Η κριτική έγινε: 31 Οκτωβρίου 2016

Πρόκειται για ένα καθαρό ξενοδοχείο με άνετους εξωτερικούς χώρους.Τα δωμάτια δεν ήταν και τόσο μεγάλα Αυτό που μας κέρδισε όμως, ήταν το προσωπικό με το χαμόγελο και την ευγένεια του.Περάσαμε ένα ευχάριστο ήρεμο τριήμερο.

Συμβουλή: Τα δωμάτια πάνω από τη ρεσεψιόν δεν έχουν ασανσέρ.
  • Διαμονή: Οκτώβριος 2016, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Μαρία Μ
Ο/η Korinna A, Διευθυντής του Blue Bay Resort Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 24 Νοεμβρίου 2016

Αγαπητή κα Μαρία Μ,
Σας ευχαριστούμε θερμά για το χρόνο που αφιερώσατε για να μοιραστείτε την εμπειρία σας στο ξενοδοχείο μας.
Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που η διαμονή σας ήταν χαλαρωτική και σας άφησε με όμορφες εικόνες. Σας διαβεβαιώνουμε οτι θα λάβουμε υπόψιν μας τα σχόλιά σας, καθότι η γνώμη των επισκεπτών μας έχει πρωταρχική σημασία για μας.
Θα ήταν μεγάλη χαρά μας να σας καλωσορίσουμε ξανά στο προσεχές μέλλον.
Blue Bay Resort Hotel
Management

Η κριτική έγινε: 18 Οκτωβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ ωραιο ξενοδοχειο,μεγαλο,πολυ ωραιος κηπος, μεγαλες βεραντες κ ανετα δωματια κ μπανιο σχετικα καθαρο.
Το πρωινο τεραστιο,ειχε τα παντα, πολυ πλουσιο κ νοστιμα οσα φαγαμε.
Το μονο αρνητικο η οχι κ τοσο καλη ηχομονωση.
Σιγουρα θα ξαναπηγαινα

Διαμονή: Οκτώβριος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, maria p
Ο/η Korinna A, Manager του Blue Bay Resort Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 24 Οκτωβρίου 2016

Αγαπητή Κα Μαρία,

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας για τις διακοπές σας και για τα θετικά σας σχόλια.

Η γνώμη σας μετράει και κάθε σας σχόλιο είναι σημαντικό για τη βελτίωση των υπηρεσιών και εγκαταστάσεών μας.

Ελπίζουμε να έχουμε την τιμή να σας υποδεχτούμε ξανά στο προσεχές μέλλον.

Η κριτική έγινε: 5 Σεπτεμβρίου 2016

Ηταν ολα υπεροχα και νιωσαμε σαν το σπιτι μας. Το φαγητο πολυ καλο και για ολα τα γουστα, το προσωπικο ευχαριστο,με το χαμογελο συνεχως, ευγενικο και προθυμο να μας εξυπηρετησει σε οτι θελαμε. Το δωματιο υπεροχο και ανετο κ με φανταστικη θεα στην παραλια του μονοναυτη στο κρητικο πελαγος. Πολυ ωραια show στο χωρο του αμφιθεατρου και οι πισινες φοβερες. Τρομερη καθαριοτητα στα δωματια και σε ολο το ξενοδοχειο. Σας ευχαριστουμε παρα πολυ για ολα.. Θα ερθουμε ξανα με την πρωτη ευκαιρια και για περισσοτερες μερες.

Λευτερης-Μαρια

Συμβουλή: Καλυτερη θεα
  • Διαμονή: Σεπτέμβριος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Maria P
Ο/η Korinna A, Manager του Blue Bay Resort Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 8 Σεπτεμβρίου 2016

Αγαπητοί κα Μαρία και κ. Λευτέρη,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που διαλέξατε το ξενοδοχείο μας για τις διακοπές σας. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που η διαμονή σας ήταν ευχάριστη και σας άφησε όμορφες εντυπώσεις.
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε επίσης για τα ευγενικά σας σχόλια για την ομάδα μας. Είμαστε περήφανοι για το προσωπικό μας, λόγω της ευγένειας και της πηγαίας φιλικότητας που το χαρακτηρίζει.
Ελπίζουμε να έχουμε την τιμή να σας υποδεχτούμε ξανά σύντομα.

