efalex18
Μονεμβασιά, Ελλάδα

Απαραδεκτη καθαριοτητα

Κριτική για: Tholos Resort
1,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 25 Οκτ 2018μέσω κινητής συσκευής
Πρωτη μερα διαμονης η λεκανη της τουαλετας σηκωνοντας το καπακι ηταν γεματο πιτσιλιες απο ουρα προηγουμενων.Ζητησαμε να τα καθαρισουν και μας ειπαν οτι ηταν υδρατμοι απο αυτα που ριχνουν.....κιτρινοι υδρατμοι. Επισης οι καρεκλες στον εξωτερικο χωρο,και το μοναδικο σημειο που μπορουμε να κατσουμε,εφοσον εσωτερικα δεν υπαρχουν αλλες καρεκλες, λερωμενες με κουτσουλιες και χωμα. Σημερα δευτερη ημερα επιστρεφοντας απο την πρωινη βολτα πατημασιες απο παπουτσια στο εσωτερικο τζακουζι το οποιο δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε μεχρι τις 6 γιατι ενοχλει το jet τους κατω.Το οποιο δεν μας ενημερωσαν για κατι τετοιο παρα μονο οταν τους πηραμε να ρωτησουμε γιατι δεν λειτουργει. Και εχουμε ακομα 2 ημερες μπροστα μας. Για ενα δωματιο των 300 ευρω την βραδυα νομιζω οτι περιμενεις το ελαχιστο να υπαρχει βασικη καθαριοτητα
Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2018
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε ως ζευγάρι
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Απάντηση: 27 Οκτ 2018
Αγαπητή efalex18,

Σας ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που αφιερώσατε για να αποτυπώσετε την εμπειρία σας για το Tholos Resort, καθώς για εμάς τόσο οι θετικές αλλά ακόμα περισσότερο οι αρνητικές κριτικές αποτελούν ένα ιδιαίτερα χρήσιμο εργαλείο για τη συνεχή βελτίωση των υπηρεσιών που προσφέρουμε στους επισκέπτες μας.

Αυτό που μας στενοχωρεί ιδιαίτερα είναι το γεγονός ότι δε μοιραστήκατε μαζί μας την παραπάνω εμπειρία καθώς διαμένετε ακόμα μαζί μας. Ακόμα περισσότερο μας προβληματίζει το γεγονός ότι κατά τη δεύτερη ημέρα της διαμονής σας και κατά τη συνάντηση σας με το προσωπικό της υποδοχής στην ερώτηση "αν περνάτε όμορφα και αν όλα είναι καλά" λάβαμε τη θετική σας απάντηση και το χαμόγελο σας.

Η ομάδα του Tholos Resort προσπαθεί να ανταποκρίνεται άμεσα στην επίλυση του οπουδήποτε προβλήματος προκύπτει κατά τη διάρκεια της διαμονή των επισκεπτών μας στο ξενοδοχείο, όπως ακριβώς συνέβη και στη δική σας περίπτωση για το περιστατικό που αναφέρετε κατά την πρώτη ημέρα διαμονής σας. Από τη στιγμή που καλέσατε την υποδοχή, το προσωπικό του ξενοδοχείου ήρθε άμεσα στο δωμάτιο σας και καθάρισε τους υδρατμούς που είχαν δημιουργηθεί από την υγρασία που πολλές φορές προκαλεί η λειτουργία ενός υδρομασάζ σε ένα κλειστό εσωτερικό χώρο.

Αναφορικά με την καθαριότητα των καθισμάτων των εξωτερικών χώρων , το γεγονός ότι είναι εκτεθειμένα σε συνθήκες εξωτερικού περιβάλλοντος τα κάνει πολλές φορές "τρωτά" στην συνέπειες αυτών. Το προσωπικό του Tholos Resort φροντίζει να καθαρίζει σχολαστικά αρκετές φορές μέσα στην ημέρα όλους τους εξωτερικούς χώρους του ξενοδοχείου καθώς και όποτε προκύπτει περαιτέρω ανάγκη. Επίσης, όπως θα είδατε και εσείς, κατά την ημέρα της άφιξη σας οι καιρικές συνθήκες στη Σαντορίνη ήταν ακραίες, και οι οποίες ελπίζουμε να μην επηρέασαν τη διαμόρφωση της ψυχολογίας σας κατά τη διαμονή σας.

Τέλος, αναφορικά με την φωτογραφία με τις πατημασιές στο εσωτερικό υδρομασάζ, χωρίς να θέλουμε να αμφισβητήσουμε τη πιστότητα της φωτογραφίας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το προσωπικό εισέρχεται στους εσωτερικούς χώρους των δωματίων που διαθέτουν υδρομασάζ και πισινές χωρίς υποδήματά και με ειδικό εξοπλισμό.

Θα ήταν ιδιαίτερα ωφέλιμο τόσο για εσάς όσο και για εμάς να μας εμπιστευτείτε για το υπόλοιπο τη διαμονής σας δίνοντας μας την ευκαιρία να διασκεδάσουμε τις αρνητικές σας εντυπώσεις και να αναχωρήσετε από το ξενοδοχείο και τη Σαντορίνη με όμορφες αναμνήσεις.

