Algotels
Vio.com
Etrip
Preferred Hotels
Η κριτική έγινε: 5 Ιουλίου 2016

Πολύ όμορφο συγκρότημα ξενοδοχείων με όλες τις ανέσεις, αλλά και ακριβές χρεώσεις. Όχι τόσο ακριβές όσο άλλα 5* ξενοδοχεία, αλλά. Πολλές δραστηριότητες για τα παιδιά, μινωϊκό πάρκο (παιδότοπος), πισίνες με τσουλήθρες και φουσκωτά παιχνίδια στην θάλασσα. Κάθε βράδυ show με συντριβάνια στην κεντρική πισίνα!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2016
Ευχαριστούμε, georgea754
Ο/η CapsisResort, Social Media Department του Out of the Blue Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 19 Ιουλίου 2016

Αγαπητέ κύριε “George A”,

Ευχαριστούμε από καρδιάς για τα καλά σας λόγια σχετικά με την πρόσφατη διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας, Out of the Blue Capsis Elite Resort.
Το γεγονός ότι απολαύσατε την διαμονή σας, τις πολλές δραστηριότητες για τους μικρούς μας φίλους, καθώς και το εντυπωσιακό show στο σιντριβάνι της κεντρικής μας πισίνας αποτελούν πολύ θετικά στοιχεία για εμάς ώστε να συνεχίσουμε την προσπάθειά μας σε όλους τους τομείς και να διατηρήσουμε τη θέση μας ως ένα από τα καλύτερα ξενοδοχεία της Κρήτης.
Όσον αφορά την παρατήρησή σας σχετικά με τις ακριβές χρεώσεις θα θέλαμε να επισημάνουμε ότι οι τιμές μας ανταποκρίνονται στην ποιότητα των υπηρεσιών που παρέχουμε.

Ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας για και θα θέλαμε να σας προσκαλέσουμε ξανά το επόμενο καλοκαίρι για να απολαύσετε τις καλοκαιρινές σας διακοπές.

V.K

Η κριτική έγινε: 11 Οκτωβρίου 2015

Ενα υπέροχο ξενοδοχείο με άριστα εκπαιδευμένο προσωπικό που φέρεται με ευγένεια και προσφέρει άψογο service. Ξεχωρίζει για το πολύ προσεγμένο πρωινο του την υπέροχη θέα την οργανωμένη παραλία και την οικογενειακή ατμόσφαιρα αφού όλοι σε κάνουν να νιώθεις πολύτιμος φιλοξενούμενος. Εκπληκτικό το φαγητό στην ταβέρνα αλλά και στο ιταλικό εστιατορειο. Ήλιος θάλασσα πράσινο και όμορφα δωμάτια
Πραγματικά ξεκουραστικα και απόλαυσα τις διακοπές μου

Συμβουλή για το δωμάτιο: Τα δωμάτια στο all suites έχουν υπέροχη θέα
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2015
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, Ευγενία Δ
Ο/η CapsisEliteResort, Social Media Depertment του Out of the Blue Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Οκτωβρίου 2015

Αγαπητή “Ευγενία Δ”

Το να μοιράζεστε την εμπειρία σας εδώ μας δίνει το πιο καλό κίνητρο ώστε να συνεχίσουμε να διατηρούμε το επίπεδό μας πολύ υψηλό και να βελτιωνόμαστε συνεχώς.

Χαιρόμαστε που αναγνωρίζετε το υψηλό επίπεδο των υπηρεσιών μας και που μείνατε απόλυτα ευχαριστημένη από τη διαμονή, το φαγητό και το προσωπικό μας.

V.K

Η κριτική έγινε: 10 Σεπτεμβρίου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Υπεροχο περιβαλλον.Αξιολογο προσωπικο.Ανετα δωματια.ιδανικο για στιγμες χαλαρωσης και ξεκουρασης.Ωραιο πρωινο.Ιδιαιτερα εξυπνα διαρυθμισμενος ο κεντρικος χωρος της πισινας.Κοντα στο ηρακλειο που μπορεις να βρεις αγορα ντονη νυχτερινη ζωη μα πανω απο ολα τα σημαντικοτερα ιστορικα μνημεια του μινωικου πολιτισμου

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2015
Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με το Deutsche Telekom
Ευχαριστούμε, andreaspharm
Ο/η CapsisEliteResort, Social Media Department του Out of the Blue Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 30 Σεπτεμβρίου 2015

Αγαπητέ κύριε “Ανδρέα Α”,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που διαλέξατε το ξενοδοχείο μας για τις καλοκαιρινές σας διακοπές όπως επίσης και για τα πολύ θετικά σας σχόλια τα οποία μας τιμούν ιδιαίτερα.

Χαιρόμαστε που αναγνωρίζετε το υψηλό επίπεδο των υπηρεσιών μας και που μείνατε απόλυτα ευχαριστημένος από τη διαμονή, το φαγητό και τις υπέροχες πισίνες και παραλίες του ξενοδοχείου μας.

Τα καλά σας λόγια αποτελούν κίνητρο για εμάς ώστε να διατηρήσουμε τη φήμη μας σαν ένα από τα καλύτερα ξενοδοχεία της Κρήτης.

Σκοπός μας είναι να συμβάλουμε στην χαλάρωση και στην ξεκούραση των επισκεπτών μας και εξελίσσουμε συνεχώς τις υπηρεσίες μας ώστε να προσφέρουμε όσο το δυνατόν πιο υψηλό επίπεδο υπηρεσιών αφού ο κάθε επισκέπτης μας είναι μοναδικός και πολύτιμος!

Το γεγονός ότι το ξενοδοχείο μας βρίσκεται μόλις 25 λεπτά από το αεροδρόμιο και την πόλη του Ηρακλείου χτισμένο σε μία ιδιωτική χερσόνησο 167.000 τ.μ., δίπλα στο γραφικό ψαροχωρι της Αγίας Πελαγίας προσφέρει ένα ιδανικό προορισμό ατέλειωτων επιλογών μοναδικό στη Μεσόγειο .

Ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας για και θα θέλαμε να σας προσκαλέσουμε ξανά το επόμενο καλοκαίρι στο “Out of the Blue, Capsis Elite Resort” για να απολαύσετε τις καλοκαιρινές σας διακοπές!

B.Κ.

Η κριτική έγινε: 14 Σεπτεμβρίου 2014

Μείνανε σε μια σουίτα με πολύ ωραία θέα στη θάλασσα. Το βράδυ ηταν πολύ ωραίο το πρόγραμμα με ήχο με φώς με το συντριβάνι. Ο μπουφες ήταν πολύ πλούσιος. Οι τιμές είναι λίγο ακριβές για τις μέρες μας...

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2014
1  Ευχαριστούμε, Angeliki T
Ο/η CapsisEliteResort, Social Media Department του Out of the Blue Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 15 Σεπτεμβρίου 2014

Aγαπητή ageliki t,

Θα θέλαμε αρχικά να σας ευχαριστήσουμε για το χρόνο που αφιερώσατε προκειμένου να γράψετε τόσο θετικά σχόλια για το ξενοδοχείο μας. Μας τιμά ιδιαίτερα που μείνατε ευχαριστημένη καθ’ όλη τη διάρκεια της διαμονής σας καθώς ο κάθε πελάτης για εμάς είναι μοναδικός.

Το γεγονός ότι απολαύσατε την σουίτα σας με θέα στη θάλασσα, το μπουφέ μας καθώς και το εντυπωσιακό show στο σιντριβάνι της κεντρικής μας πισίνας αποτελούν πολύ θετικά στοιχεία για εμάς ώστε να συνεχίσουμε την προσπάθειά μας σε όλους τους τομείς και να διατηρήσουμε τη θέση μας ως ένα από τα καλύτερα ξενοδοχεία της Κρήτης.

