ZenHotels.com
Priceline297 $
1.248
1.248
Η κριτική έγινε: 6 Αυγούστου 2019

Μας άρεσε πολύ αυτό το ξενοδοχείο ! Το animation ήταν καταπληκτικό και το show θα μας μείνει αξέχαστο , πολύ φιλικοί όλοι και καλοδεχούμενοι ! Είχε πολύ ωραία θέα στην θάλασσα και το ευχαριστηθήκαμε πολύ

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Angela L
Ο/η ChrisoulaZ1, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Esperides Beach Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 7 Αυγούστου 2019

Αγαπητή κυρία Angela L,
Σας ευχαριστούμε για την υπέροχη αξιολόγηση που υποβάλατε!
Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που οι υψηλού επιπέδου εγκαταστάσεις, η πλούσια ψυχαγωγία, η βραβευμένη παραλία μας και η φιλική εξυπηρέτηση μας ήταν αντάξιες των προσδοκιών σας και ευχόμαστε να έχουμε σύντομα την δυνατότητα να σας υποδεχτούμε εκ νέου στο Esperides Beach Family Resort.
Χρυσούλα Ζαμάγια
Public Relations & Communications Director
Esperia Group

Η κριτική έγινε: 14 Ιουλίου 2019

πολυ καλεs υποδομεs πολυ ευγενικη και αριστη εξυπηρετηση απο το προσωπικο πολυ καλη ποιοτητα φαγητου ανετο ωραριο στα γευματα πολλεs ασχολιεs για τα παιδια ωραια τοποθεσια ομορφο και ανετο δωματιο και εξαιρετικο το group PINK WAVE

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
Ευχαριστούμε, 434boz
Ο/η ChrisoulaZ1, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Esperides Beach Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 28 Νοεμβρίου 2019

Αγαπητέ Επισκέπτη,
Είναι τιμή μας να λαμβάνουμε τόσο εξαιρετικά σχόλια και να διαβάζουμε ότι είστε απόλυτα ικανοποιημένος με την διαμονή σας στο Esperides Beach Family Resort. Θα ήταν χαρά μας να επισκεφθείτε ξανά το ξενοδοχείο μας και να σας προσφέρουμε ακόμα μία φορά τις υπηρεσίες μας.
Σεβαστή Καβάδα
Guest Services Department

Η κριτική έγινε: 18 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μία τεράστια πολυκατοικία με χρώματα που σου θυμίζει νηπιαγωγείο με διακόσμηση του ‘80!
Τα δωμάτια καθαρά αλλά δεν έχουν ηχομόνωση ακούς
τα παιδιά και τους μεγάλους από όλο τον όροφο...όχι απλώς από το διπλανό δωμάτιο. Υποχρεωτικό εγερτήριο 7.30...μόλις ξυπνήσουν οι πρώτοι!!!!!!!!!!!!
Το φαγητό χάλια. Μεγάλη ποικιλία οι μπουφέδες μηδενική ποιότητα. Τελικά τρως ψωμί με βούτυρο.
Η reception και τα σαλόνια είναι κάπως σαν τον προαύλιο χώρο σχολείου. Παντού έχει παρκαρισμένα καρότσια!Δεν μπορώ να καταλάβω σε ποιο χώρο μπορεί να πάει ένας επισκέπτης να πιει το ποτό του ή τον καφέ του όταν το παιδί του είναι πχ στο παιδότοπο αφού όλο το ξενοδοχείο είναι παιδότοπος. Στο κεντρικό σαλόνι δίπλα στη reception μικροί και μεγάλοι είναι ξαπλωμένοι στους καναπέδες (κοινόχρηστος χώρος) και παίζουν με τα κινητά τους γιατί είναι το μόνο σημείο που έχει δυνατό σήμα. Ο χώρος που είναι οι υπολογιστές είναι ο μόνος χώρος που δεν κλιματιζεται!!;;!! Οι εγκαταστάσεις του υπογείου για τα μωρά τραγικές! Ο παιδότοπος έχει πλαστικό δάπεδο που μυρίζει απαίσια (ο χώρος δεν αερίζεται) και εννοείτε ότι δεν είναι κανένα μωρό μέσα!!
Επίσης απευθύνονται μόνο σε ξένους επισκέπτες!Όλες οι ανακοινώσεις και τα ημερήσια προγράμματα είναι σε ξένες γλώσσες, οι ταινίες στον κινηματογράφο (παιδικες) δεν έχουν υπότιτλους κλπ. Εννοείτε ότι είναι πανάκριβο σε σχέση με τις παροχές του!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
3  Ευχαριστούμε, pot_11
Ο/η Chrisoula Z, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Esperides Beach Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Σεπτεμβρίου 2018

