“Απαραδεκτά κακο φαγητο”
Κριτική για: Sissitio

Sissitio
Η κριτική γράφτηκε 16 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Επισκευθήκαμε το μαγαζί βράδυ Σαββατου οπου και δειπνήσαμε. Επιλεξαμε ελαφρια πιατα καθως ηταν βραδυ, σαλατες με κινοα και μακαρονάδες caccio e pepe. Όσοι φάγαμε τα μακαρόνια αυτα επι 2 μέρες ειχαμε προβλημα οπως πόνους στο στομάχι και καούρες. Αυτος ειναι και ο λογος που γραφω την κριτική. Μάλιστα μας χορηγήθηκαν και χάπια για τον στομαχόπονο.Το φαγητο ηταν εφιαλτικό, τοσο απλες συνταγες και ομως τοσο κακές. Αρκετα απο τα πιάτα του μαγαζιου έχουν αυτό το απαίσιο χημικό παρασκευασμα που μιμειται το εκπληκτικο προιον της τρούφας. Απαίσιο λάδι τρούφας, σκετη χημία. Κανενας μαγειρας που θελει να εχει αποψη για την τεχνη του δεν χρησιμοποιει αυτα τα λάδια. Απο τη στιγμή που αυτο το υλικό στην φυσική του μορφή ειναι αρκετά ακριβό ή επιλέξτε μια ελληνική τρούφα που ειναι εξαιρετική ή μην βάλετε καθόλου! Οι σαλάτες δε με την κινοα ηταν γεμάτες με αρακα κατεψηγμενο για να γεμισει το πιάτο. Στη γεύση τη δικη μας ο αρακας δεν ταιριαζε με την κινοα και ηταν υπερβολικος, ο καταλογος μαλιστα δεν περιεγραφε αρακα αρα το λογικο ειναι αν υπαρχει στο πιατο να αναφέρεται στον καταλογο και σαφως αν υπαρχει να ειναι λιγοτερη ποσοτητα, αφου ειναι συνοδευτικο της κινοα. Αυτη δεν ηταν σαλατα κινοα(οπως περιγραφεται) αλλα αρακας γιαχνι.... Οχι αλλα φαντασμένα και αταιριαστα υλικά...φτανει πια με τις τασεις στη μαγειρική, ας επικεντρωθουμε στα απλα, ωστε να ειναι σωστα.Τελος προς το παρον πιστευω οτι το μαγαζι αξιζει για ποτο, καθως ο χωρος ειναι πολυ ομορφος αλλα σιγουρα δεν το συνιστώ για φαγητό.

Ευχαριστούμε, stellllaaa

Η κριτική γράφτηκε 1 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Τέλειο φαγητό ωραία μουσική όμορφο περιβάλλον και άριστη εξυπηρέτηση!!!!Το καλύτερο μέρος για να περάσεις το βράδυ σου,το προτείνω ανεπιφυλακτα

Ευχαριστούμε, DimitriouSakis
Ο/η CielTech, Μάρκετινγκ του Sissitio, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Σας ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που αφιερώσατε για να μας γράψετε μια κριτική.

Τα λόγια σας είναι πολύτιμα για εμάς καθώς μας βοηθούν να γινόμαστε καλύτεροι και να διορθωνόμαστε όπου χρειάζεται.

Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που απολαύσατε το χώρο μας, όπως και την εξυπηρέτηση και σας ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια.

Ελπίζουμε να σας ξαναδούμε σύντομα και έως τότε σας ευχόμαστε ό, τι καλύτερο.

Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2020

Φανταστική ατμόσφαιρα και φοβερό φαγητό.
Το προσωπικό πάντα πρόσχαρο να σε εξυπηρετήσει. Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, _U5454CD

Ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο που αφιερώσατε για να μας γράψετε μια κριτική.

Καταβάλαμε πολύ προσπάθεια για αυτό το αποτέλεσμα και χαιρόμαστε όταν ξέρουμε πως οι προσπάθειες μας ανταμείβονται.

Ελπίζουμε να σας ξαναδούμε σύντομα.

Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

2η Φορά που επισκέπτομαι φέτος το συγκεκριμένο μαγαζί και για 2η φορά ήταν εξαιρετικά..για άλλη μια φορά τα κοκτέιλς και το φαγητό πάρα πολύ καλό και το σέρβις μας εξυπηρέτησε γρήγορα και μας πρόσεξε

Ευχαριστούμε, Vaggelisapostolou

Ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που μας αφιερώσατε για να μας γράψετε μια κριτική.

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια σχετικά με τα κοκτέιλ, το φαγητό και την εξυπηρέτηση του προσωπικού μας.

Ελπίζουμε να σας ξαναδούμε σύντομα!

Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Όμορφο περιβάλλον καλή εξυπηρέτηση ωραίο φαγητό...γευστικά και πρωτότυπα κοκτειλς σίγουρα θα ξανά πάω με την πρώτη ευκαιρία!

Ευχαριστούμε, mpampisdiakou

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια σχετικά με το χώρο, την εξυπηρέτηση και το φαγητό.

Ελπίζουμε να σας ξαναδούμε σύντομα!

Sissitio: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ρόδος (Χώρα), Ρόδος

Sissitio: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!