S.K

Η κριτική έγινε: 10 Σεπτεμβρίου 2014

Περάσαμε μία πολύ ευχάριστη εβδομάδα στο Out of the blue από τις 20/7/2014 μέχρι τις 27/7/2014. Μείναμε με την μικρή μας κόρη ηλικίας 5,5 ετών στην πτέρυγα Eternal Oasis. Το δωμάτιο ήταν άνετο, καθαρό, περιποιημένο και το κυριότερο δροσερό, όχι όμως τόσο πολυτελές όσο φαίνεται στις επαγγελματικές φωτογραφίες.
Εκτιμήσαμε ιδιαίτερα το γεγονός ότι αν και φθάσαμε στις 8.00 το πρωϊ με το πλοίο από την Αθήνα και ήμασταν κουρασμένοι και ταλαιπωρημένοι, το δωμάτιο μας ήταν έτοιμο και μπορέσαμε να εγκατασταθούμε αμέσως αν και είχαμε ενημερωθεί ότι το check – in γίνεται στις 2.00 το μεσημέρι.
Το προσωπικό ήταν φιλικό, ευγενικό και πολύ εξυπηρετικό άμεσα ανταποκρινόμενο σε κάθε ανάγκη μας. Μας εντυπωσίασαν οι καταπληκτικοί κήποι που πλαισιώνουν όλο το συγκρότημα. Είναι σαν να ζεις μέσα σε ένα υπέροχο πάρκο.
Ιδιαίτερα προβλήματα με τα έντομα δεν είχαμε όπως αναφέρθηκε σε άλλες κριτικές. Ασφαλώς υπήρχαν κουνούπια αλλά είναι λογικό με τόσα δέντρα. Με την χρήση του κατάλληλου αντικουνουπικού λύσαμε το πρόβλημα.
Η παραλία του ξενοδοχείου ήταν πολύ όμορφη και καθαρή αν και το πρωϊ ήταν σχεδόν αδύνατον να βρεις ξαπλώστρα καθώς οι πελάτες του ξενοδοχείου απλών δωματίων που την προτιμούσαν ήταν πολλοί. Υπήρχε ένας ξεχωριστός τόπος στην παραλία για τους πελάτες που έμεναν στις σουϊτες ο οποίος ήταν σχεδόν πάντα με όχι παραπάνω από 5-6 άτομα καταλαμβάνοντας όμως χώρο στην παραλία δυσανάλογα μεγάλο.
Όπως ανέφερα παραπάνω το προσωπικό ήταν εξαιρετικό και ανταποκρινόταν με επαγγελματισμό στις ανάγκες των –ως επί το πλείστον- ξένων πελατών. Παρόλα αυτά θεωρώ απαράδεκτο να είμαι υποχρεωμένος σε ξενοδοχείο της χώρας μου να προσπαθώ να συνεννοηθώ στα Αγγλικά ( ή με νοήματα σε ορισμένες περιπτώσεις) με τους Ρώσους εργαζόμενους του ξενοδοχείου. Κατανοώ ότι η επιχείρηση προσπαθεί να προσεγγίσει τους Ρώσους επισκέπτες και δυστυχώς οι Έλληνες επισκέπτες ήταν τόσο σπάνιοι όσο και η caretta caretta. Όμως το ξενοδοχείο βρίσκεται στην Ελλάδα και ο Ρώσος/ή οποιασδήποτε άλλης εθνικότητας εργαζόμενος οφείλει τουλάχιστον κατά την γνώμη μου να μπορεί να συνεννοηθεί στα Ελληνικά έστω σε κάποια βασικά πράγματα.
Σε ότι αφορά στο φαγητό πιστεύω ότι υπάρχουν μεγάλα περιθώρια βελτίωσης. Το πρωϊνό ήταν αρκετά καλό με standard πράγματα αλλά πιστεύω ότι μερικά υλικά θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερα. Για παράδειγμα οι μαρμελάδες ήταν μια βιομηχανοποιημένη μάζα από έναν πολτό με τεχνητό άρωμα και χρώμα που κάπως θύμιζε φρούτο. Το μέλι παρόμοια τυποποιημένο. Η θαυμάσια κρητική γραβιέρα απούσα!