Αγαπητέ επισκέπτη,
Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιερώσατε για να γράψετε την προσωπική σας κριτική αναφορικά με την διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας.
Θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι τα εποικοδομητικά σχόλια σας είναι πολύτιμα για εμάς και τα λαμβάνουμε πολύ σοβαρά υπ’ όψιν έτσι ώστε να βελτιώσουμε ακόμα περισσότερο τις υπηρεσίες μας.
Ειλικρινά λυπούμαστε πολύ που αισθάνεστε ότι κάποιες από τις υπηρεσίες μας δεν ανταποκρίθηκαν στις προσδοκίες σας και που η πλούσια ποικιλία επιλογών του μπουφέ μας δεν κάλυψε τις ανάγκες σας. Θα θέλαμε παρ’ όλα αυτά να σας ενημερώσουμε ότι το ξενοδοχείο μας είναι ένα οικογενειακό ξενοδοχείο με μεγάλη παράδοση στον χώρο της φιλοξενίας και πολλούς επαναλαμβανόμενους πελάτες που μας εμπιστεύονται και μας επιλέγουν για τις διακοπές τους κάθε χρόνο. Ο στόχος μας είναι όλοι όσοι μας επισκέπτονται, παιδιά και ενήλικες, να περάσουν κοντά μας τις ομορφότερες διακοπές τους χωρίς να κάνουμε διακρίσεις ανάλογα με την χώρα προέλευσης τους.
Σας ευχαριστούμε που μέσα από τα σχόλια σας μας βοηθάτε να εξελίξουμε περαιτέρω τις υπηρεσίες μας και ευχόμαστε να μας δώσετε την ευκαιρία να σας υποδεχτούμε ξανά στο μέλλον στο ξενοδοχείο μας.
Χρυσούλα Ζαμάγια
Guest Communications Executive
Esperia Group

Η κριτική έγινε: 7 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Χαμηλού επιπέδου υπηρεσίες σε όλους τους τομείς. Η συμπεριφορά του προσωπικού είναι η χειρότερη που συναντήσαμε ποτέ. Οι περισσότεροι είναι απρόθυμοι να εξυπηρετήσουν, δείχνουν κουρασμένοι και αγενείς σε κάποιες περιπτώσεις, ενώ δε λείπουν και οι δημόσιες διενέξεις ανάμεσά τους στους χώρους των εστιατορίων. Οι υπάλληλοι στη ρεσεψιόν σε αντιμετωπίζουν σαν εισερχόμενο χρήμα, δε δίνουν πληροφορίες ή όταν το κάνουν συνήθως είναι μονολεκτικές ή λανθασμένες. Η κατάσταση στην παραλία είναι τραγική καθώς οι ξαπλώστρες δεν επαρκούν με αποτέλεσμα να πρέπει να σηκώνεσαι από το χάραμα για να προλάβεις ή να τσακώνεσαι με τους υπόλοιπους τουρίστες για μια ξαπλώστρα. Το ίδιο συμβαίνει και στις πισίνες όπου όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε..... Η ποιότητα του φαγητού είναι κακή, τα περισσότερα δεν τρώγονται και όσον αφορά τα ποτά καλύτερα να μη το συζητήσω. Το wi-fi φυσικά χρεώνεται αδρά όπως και το safe του δωματίου.....αν είναι δυνατόν μετά από τόσα λεφτά που χρεώνουν τη διαμονή. Τα δωμάτια φαίνονται ανακαινισμένα αλλά η ηχομόνωση είναι ανεπαρκής, οπότε οι φωνές και τα κλάματα των παιδιών σε ξυπνάνε ανά πάσα στιγμή. Σε 2-3 περιπτώσεις συναντήσαμε και κατσαρίδες-μαμούθ στους διαδρόμους του ξενοδοχείου. Πραγματικά μετανιώσαμε για την επιλογή και τα χρήματα που ξοδέψαμε αφού σε καμία περίπτωση το συγκεκριμένο ξενοδοχείο δεν τα αξίζει. Ευτυχώς είχαμε νοικιάςει αυτοκίνητο και φεύγαμε κάθε μέρα σχεδόν για άλλη παραλία. Φυσικά και δε θα το πρότεινα σε κανένα αφού οι διακοπές είναι κάτι ιερό αλλά στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο δε πληρούνται οι απαιτούμενες προϋποθέσεις.....

