η' την εξαιρετη αρχιτεκτονικη των δωματιων του SOPHIA προσαρμοσμενη αρμονικα στο μαγευτικο περιβαλλον? Ολα αυτα μαζι,και η φιλικη-ευγενικη εξυπηρετηση του πρωσοπικου με την τελεια καθαριοτητα-το ατομικο πρωινο η' δειπνο,συνθετουν την εικονα[ΟΝΕΙΡΟ-ΜΑΓΙΚΟ] του SOPHIA LUXURY SUITES

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2015
2  Ευχαριστούμε, ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Η