bella-maria1993
Ρόδος, Ελλάδα

Το καλύτερο ξενοδοχείο που έχουμε μείνει με διαφορά !

Κριτική για: Elite Suites by Rhodes Bay
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 19 Ιουν 2022μέσω κινητής συσκευής
Έχουμε ταξιδέψει σχεδόν σε όλη την Ελλάδα και μπορώ να πω πως ήταν το καλύτερο δωμάτιο που έχουμε μείνει .. Όλη η εξυπηρέτηση ήταν άψογη από τη στιγμή που φτάσαμε στο ξενοδοχείο , ο γκρουμ μετέφερε τις αποσκευές μας και η κυρία Νταρια μας συνόδευσε στο δωμάτιο, όπου μας εξήγησε τα πάντα και μας έδωσε επιπλέον πληροφορίες για ότι της ζητήσαμε ! Οι χώροι της ρεσεψιόν αλλά και του εστιατορίου , πλήρως ανανεωμένοι και πολύ καθαροί . Το δωμάτιο είχε απίστευτη θέα στη θάλασσα και ένα χαλαρωτικό ντεκ όπου απολαύσαμε τον ήλιο στην ιδιωτική πισίνα μας ! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα !
Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2022
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε ως ζευγάρι
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
288 €
Ρόδος (Χώρα): Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
1.067
1.067
Η κριτική έγινε: 31 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθηκαμε το ξενοδοχείο την τελευταία εβδομάδα του Αυγούστου με τον σύζυγο μου συνδυάζοντας εργασία και διακοπές. Ήταν η καλύτερη εβδομάδα που έχω περάσει ποτέ κι αυτό χάρις την καταπληκτική σουίτα, τις πανέμορφες εγκαταστάσεις, το καταπληκτικό φαγητό, την περιποίηση και τέλος τους υπέροχους ανθρώπους, το εξαιρετικό προσωπικό με ανθρώπους εξυπηρετικους, χαμογελαστούς, ευγενικούς και επαγγελματίες. Θα ήθελα να μείνω για πάντα εκεί!!! Συγχαρητήρια είστε όλοι καταπληκτικοί.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, 618sofiag
Ο/η Nicos Stergiopoulos, General Manager του Elite Suites by Rhodes Bay, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 2 Σεπτεμβρίου 2021

Αγαπητοί 618sofiag Καλημέρα» από το νησί του Ήλιου, με τις 300 ημέρες ηλιοφάνειας, της 2400 - χρόνων Ιστορίας, το σταυροδρόμι του Πολιτισμού και των θαλασσών , την πατρίδα της Καλλιπάτειρας, της σπουδαίας μητέρας των Ολυμπιονικών , την πατρίδα του «Κολοσσού» ένα από τα Επτά θαύματα του αρχαίου κόσμου, του τεράστιου σε διαστάσεις άγαλμα το οποίο απεικόνιζε τον θεό Ήλιο, τον τόπο της μοναδικής φυλής του μικρόσωμου ροδίτικου αλόγου «Φαέθων» ,

Διαβάζοντας τα υπέροχα σχόλια σας, τα οποία μοιραστήκατε με την κοινότητα Trip Advisor , και σας ευχαριστούμε γι’ αυτό, μόνο συγκίνηση και υπερηφάνεια νιώθουμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας Elite Suites by Rhodes Bay και μας δώσατε την ευκαιρία να σας καλωσορίσουμε εδώ "στον Παρέδεισο"και να γνωρίσετε την εμπειρία μιας ξεχωριστής VIP φιλοξενίας «την τελευταία εβδομάδα του Αυγούστου» !

Εκτιμούμε ιδιαίτερα τα ευγενικά σας σχόλια για την Ομάδα μας, το δυνατό μας χαρτί! Οι άνθρωποι μας που καταβάλλουν ό,τι καλύτερο από τον εαυτό τους θεωρώντας όλους τους πελάτες φιλοξενούμενους και καλεσμένους στο σπίτι μας, και καταφέρνουν όσοι έρχονται κοντά μας σαν πελάτες, να φεύγουν σαν φίλοι «καρδιακοί», παίρνοντας μαζί τους όμορφες αναμνήσεις που μένουν χαραγμένες για πολλά-πολλά χρόνια και δημιουργώντας "αδυναμίες", θέλοντας να "μείνουν για πάντα μαζί μας" .

Εν τω μεταξύ, παρά το γεγονός ότι σίγουρα δυσκολευτήκατε να επιλέξετε από την πληθώρα στους αρχαιολογικούς τόπους, τα μνημεία, τις παραλίες για να γνωρίσετε το νησί στο χρονικό διάστημα που σας είχαμε κοντά μας, ελπίζω να βρήκατε την ευκαιρία να κολυμπήσετε στα γαλάζια νερά του Αιγαίου, στην ιδιωτική παραλία μπροστά από το ξενοδοχείο, την ακτή που κυματίζει για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά η «Γαλάζια Σημαία 2021», βραβείο για την συμμετοχή μας στο διεθνές πρόγραμμα με τον εθνικό διαχειριστή «Προστασία της Φύσης», όπου κρινόμαστε για την εξαιρετική ποιότητα των υδάτων κολύμβησης , που επιβεβαιώνεται με δειγματοληπτικούς ελέγχους, την ασφάλεια των επισκεπτών με επαγγελματία Ναυαγοσώστη , την Προστασία της φύσης και περιβαλλοντική ευαισθητοποίηση !