Τι κρίμα τα εξαιρετικά προϊόντα της Κρήτης να μην αντιπροσωπεύονται επάξια από ένα μεγάλο ξενοδοχείο όπως το Out of the blue! Δεν θα μπορούσε άραγε η τροφοδοσία του ξενοδοχείου αντί να ψάχνει τα ράφια των σούπερ μαρκετ για την πιο φθηνή μαρμελάδα, να προμηθεύετε τα αγαθά αυτά από μικρούς παραγωγούς της Κρήτης ενισχύοντας με αυτό τον τρόπο και την τοπική οικονομία; Ας το ξανασκεφτούν οι υπεύθυνοι.
Γενικά το φαγητό στο δείπνο είχε τις καλές αλλά και τις κακές του στιγμές. Υπήρχαν μέρες που το φαγητό ήταν σχετικά καλό και άλλες που δεν μπορούσες να το φας. Άλλες πάλι φορές σέρβιραν χθεσινό φαγητό ξαναζεσταμένο.
Για να είμαι ειλικρινής σε μελλοντική μου επίσκεψη θα αποφύγω την ημιδιατροφή. Άλλωστε η Αγία Πελαγία έχει πολλά μέρη με εξαιρετικό φαγητό και καλές τιμές. Οι τιμές του ξενοδοχείου ήταν αδικαιολόγητα υψηλές σε οτιδήποτε extra έπαιρνες. Την πρώτη μέρα που φτάσαμε στο ξενοδοχείο πληρώσαμε στο μπαρ της παραλίας 13 ευρώ για μία πορτοκαλάδα φυσικό χυμό και ένα τοστ. Οπωσδήποτε καλής ποιότητας πράγματα αλλά και πάλι πολύ ακριβά. Όταν έχεις παιδί τέτοια έξοδα είναι αναπόφευκτα αλλά μάθαμε με τον καιρό τα μαγαζιά της περιοχής και έτσι αποφεύγαμε να παραγγέλνουμε extras από το ξενοδοχείο.
Ένα άλλο σημείο που χρειάζεται βελτίωση είναι η πρόσβαση στο Internet. Όπως πολλοί επισκέπτες έτσι και εμείς είχαμε μαζί μας tablet και βλέποντας σε κάτι απίθανες ταβέρνες σε απομακρυσμένα χωριά την ένδειξη Free Wi-Fi θεωρήσαμε σχεδόν δεδομένο ότι το ίδιο θα ίσχυε και στο ξενοδοχείο μας. Ενημερωθήκαμε όμως από το προσωπικό ότι για το Internet υπήρχε «ειδική προνομιακή χρέωση» για τους πελάτες του ξενοδοχείου.
Θα ήθελα να κλείσω την κριτική με τα καλά σημεία του Out of the Blue. Εξαιρετικό το κινέζικο εστιατόριο (θεσπέσια πάπια Πεκίνου) αν και ιδιαίτερα ακριβό. Εξαιρετικό το μπαρ Η2Ο με το καλύτερο Mojito που έχουμε πιει ποτέ και ευχαριστούμε την γλυκύτατη Θάλεια για την περιποίηση.
Πολύ γραφική η ελληνική ταβέρνα και με ωραία θέα. Δυστυχώς δεν βρήκαμε τον χρόνο να δειπνήσουμε εκεί οπότε δεν μπορούμε να έχουμε άποψη για το φαγητό.
Εξαιρετικό το Μινωϊκό Πάρκο με πολύ προσεγμένη διακόσμηση που απέφευγε το κιτς και πετύχαινε μία πανέμορφη αναβίωση του Μινωϊκού στυλ με πολύ ωραίες τοιχογραφίες και άνετους χώρους για παιχνίδι. Η μικρή μας το λάτρεψε. Όλη την ημέρα μας ρώταγε τι ώρα είναι γιατί ήξερε ότι στις 8.00 είχε Mini Disco που της άρεσε πολύ. Ευχαριστούμε ιδιαίτερα την ελληνίδα παιδαγωγό που ασχολήθηκε με το παιδί μας με πολύ αγάπη και φροντίδα και το βοήθησε να καταλαβαίνει (οι άλλες δύο κοπέλες ήταν Ρωσίδες και η περιγραφή των παιχνιδιών γινόταν στα Ρώσικα) τα παιχνίδια και όλες τις δραστηριότητες.