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
4  Ευχαριστούμε, spyrosK578
Ο/η Kostas S, Marketing του Esperides Beach Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 7 Σεπτεμβρίου 2016

Κατ'αρχάς θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Esperides για τις διακοπές σας. Θα θέλαμε να απολογηθούμε εάν η συμπεριφορά του προσωπικού μας δεν ήταν η κατάλληλη καθώς το θεωρούμε ιδιαίτερα σημαντικό ώστε να βοηθήσουμε τους επισκέπτες να απολαύσουν τις διακοπές τους εδώ. Κρατάμε τις υπόλοιπες παρατηρήσεις σας ώστε να αξιολογήσουμε που μπορούμε να βελτιωθούμε και λυπούμαστε που δεν μείνατε ικανοποιημένοι από την διαμονή σας εδώ. Απλά να σας ενημερώσουμε ότι μετά από τα σχόλια των επισκεπτών μας και απόφαση της διοίκησης του ομίλου, από την επόμενη χρονιά το wifi θα είναι δωρεάν στους κοινόχρηστους χώρους του ξενοδοχείου.

Κώστας, Τμήμα Marketing του Esperia Group

Η κριτική έγινε: 31 Ιουλίου 2016

Είναι η 3ήμερο φορά που μένω με την οικογένεια μου σε αυτό το ξενοδοχείο μέσα σε 8 χρόνια. Οι εγκαταστάσεις του ξενοδοχείου είναι μεγάλες με αρκετά πλούσιους χώρους. Διαθέτει 3 πισίνες και σε άλλο χώρο νεροτσουλήθρες , καρουσέλ, ηλεκτρονικά και φυσικά είναι μπροστά στην θάλασσα . Όλη η ατμόσφαιρα του ξενοδοχείου είναι οικογενειακή με φυσική συνέπεια την φασαρία σε όλη την διάρκεια της ημέρας . Δύσκολο να βρεις ξαπλώστρα στις πισίνες και στην θάλασσα εάν δεν κρατήσεις κάποια απο τις 7:00 το πρωί. .Το φαγητό καλό εάν και είναι καθημερινά σχεδόν το ίδιο χωρίς να ξεφεύγει και χωρίς να δίνει κάτι το ιδιαίτερο . Σε όλη την διάρκεια της ημέρας υπάρχουν σνακ αλλά και αυτά πάντα είναι τα ίδια . Η καθαρότητα ξεχωρίζει και τα οικογενειακά δωμάτια κάνουν σχετικά εύκολη την περίοδο διαμονής. Η εξυπηρέτηση και η ευγένεια υπάρχει σε όλο το προσωπικό. Εάν κάποιος έχει μικρά παιδιά είναι μια καλή κλασική πρόταση το ξενοδοχείο αυτό.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Όσο ποιο ψηλά τόσο ποιο λίγη φασαρία απο πισίνες
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
2  Ευχαριστούμε, Nalmp2003