Ευχόμενοι να κάνατε ακόμα ένα δώρο στον εαυτό σας και να νιώσατε την απόλυτη ευεξία και χαλάρωση επιλέγοντας από τη λίστα με τις διαθέσιμες θεραπείες και να αφεθήκατε στα έμπειρα χέρια των θεραπευτών μας στους υπέροχους χώρους του Spa & Wellness Centre .

Με το ποίημα του Ναζίμ Χικμέτ «Πηγή» σε μετάφραση του Γιάννη Ρίτσου
"Να γελάσεις απ’ τα βάθη των χρυσών σου ματιών
είμαστε μες στο δικό μας κόσμο.
Η πιο όμορφη θάλασσα
είναι αυτή που δεν έχουμε ακόμα ταξιδέψει.
Τα πιο όμορφα παιδιά
δεν έχουν μεγαλώσει ακόμα.
Τις πιο όμορφες μέρες μας
δεν τις έχουμε ζήσει ακόμα.
Κι αυτό που θέλω να σου πω,
το πιο όμορφο απ' όλα,
δε σ' τό 'χω πει ακόμα."

Όλη η Ομάδα κι εγώ με την υπόσχεση να «συνεχίσουμε να είμαστε καταπληκτικοί……», ευχόμαστε κάθε καλό στην ζωή σας, κι ελπίζουμε να μας δώσετε πολλές φορές την ευκαιρία να είναι το ξενοδοχείο μας “Elite Suites by Rhodes Bay , Rhodes Bay Hotel & Spa” η πρώτη επιλογή και αγαπημένος προορισμός για τις διακοπές σας στην Ρόδο !

Με εκτίμηση

Νίκος Στεργιόπουλος
General Manager

Η κριτική έγινε: 28 Οκτωβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Επισκέφτηκα με τον άνδρα μου το ξενοδοχείο αρχές Σεπτεμβρίου. Περάσαμε υπέροχα. Τα δωμάτια ήταν τέλεια, πάντα καθαρά με υπέροχη θέα. Το προσωπικό πάντα πρόθυμο να μας εξυπηρετήσει και πάντα με χαμόγελο. Η τοποθεσία ειναι ιδανική, απέναντι από θάλασσα και 10 λεπτά από το κέντρο τς Ρόδου. Επισκέφτηκε 3 φορές το εστιατόριο '' Βαρκαρολα'' το φαγητό ητσν τελειοοοοοο.

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2019
Ευχαριστούμε, Sevi_kladiti
Η κριτική έγινε: 25 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Οι σουίτες είναι πολύ ωραίες και πάντα ήταν πεντακάθαρες. Το ξενοδοχείο βρίσκεται σε πολύ καλή τοποθεσία. Το φαγητό στο εστιατόριο varkarola ήταν φανταστικό. Υπέροχες ιταλικές γεύσεις και πολύ εξυπηρετικό προσωπικό

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Stergi M
Η κριτική έγινε: 17 Ιουνίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο ειναι πολύ όμορφο. Περάσαμε πολύ ωραία στς διακοπές μας.. Η σουίτα μας ήταν πολύ ωραία και είχαμε και ιδιωτική πισίνα.. Τα δωμάτια ήταν πάντα καθαρά..επισκέφτηκαμε πολλές φορές το εστιατόριο Varkarola. Το φαγητό ήταν πάρα πολύ ωραίο και το σέρβις εξαιρετικό. Μας μας μείνει αξέχαστη η βραδιά αστακού που γίνεται κάθε Παρασκευή.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2019
Ευχαριστούμε, Φανη Π
Η κριτική έγινε: 6 Οκτωβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μειναμε σε σουιτα με ιδιωτικη πισινα και θεα θαλασσα. Τα δωματια ειναι ομορφα και πολυ καθαρα.
Το ξενοδοχειο αυτο προσφερει χαλαρωση και ειναι ιδανικο για καποιον που θελει συγχρονως να βρισκεται κοντα στην πολη, αφου απεχει μολις 4-5 χλμ απο το κεντρο της Ροδου.
Το εστιατοριο ειναι πολυ καλο και το φαγητο απιστευτο. Το προσωπικο ειναι πολυ φιλικο και κανει τα παντα για να ικανοποιησει και τον πιο απαιτητικο πελατη.
Πραγματικα αξιζει να το επισκεφτειτε!

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2018
1  Ευχαριστούμε, kanarisk2015