Θα ξαναπηγαίναμε ευχαρίστως στο Out of the blue. Είναι ένα πολύ όμορφο ξενοδοχείο σε μία πολύ ωραία περιοχή.
Για όσους είναι ήδη εκεί ή σχεδιάζουν να πάνε ακολουθούν χρήσιμα tips:
• Η παραλία της Αγίας Πελαγίας αν και βουλιάζει από τον κόσμο ειδικά τα Σαββατοκύριακα είναι πεντακάθαρη με θαυμάσια κρυστάλλινα νερά. Αρκετά καλή και η διπλανή Ψαρομούρα.
• Για πολύ καλό φαγητό σε καλές τιμές αξίζει το εστιατόριο Bravo πάνω στην παραλία της Αγίας Πελαγίας και πολλά μπράβο αξίζει ο υπεύθυνος του καταστήματος ο κύριος Θωμάς.
• Οι υπάλληλοι των super markets στην Αγία Πελαγία είναι λίγο αγενείς και με κατεβασμένα μούτρα. Εξαίρεση αποτελεί ο ευγενέστατος και εξυπηρετικός νεαρός που έχει το market ακριβώς απέναντι από την κεντρική είσοδο του Out of the blue. Προτιμήστε τον.
• Φέτος είναι έτος Ελ Γκρέκο. Μην παραλείψετε μία επίσκεψη στο Φόδελε, τον τόπο καταγωγής του, που απέχει περίπου 15 λεπτά με το αυτοκίνητο από την Αγία Πελαγία. Πολύ γραφικό μέρος πνιγμένο στο πράσινο. Αξίζει να επισκεφθείτε την Βυζαντινή εκκλησία της Παναγίας που βρίσκεται απέναντι από το Μουσείο του Ελ Γκρέκο. Υπάρχει μία κοπέλα που θα σας πει τα πάντα για την εκκλησία και την ιστορία της και θα δείτε ενδιαφέρουσες τοιχογραφίες. Μην περιμένετε τίποτα ιδιαίτερο από το Μουσείο Εκ Γκρέκο, απλά θα πάρετε μία ιδέα πως ήταν το σπίτι του και θα δείτε αντίγραφα από τους πίνακες του.
• Αξίζει να κολυμπήσετε στο Μπαλί που επίσης δεν απέχει πολύ από την Αγία Πελαγία. Τύφλα να’ χει το Μπαλί της Ινδονησίας. Το «δικό μας» Μπαλί έχει τρείς μικρούς κολπίσκους με κορυφαίο τον τελευταίο που έχει την ταβέρνα Καραβοστάσι.
• Αποφύγετε τα Μάλλια. Εκεί έχει συγκεντρωθεί η «βρετανική» παροικία και έχει καταστρέψει το μέρος με τα κακόγουστα μπαρ και τα χοντροκομμένα fish and chips εστιατόρια. Έχει χαθεί κάθε ίχνος τοπικού χρώματος και καλού γούστου ανάμεσα στις ορδές των ημίγυμνων, ηλιοκαψαλισμένων, αποχαυνωμένων από τα ποτά-μπόμπες βρετανών.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Για το καλοκαίρι η καλύτερη επιλογή είναι τα δωμάτια που βλέπουν προς την παραλία στον χώρο του Eternal Oasis. Το δικό μας ήταν πολύ δροσερό.
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2014
7  Ευχαριστούμε, christoskar33

