“Ποιοτική γωνια”

Το Κελλάρι των Ιππότων
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Περιγραφή ιδιοκτήτη: ΤΟ ΚΕΛΛΑΡΙ ΤΩΝ ΙΠΠΟΤΩΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΓΝΩΣΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ Το κατάστημα μας λειτουργεί στην κύρια πλατεία της Παλαιάς Πόλης της Ρόδου, την Πλατεία Ιπποκράτους. Στεγάζεται κάτω από τις σκάλες του Μέγαρου «ΚΑΣΤΕΛΛΑΝΙΑ», το οποίο ήταν το Δικαστήριο των Ιωαννιτών Ιπποτών. Το κατάστημά μας είναι μια οικογενειακή επιχείρηση από το 1962. Μπορείτε να βρείτε μια τεράστια ποικιλία από Κρασιά και Οινοπνευματώδη Ποτά. Σας πληροφορούμε ότι σε μας θα βρείτε την μεγαλύτερη ποικιλία σε MALT WHISKY από όλη την πόλη της Ρόδου. Σας προσφέρουμε να δοκιμάσετε μερικά από τα MALT, καθώς και ορισμένα LIQUER και BRANDY για να βρείτε τις γεύσεις της προτίμησης σας. Είμαστε σε θέση να σας προσφέρουμε καθημερινά εκλεκτά Ελληνικά κρασιά σε ποτήρι ώστε να απολαύσετε την πραγματική ποιότητα των εγχώριων κρασιών μέσα στην μαγεία που μας προσφέρει ο εξαιρετικός χώρος του Μεγάρου Καστελλάνια. Υπάρχουν επίσης, πολλά Ροδίτικα κρασιά, κρασιά μικρών παραγωγών, Ροδίτικα Λικέρ, καθώς επίσης εξαιρετικής ποιότητας εισαγόμενα GIN, VODKA, RUM, COGNIAC, SHNAPPS, APERETIVES. Με τη φιλική μας εξυπηρέτηση και τις ασυναγώνιστες τιμές, είμαστε σε θέση να πιστεύουμε ότι θα ικανοποιηθείτε σε κάθε περίπτωση.
Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Φοβερό μερος, κελάρι κατω απο σκαλα μεσαιωνικού κτήριου σε κεντρική πλατεια. Μεγάλη ποικιλία απο κρασιά και άνθρωποι γνωστες. Δοκιμάστε και λικέρ ρούμι με μέλι και ζητήστε να δείτε άλμπουμ με φωτός της Ρόδου απ τα παλιά!

Ευχαριστούμε, tazinio79
Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 14 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικό wine bar με άφθονες επιλογές κρασιού και ποτών ! Το μαγαζί στεγάζεται ακριβώς μέσα στα μεσαιωνικά τείχη της πόλης της Ρόδου και έχει κανείς την ευκαιρία να απολαύσει το κρασί του με θέα τα γύρω μεσαιωνικά κτήρια ή να καθίσει στα πέτρινα σκαλιά των τειχών , πάνω ακριβώς από το χώρο του μαγαζιού, έχοντας όλη την παλιά πόλη στα πόδια του !

Ευχαριστούμε, RavenBlue
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιουλίου 2017

το καλύτερο σημείο στην παλιά πόλη για να απολαύσεις εξαιρετικά ποτά στην καλύτερη κάβα και εξαιρετικό ιδιοκτήτη με φοβερές γνώσεις οινολογίας.πάντα επιλέγω ασύριτικο από τις καλύτερες κάβες της σαντορίνης. εκπληκτική ώρα για χαλάρωση αργά το απόγευμα

Ευχαριστούμε, kyriakikechidou
Η κριτική γράφτηκε 17 Σεπτεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεπτόμαστε το Κελάρι των Ιπποτών συχνά γιατί είναι το καταλληλότερο μέρος για τους λάτρες του κρασιού! Ο ιδιοκτήτης και η σύζυγός του, ιδιαίτερα φιλικοί και εξυπηρετικοί, έχουν πάντα μια πρόταση ανάλογα με τα γούστα και τις ανάγκες του πελάτη! Είτε διαλεξετε να καθίσετε (όμορφη τοποθεσία στην καρδιά της Μεσαιωνικής Πόλης) ή να πάρετε κάτι για το σπίτι, δεν θα απογοητευτείτε ποτέ! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

2  Ευχαριστούμε, Γιώτα Μ
Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουνίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχη κάβα, ο ιδιοκτήτης φιλικός και με εξαιρετικές γνώσεις οινολογίας, ενώ οι τιμές είναι οι καλύτερες της αγοράς!!!

Ευχαριστούμε, Sevi S

Το Κελλάρι των Ιππότων: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ρόδος (Χώρα), Ρόδος

Το Κελλάρι των Ιππότων: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!