Η κριτική έγινε: 10 Φεβρουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Η τοποθεσία και η ευγενική ρεσεψιόν είναι από τα θετικά του ξενοδοχείου (μας προσφέρθηκε αναβάθμιση δωματίου, καθώς υπήρχαν διαθέσιμες επιλογές!). Επίσης, είναι καθαρό.
Στα αρνητικά είναι σίγουρα το πρωινό (όλα κατεψυγμένα, κονσέρβες κλπ..), οι παροχές (πχ δεν έχει υπηρεσίες προσωπικής περιποίησης κ εσωτερική πισίνα) και το γεγονός πως χρήζει ανακαίνισης (είναι ξενοδοχείο του '70-'80 και φαίνεται από τα έπιπλα μέχρι τις πολυθρόνες).

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2020
Ευχαριστούμε, traveller_l2l
Η κριτική έγινε: 6 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ όμορφο και καθαρό ξενοδοχείο σε εξαιρετική τοποθεσία πάνω στην κεντρικότερο παραλία της πόλης της Ρόδου και ακριβώς δίπλα στο Καζίνο.
Τα δωμάτια έχουν υπέροχη θέα και όλα τα απαραίτητα κομφόρ! Το προσωπικό είναι πολύ φιλικό και πάντα πρόθυμο να εξυπηρετήσει!!!
Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον επισκεφθεί την Ρόδο, καλοκαίρι ή χειμώνα!

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, minas64kos
Ο/η HotelMediterranean, Public Relations Manager του Hotel Mediterranean, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 2 Ιανουαρίου 2020

Αγαπητέ minas64kos

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για το χρόνο που αφιερώσατε να μοιραστείτε την εμπειρία σας στο Tripadvisor.
Τα σχόλια σας είναι η μεγαλύτερη επιβράβευση στις καθημερινές προσπάθειες όλης της ομάδας του Mediterranean και τα εκτιμούμε ιδιαιτέρως.
Είμαστε πολύ χαρούμενοι που μείνατε iκανοποιημένοι από την διαμονή σας και τη συγκλονιστική θέα του Αιγαίου!
Ελπίζουμε σύντομα να έχουμε την τιμή και την χαρά να σας καλωσορίσουμε σύντομα ξανά κοντά μας.

Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων

Η κριτική έγινε: 29 Νοεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ηταν ενα απο τα αγαπημενα μου ξενοδοχεια στη Ροδο δυστυχως μου αφησε αυτη τη φορα αρνητικες εντυπωσεις.
Δωματιο 557, πλαινό ζητω παντοφλες στη ρεσεψιον ο κ.Γιαννης μου διαβεβαιωνει οτι δεν εχει να μου δωσει...wifi στο δωματιο ανυπαρκτο.
Το βραδυ εχει αλλαξει η ρεσεψιον και ω του θαυματος ο κ.Νικος ειχε να δωσει παντοφλες για ολους... ομως η εκπληξη ηταν το στρωμα...χρονια εχω να πετυχω στρωμα τοσο ταλαιπωρημενο... Την αλλη μερα αλλαγη δωματιου 543 καλο στρωμα αλλα τα πλακακια της μπανιερας ειχαν τριχες και το καλωδιο του τηλεφωνου σκονες...
Το ασχημο ειναι οτι παρεσυρα και τους 3 φιλους μου για αυτο το ξενοδοχειο..δεν μας εδωσαν ουτε ενα δωματιο με θεα εμπρος..

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2019
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι χωρίς παρέα
Ευχαριστούμε, FHIL1EFSTRA
Η κριτική έγινε: 19 Μαΐου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ξενοδοχείο πόλης ,σε όμορφη τοποθεσια ,ήσυχο και καθαρό .Εξυπνη η ασφαλής πρόσβαση στη θάλασσα .Φιλικο το προσωπικό .Γρηγόρη η εξυπηρέτηση-πολύ καλό το room service.
Καλό και το πρωινό σε ποσότητα -θα μπορούσε όμως να ειναι καλύτερο σε ποιότητα και ποικιλία !!

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2019
Ευχαριστούμε, sycalloumaria
Ο/η HotelMediterranean, Γενικός Διευθυντής του Hotel Mediterranean, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 24 Μαΐου 2019

Αγαπητή sycalloumaria,

Σας ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που διαθέσατε με σκοπό να γράψετε την κριτική σας!

Είμαστε χαρούμενοι που η διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας ήταν τόσο ευχάριστη. Νιώθουμε ευγνώμονες που μας επισκεφθήκατε και ήταν χαρά μας να σας εξυπηρετήσουμε!

Να είστε βέβαιοι ότι τα σχόλια σας έχουν εκτιμηθεί ιδιαιτέρως.

Ανυπομονούμε να σας καλωσορίσουμε σύντομα ξανά!

Μιχάλης Ξεζωνάκης
Operations Manager
Hotel Mediterranean

Η κριτική έγινε: 13 Μαρτίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Τα περισσότερα ξενοδοχεία στην Ρόδο είναι κλειστά αυτή την περίοδο οπότε κλείσαμε στο Mediterranean. Μπορεί να μην είναι η πρώτη μου επιλογή, αλλά είναι αξιοπρεπέστατο. Φροντισμένο,καθαρό, με καλό σέρβις και άνετα δωμάτια...ειδικά τα μπροστινά με θέα θάλασσα ωραιότατα.
Μόνη παρατήρηση το φτωχό σε επιλογές πρωινό (ίσως επειδή δεν είχε κόσμο) και ο μέτριος εσπρέσσο που μου σέρβιραν. Κατά τ'άλλα το συνιστώ για χειμερινή επαγγελματική διαμονη.
(και με κορυφαίο Wi-Fi σήμα παντού ).

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2019
Ευχαριστούμε, Dimitris S
Ο/η HotelMediterranean, Γενικός Διευθυντής του Hotel Mediterranean, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 3 Απριλίου 2019

Αγαπητέ Dimitris S,

Να είστε βέβαιοι ότι τα σχόλια σας έχουν εκτιμηθεί ιδιαιτέρως.

Ανυπομονούμε να σας καλωσορίσουμε σύντομα ξανά!

Μιχάλης Ξεζωνάκης
Operations Manager