Aγαπητέ christoskar33,

Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ που επιλέξατε το Out of the Blue, Capsis Elite Resort για τις καλοκαιρινές σας διακοπές με την οικογένειά σας. Τα ιδιαίτερα θετικά σχόλια για το ξενοδοχείο μας αποτελούν ένα πολύ ισχυρό κίνητρο για εμάς ώστε να διατηρήσουμε το υψηλό επίπεδο των υπηρεσιών μας και μας βοηθούν να βελτιωνόμαστε συνεχώς.

Μας τιμά ιδιαίτερα το γεγονός ότι σας προσφέραμε αξέχαστες στιγμές στο κινέζικο εστιατόριο μας, στην παραλία, στο μπαρ του H2O, και στο πανέμορφο βοτανικό πάρκο που περικλείει το θέρετρό μας. Τα εξαιρετικά σχόλια σχετικά με την ποιότητα του προσωπικού μας και το υψηλό επίπεδο εξυπηρέτησης είναι κάτι που μας χαρακτηρίζει και χαιρόμαστε που δείχνετε την ανάλογη αναγνώριση και εκτίμηση. Επίσης, χαιρόμαστε ιδιαίτερα που μείνατε απόλυτα ευχαριστημένος από το δωμάτιό στο Eternal Oasis Neighborhood καθώς είναι ένα συγκρότημα που απευθύνεται κυρίως σε οικογένειες.

Όσον αφορά την παρατήρησή σας σχετικά με το wifi θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι δεδομένου του μεγάλου όγκου των πελατών μας και για να διασφαλίσουμε την υψηλή ποιότητα της συγκεκριμένης υπηρεσίας, έχουμε κοστολογήσει με το ελάχιστο ποσό των 6 ευρώ ανά ημέρα την πρόσβαση στο διαδίκτυο.

Επίσης, σχετικά με το σχόλιο σας όσον αφορά την ποιότητα του φαγητού και των υλικών που χρησιμοποιούμε στα εστιατόρια μας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η πλειοψηφία των υλικών που χρησιμοποιούμε προέρχεται από τις καλλιέργειες και τα θερμοκήπια που διατηρούμε κοντά στο ξενοδοχείο μας. Με αυτόν τον τρόπο διασφαλίζουμε την υψηλή διατροφική αξία των προϊόντων που προσφέρουμε στους πελάτες μας χαρίζοντάς τους παράλληλα μια μοναδική γευστική εμπειρία, αφού όλα τα υλικά είναι αγνά και φρέσκα.

Απλά να επισημάνουμε ότι οι τιμές μας ανταποκρίνονται στην ποιότητα των υπηρεσιών που παρέχουμε, καθώς σε όλα μας τα εστιατόρια και μπαρ χρησιμοποιούνται υψηλής ποιότητας υλικά τα οποία σε συνδυασμό με τις μεγάλες μερίδες διαμορφώνουν ένα δικαιολογημένο συνδυασμό ποιότητας - τιμής. Παρόλα αυτά θα εξετάσουμε τις τιμές που αναφέρατε, ενώ επίσης θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε πως όλα τα σχόλια σας έχουν μεταφερθεί ήδη στην διεύθυνση του ξενοδοχείου.

Σας ευχαριστούμε και πάλι για τα θετικά σας σχόλια και θα χαρούμε ιδιαίτερα να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο ξενοδοχείο μας.

S.K