Η κριτική έγινε: 16 Αυγούστου 2016

τα λόγια θα είναι περιττά πιστεύω για να εκφράσω την ευχαρίστηση μου για την διαμονή μας στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο καθώς επίσης και την δυσαρέσκεια μου για την κριτική κάποιων κακόβουλων και μίζερων ανθρώπων που παραλίγο να είναι η αιτία να μην μείνουμε σε αυτό το υπέροχο ξενοδοχείο!!!!!!!!!όλα ήταν υπέροχα το δωμάτιο η καθαριότητα ,το φαγητό , οι δραστηριοτητες για τα παιδιά η ομορφιά του τοπίου!!!!!!!!!!
το προσωπικό δε, από τα καλύτερα που έχουμε συναντήσει!!!!δεν θυμάμαι σε άλλο ταξίδι μας να έχουμε συναντήσει τόσο χαμογελαστό και πρόθυμο να πραγματοποιησει κάθε μας επιθυμία, προσωπικό !!!!!!!θέλω να σας ευχαριστήσω έναν έναν που κάνατε αυτές μας τις διακοπές αξέχαστες και μοναδικές αλλά φοβάμαι ότι κάποιον θα ξεχάσω!!!!!!!!!!!!!Κα Αργυρω σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου που βρήκατε τελευταία στιγμή δωμάτιο για μένα και την οικογένεια μου!!!!!!Κε Μανόλη ευχαριστούμε πολύ που προσπαθήσατε να διανυκτερευσουμε λίγες μέρες ακόμα αν και δεν τα καταφέραμε τελικά!!!!!!!!Εύχομαι να τα ξαναπούμε σύντομα!!!!!!!!!!Χριστίνα Αντώνης Κατερίνα Νεφέλη μπέμπης!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Διαμονή: Αύγουστος 2016, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, christinachania

Αγαπητή κα Χριστίνα,
Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που η διαμονή σας ήταν ευχάριστη και σας άφησε με όμορφες εντυπώσεις. Σας ευχαριστούμε πολύ για τα θετικά σας σχόλια, καθώς αποτελούν κινητήρια δύναμη για τη συνεχή εξέλιξη των υπηρεσιών μας.
Όλη η ομάδα μας σας στέλνει θερμούς χαιρετισμούς και είναι ευγνώμων για τα καλά σας λόγια.
Ευχόμαστε να έχουμε τη χαρά να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο προσεχές μέλλον και να σας προσφέρουμε μία ακόμη αξέχαστη εμπειρία διακοπών.

Η κριτική έγινε: 14 Ιουλίου 2015

Εχουμε επισκεφθεί ξανά την περιοχή και μας αρέσει ιδιαίτερα η ομορφιά του τοπίου .
Φέτος επισκευθήκαμε οικογενειακώς (ζευγάρι με 2 παιδιά αγόρι και κορίτσι στην εφηβεία) το ξενοδοχείο Blue Bay Resort Hotel και ενώ περιμέναμε κάποιο απλό οικογενειακό δωμάτιο με έκπληξη μάθαμε ότι μας έκαναν αναβάθμιση και θα πάμε σε οικογενειακή σουίτα.Ηταν ευρύχωρη, δίχωρη και είχε μια απίστευτη τεράστια βεράντα που έβλεπε στις πισίνες και αλλά και μέχρι την παραλία Μονοναύτης (φανταστική θέα).Στη συγκεκριμένη παραλία μπορείς να πας περπατώντας είναι τόσο κοντά! Επίσης πολύ κοντά είναι η φανταστική παραλία Ψαρομούρα. Εντύπωση μας έκανε η ευγένεια και ηρεμία που χαρακτηρίζει το προσωπικό σε όλους τους τομείς του ξενοδοχείου από τη ρεσεψιόν ,τα μπαρ,εξαιρετικά και πολύ φιλικά και τα άτομα που εργάζονται στο μπαρ της πισίνας ο Γιώργος και ο Δημήτρης, οι υπάλληλοι στα εστιατόρια , το σπα και την αίθουσα μασάζ , τους υπεύθυνους αλλά και το προσωπικό καθαριότητας.Πρώτη φορά είδα τόση καθαριότητα και λεπτομέρεια σε ξενοδοχείο ..Το φαγητό πολύ καλό με μεγάλη ποικιλία. Λεπτομέρεια ο γιος μου θα ήθελε περισσότερα ψητά κρεατικά και ποικιλία και όχι τόσα μαγειρευτά αλλά γούστα είναι αυτά..Λεπτομέρεια αρνητική θα έλεγα η πρόσβαση στις πισίνες με πολλά σκαλοπάτια αλλά ισοσκελίζεται με τη θέα , τα φυτά και την ευγένεια του προσωπικού μάλιστα σε μια δύσκολη εβδομάδα για όλους, την εβδομάδα που έκλεισαν οι τράπεζες και άρχισε το capital control στην Ελλάδα.Διατήρησαν όλοι την ψυχραμία τους, πραγματικά μου έκανε εντύπωση ενώ εμείς αναγκαστήκαμε να φύγουμε μια ημερα νωρίτερα...Έλληνες ζήτημα να ήταν εκείνοι την εβδομάδα άλλες 2 οικογένειες, πολλοί Ρώσοι , Αγγλοι κ.α ιδιαίτερα ευγενικοί και ήσυχοι.Πολύ όμορφοι επίσης ήταν οι κοινόχρηστοι χώροι μεμοντέρνα επίπλωση και ανακαίνιση πρόσφατη από ότι αντιλήφθηκα..

Συμβουλή: αν πρόκειται για οικογένεια να επιλέξουν την οικογενειακή σουίτα (είναι ευρύχωρες , ηλιόλουστες μ ε καλόγουστη επίπλωση).
  • Διαμονή: Ιούνιος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
5  Ευχαριστούμε, Efi2118