“Taverna nascosta ma intrigante”
Κριτική για: Αυλή Ταβέρνα

Αυλή Ταβέρνα
Περιγραφή: Σε ένα από τα πιο όμορφα και γραφικά παραθαλάσσια μέρη της νότιας Κρήτης, στην Αγία Γαληνή, βρίσκεται η παραδοσιακή μας ταβέρνα « Αυλή». Σε ένα ζεστό και φιλόξενο χώρο, που συνδυάζει αρμονικά την πέτρα με το ξύλο, σας περιμένουμε να δοκιμάσετε τις γευστικές μας προτάσεις. Η πανέμορφη αυλή με τα λουλούδια μας και ο παραδοσιακός μας φούρνος με ξύλα, θα σας μεταφέρουν σε άλλες εποχές. Ο επισκέπτης έχει τη δυνατότητα να επιλέξει απολαυστικά πιάτα μέσα από ένα μενού πολλών επιλογών που θα καλύψει και τους πιο απαιτητικούς ουρανίσκους. Στην ταβέρνα μας μπορείτε να βρείτε τόσο παραδοσιακές γεύσεις που κουβαλούν την ιστορία και την παράδοση της Κρήτης, όσο και πιάτα της σύγχρονης ελληνικής και ευρωπαϊκής κουζίνας. Εκείνο, όμως, που πιστεύουμε ότι κάνει την «Αυλή» μας ξεχωριστή είναι η αγάπη και το μεράκι μας για να σας προσφέρουμε όμορφες γευστικές και χαρούμενες στιγμές . Στόχος μας να αγαπήσετε το χώρο και τις γεύσεις μας όσο και εμείς. Κατερίνα & Νίκος.
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
Γράψτε μια κριτικήΚριτικές (467)

Η κριτική γράφτηκε 26 Ιουνίου 2021

Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουνίου 2021

Η κριτική γράφτηκε 21 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021

Αυλή Ταβέρνα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αγία Γαλήνη, Δήμος Αγίου Βασιλείου

Αυλή Ταβέρνα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!