Η κριτική έγινε: 7 Μαΐου 2013

Εάν είστε ο τύπος του ταξιδιώτη που του αρέσει να ζει μέσα στην ατμόσφαιρα του τόπου που επισκέπτεται, αν σας αρέσει η διαμονή σας να εναρμονίζεται πλήρως με το περιβάλλον κι εσείς να νοιώθετε ότι φίλοι σας, σας παραχώρησαν ένα σπίτι για τις διακοπές σας και όχι ότι απλώς νοικιάσετε για να μείνετε, τότε το Petrino Boutique Hotel είναι η καλύτερη επιλογή για σας, όπως ήτανε και για μένα. Δεν θα πω ότι οι ιδιοκτήτες είναι φιλικοί εξυπηρετικοί κ.λ.π. Δε νομίζω ότι αυτά αποδίδουν σωστά την αίσθηση. Λέω ότι μου θύμισαν τι εννοούσαμε όταν κάποτε μιλούσαμε για την "ελληνική φιλοξενία" και αυτό ήτανε το ωραιότερο.
Ταξιδεύοντας εδώ κι εκεί και αρκετές φορές στη Ρόδο, έχω διαπιστώσει ότι πολύ δύσκολα μπορούμε να τα βρούμε όλα αυτά. Είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί βρήκα "το σπίτι μου" στη Ρόδο.
Ο τίτλος του Boutique Hotel για να είμαι ειλικρινής με τρόμαζε, γιατί στην Ελλάδα είναι ένα concept που έχει ταλαιπωρηθεί πολύ αφού συχνά αφορά πανάκριβα, ψυχρά αλλά καλαίσθητα μικρά ξενοδοχεία τα οποία όμως τις περισσότερες φορές ενώ η διαμονή είναι πολύ καλή δεν μας δημιουργούν την επιθυμία να επιστρέψουμε γιατί είναι υπερτιμημένα και απρόσωπα. Το Petrino όμως και οι άνθρωποι του σε κάνουν πριν ακόμα φύγεις να ξέρεις ότι θέλεις να επιστρέψεις και τιμά τον τίτλο του ουσιαστικά.
Δεν αναφέρομαι σε πρακτικές λεπτομέρειες γιατί τα διαμερίσματα είναι πλήρως εξοπλισμένα κι αν θελήσετε,όπως εμείς, να αφήσετε και τα ποδήλατα σας στην αυλή ( εάν τα έχετε πάρει μαζί σας ) και αυτό γίνεται. Μένοντας εκεί μπορείτε να ζήσετε για λίγο μέσα στη Μεσαιωνική πόλη, να απολαύσετε την ησυχία και να αποδράσετε στο χρόνο.
Θα επιστρέψουμε.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2012
2  Ευχαριστούμε, lost_traveller_gr
Η κριτική έγινε: 27 Αυγούστου 2012

Υπέροχο ξενοδοχείο στη Ρόδο απο όλες τις απόψεις.Ηταν ιδιαίτερες διακοπές για μας, για αυτό είχαμε υψηλές προσδοκίες, αλλά το ξενοδοχείο ανταποκρίθηκε σε αυτές.Εκπληκτική διακόσμηση ,ο ιδιοκτήτης έχει κάνει καταπληκτική δουλειά. Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους,συνδυάζει τά πάντα και αξίζει να τονίσω την φιλική συμπεριφορά των ιδιοκτητών και την προθυμία τους να μας εξυπηρετήσουν. Ανυπομονώ να πάω ξανά... Η Ρόδος θα είναι ο αγαπημένος μου προορισμός κια θα μένω πάντα στο Petrino Boutique Hotel.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2012
3  Ευχαριστούμε, armenakie
Η κριτική έγινε: 1 Ιουλίου 2012

αρχες ιουνιου πηγα στην ροδο και εμεινα στο πετρινο .Τα δωματια ηταν καταπληκτικα διακοσμιμενα με πολυ γουστο καθαρα και οι υπευθυνοι του ξενοδοχειου εξυπηρετικοι και πολυ φιλικοι.Το συνιστω σε οσους θελουν να πανε στην ροδο θα περασουν υπεροχα

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2012
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους