“Εξαιρετικο”

Το Κελλάρι των Ιππότων
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Περιγραφή ιδιοκτήτη: ΤΟ ΚΕΛΛΑΡΙ ΤΩΝ ΙΠΠΟΤΩΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΓΝΩΣΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ Το κατάστημα μας λειτουργεί στην κύρια πλατεία της Παλαιάς Πόλης της Ρόδου, την Πλατεία Ιπποκράτους. Στεγάζεται κάτω από τις σκάλες του Μέγαρου «ΚΑΣΤΕΛΛΑΝΙΑ», το οποίο ήταν το Δικαστήριο των Ιωαννιτών Ιπποτών. Το κατάστημά μας είναι μια οικογενειακή επιχείρηση από το 1962. Μπορείτε να βρείτε μια τεράστια ποικιλία από Κρασιά και Οινοπνευματώδη Ποτά. Σας πληροφορούμε ότι σε μας θα βρείτε την μεγαλύτερη ποικιλία σε MALT WHISKY από όλη την πόλη της Ρόδου. Σας προσφέρουμε να δοκιμάσετε μερικά από τα MALT, καθώς και ορισμένα LIQUER και BRANDY για να βρείτε τις γεύσεις της προτίμησης σας. Είμαστε σε θέση να σας προσφέρουμε καθημερινά εκλεκτά Ελληνικά κρασιά σε ποτήρι ώστε να απολαύσετε την πραγματική ποιότητα των εγχώριων κρασιών μέσα στην μαγεία που μας προσφέρει ο εξαιρετικός χώρος του Μεγάρου Καστελλάνια. Υπάρχουν επίσης, πολλά Ροδίτικα κρασιά, κρασιά μικρών παραγωγών, Ροδίτικα Λικέρ, καθώς επίσης εξαιρετικής ποιότητας εισαγόμενα GIN, VODKA, RUM, COGNIAC, SHNAPPS, APERETIVES. Με τη φιλική μας εξυπηρέτηση και τις ασυναγώνιστες τιμές, είμαστε σε θέση να πιστεύουμε ότι θα ικανοποιηθείτε σε κάθε περίπτωση.
Η κριτική γράφτηκε 23 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Άπειρα κρασιά, ούζο, αλλά και (μόνο) ελληνικές παγωμένες μπύρες. Τρομερή εξυπηρέτηση, σε ωραίο σημείο, για όποιον θελει να απολαύσει το κρασί, μπυρα, ουζο του. An excellent choice.

Ευχαριστούμε, Pap A
Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 16 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ενα πολύ ωραίο wine bar με μεγάλη ποικιλία κρασιών από όλη την Ελλάδα με Πολύ καλές τιμές,σε ένα πολύ όμορφο σημείο της παλιάς πόλης...

Ευχαριστούμε, Expedition516063
Η κριτική γράφτηκε 16 Ιουνίου 2018

Πανέμορφο, φιλικό, πρωτότυπο! Με θέα τη μεσαιωνική πλατεία ταξιδεύεις στο χρόνο αφού το κελλάρι στεγάζεται κάτω από μία μεσαιωνική καμάρα. Ο Νεκτάριος με άριστες γνώσεις στο κρασί θα σου προτείνει την ετικέτα που σου ταιριάζει από την ελληνική παραγωγή. Η τόσο καλά ενημερωμένη κάβα αλλά και οι ευγενικοί οικοδεσπότες προβάλουν με τον καλύτερο τρόπο τα ελληνικά κρασιά στο εξωτερικό. Η ατμόσφαιρα είναι υπέροχη, τα κρασιά ξεχωριστά ,οι οικοδεσπότες ευγενικοί και φιλικοί. Εάν κάποιος βρίσκεται στη Ρόδο πρέπει οπωσδήποτε να το επισκεφτεί

Ευχαριστούμε, avrakat
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιουνίου 2018

Εξαιρετική κάβα Ελληνικών κρασιών με Sommelier τον κ.Νεκτάριο και οικοδέσποινα την κα. Τσαμπίκα.
Δοκιμάσαμε και απολαύσαμε τέλεια Ελληνικά κρασιά μικρών παραγωγών με θέα τη πλατεία με το συντριβάνι και τη κεντρική οδό Σωκράτους στη παλιά πόλη.
Φοβερός γνώστης κρασιών ο κ.Νεκτάριος μαζί με την πάντα χαμογελαστή σύζυγό του κα. Τσαμπίκα φροντίζουν να περνάνε καλά οι πελάτες και φίλοι τους σε αυτή τη μικρή μοναδική Κάβα Ελληνικών κρασιών.

Ευχαριστούμε, Irena R
Η κριτική γράφτηκε 2 Ιανουαρίου 2018

Αρχικά το κελάρι των ιπποτών βρίσκεται ακριβώς στο κέντρο της παλιάς πόλης της Ρόδου, κάτω από μια σκάλα ενός μεσαιωνικού κτηρίου.Καθώς πίναμε το κρασί μας όλος ο κόσμος περνούσε από μπροστά μας και έτσι η ατμόσφαιρα ήταν φανταστική!Το προσωπικό πολύ φιλόξενο, ευγενικό και χαμογελαστό!Φυσικά σου πρότειναν κρασιά ανάλογα με το τι σου αρέσει περισσότερο, όντας γνώστες.Αν είστε λάτρης του κρασιού το προτείνω ανεπιφύλακτα, καθώς είναι μια πάρα πολύ όμορφη εμπειρία!

Ευχαριστούμε, Eleutheria L

Το Κελλάρι των Ιππότων: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ρόδος (Χώρα), Ρόδος

Το Κελλάρι των Ιππότων: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!