189 €
    595 €
    917 €
Ημεροβίγλι: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 28 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένα ωραίο ξενοδοχείο σε τέλεια τοποθεσία.Απο όλα τα σημεία του ξενοδοχείου έχεις απίστευτη θέα!Το προσωπικό του πολύ ευγενικό και εξυπηρετικό!Ενα πράγμα θεώρησα ανεπίτρεπτο.Τη χρήση της πισίνας του ξενοδοχείου από εξωτερικούς επισκέπτες!!Οταν οι πελάτες του ξενοδοχείου πληρώνουν αρκετά χρήματα για την ιδιωτικότητα αυτή και άλλοι με 15€ μπορούν να κάνουν χρήση της πισίνας με αποτέλεσμα να μην υπάρχουν ξαπλώστρες για τους πελάτες του ξενοδοχείου.Θελω να πιστεύω πως με αυτή τη παρατήρηση μου θα αλαξει αυτή η πολιτική του ξενοδοχείου.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
1  Ευχαριστούμε, Katerina P
Η κριτική έγινε: 11 Απριλίου 2018

Η διαμονή μας στο tholos resort θα μας μείνει αξέχαστη! Δεν ήταν μόνο η άριστη ποιότητα του δωματίου και η εκπληκτική θέα στην καλντέρα από το γραφικό μπαλκονάκι μας (στο οποίο πέρναμε κάθε πρωί το πρωινό μας) αλλά και η άμεση εξυπηρέτηση και ευγένεια του προσωπικού. Το προτείνουμε ανεπιφύλακτα!!

Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2018
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Alexandra D
Ο/η TholosResort, Tholos Resort Team του Tholos Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 19 Οκτωβρίου 2018

Είναι ιδιαίτερη τιμή μας να μας γνωρίζουμε ότι απολαύσατε τη διαμονή σας στο Tholos Resort! Η όμορφη κριτική σας μας ενθαρρύνει να προσπαθούμε ακόμα περισσότερο για την ικανοποίηση των αναγκών των επισκεπτών μας προσφέροντας τους μια όμορφη διαμονή όπως η δική σας! Ευελπιστούμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά κάποια στιγμή στο μέλλον!

Η κριτική έγινε: 6 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε δύο αξέχαστες μέρες! Το δωμάτιο πολύ ωραίο, άνετο, καθαρό, δροσερό και με καλό σήμα wifi! Η βεράντα είχε θέα καλντέρα όπου έπαιρνες και το ωραίο πρωινό όπου το διάλεγες την προηγούμενη μέρα και το είχες την ώρα που ήθελες εσύ! Το προσωπικό γενικά ήταν πολύ φιλόξενο υποδοχή, σέρβις και βοήθεια με τις βαλίτσες γιατί δεν υπάρχει πάρκινγκ σε κανένα ξενοδοχείο, αυτά τουλάχιστον που είναι πάνω στην καλντέρα! Το συνιστω! Και κάτι ακόμα πισίνα πολύ ωραία!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2017
Ευχαριστούμε, NIKOLAS_PAR

Αγαπητέ κ. Νίκο,

Σας ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που αφιερώσατε για να αποτυπώσετε σε αυτή την όμορφη και λεπτομερή κριτική την εμπειρία σας στο Tholos Resort! Είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντικό για όλους εμάς να γνωρίζουμε ότι οι επισκέπτες μας απολαμβάνουν την διαμονή τους στο Tholos και αποκομίζουν όμορφες εντυπώσεις. Θα ήταν ιδιαίτερη χαρά μας να σας φιλοξενήσουμε ξανά κάποια στιγμή στο μέλλον!

Η κριτική έγινε: 12 Ιουνίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Φανταστικά δωμάτια με άψογη και άμεση εξυπηρέτηση από όλο το προσωπικό του ξενοδοχείου. Τέλειος χώρος απόλαυσης και ηρεμίας. Το δωμάτιο ήταν αρκετά μεγάλο και με πλήρη παροχές.Διαθέτει εσωτερικό και εξωτερικό Θερμαινόμενο jacuzzi κατάλληλο και για πιο ρομαντικά βράδια

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2017
Ευχαριστούμε, 256nikos
Ο/η TholosResort, THOLOS RESORT TEAM του Tholos Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Μαρτίου 2018

Αγαπητέ Νίκο,

Ευχαριστούμε πολύ για τα όμορφα σχόλια! Είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι που μείνατε ικανοποιημένοι από ξενοδοχείο, τις παροχές του και την εξυπηρέτησή του προσωπικού! Ελπίζουμε να έχουμε κάποια στιγμή την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε πάλι.

Η κριτική έγινε: 21 Οκτωβρίου 2016

Καταπλικτικο μερος με μοναδικη θεα, τελεια τοποθεσεια σαν παραμύθι..εχεις το τελειο ηλιοβασίλεμα απο το δωματιο σου.!! το μονο αρνητικό ηταν το πρωινο,δεν ανταποκρινεται στην τιμη του και φυσικα σε αυτο το ξενοδοχειο..!!

Συμβουλή για το δωμάτιο: ειδα τρια δωματια και ηταν και τα τρια souper..!!
Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2016
    • Ποιότητα
7  Ευχαριστούμε, 301antreask
Ο/η TholosResort, THOLOS RESORT TEAM του Tholos Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 1 Φεβρουαρίου 2017

Αγαπητέ Αντρέα,

Σε ευχαριστούμε πολυ για την όμορφη κριτική σου! Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που συμβάλλαμε να απολαύσετε τη διαμονή σας στη Σαντορίνη και στο Tholos Resort. Θα ήταν τιμή μας να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο μέλλον.