“Πλατεία”
Κριτική για: Στου Στράτου

Στου Στράτου
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό

Ωραίο μέρος πάνω στην πλατεία με μεγάλες ποικιλίες ευγενικό προσωπικό είναι ότι πρέπει για να πας με την παρέα σου...

Ευχαριστούμε, Mixalis55

Η κριτική γράφτηκε 30 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Όπως όλοι στο νησί έτσι και εμείς είχαμε βάλει στόχο να παμε στου Στράτου να δούμε γιατί γίνετε όλος αυτός ο ντόρος. Δεν πήγαμε 1 αλλά 4 φορές. 2 ήταν βραδυ και την 1 πρωί. Το πρωί φάγαμε το ξακουστό κορμό σοκολάτας και ήπιαμε έναν ελληνικό καφέ. Ο καφες πράγματι ήτα πολύ ωραίος. Ο κορμός όμως? Γιατί τόσος πανικός? Απλά ήταν οκ. Και πολύ ακριβός 4€ δύο κομμάτια. Το βράδυ την μια φορά ήπιαμε 1 μπύρα 4€ και ένα ποτήρι κρασί κόκκινο 3€ που ήταν αίσχος. Την δεύτερη βραδιά πήραμε την ξακουστη ποικιλία την μικρή με τα 10€ νόστιμη αλλά ρε παιδιά 10€? Ήπιαμε και μια μπύρα και μετά ένα ούζο με Blue coracao. Πηγανε και άλλο ένα βράδυ να πιούμε μια μπύρα ακόμα και δοκιμάσαμε το ούζο με το βύσσινο μέσα που ήταν αρκετά καλό. Σαν επίσκεψη σίγουρα αξίζει γιατί είναι ωραία αλλά οι τιμές είναι υπερβολικά ψηλές.

Θάνος - Ρουλα 2018

3  Ευχαριστούμε, thanosr92
Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2020

Ωραίο μαγαζάκι πάνω στην πλατεία της Χώρας, αλλά με περιορισμένο χώρο.. φάγαμε κορμό σοκολάτας με παγωτό καϊμάκι, ο οποίος ήταν πολύ καλός πλην του παγωτού που δεν μας άφησε ικανοποιημένους! Ευγενικό προσωπικό

Ευχαριστούμε, rizoup93
Η κριτική γράφτηκε 4 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικός κορμός σοκολάτας με παγωτό και κοκτέιλ με βάση το ούζο. Οι σερβιτόροι παρά πολύ ευγενικοί. Πήγαμε 2 φορές.

Ευχαριστούμε, Christiana_mermaid
Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Αν δεν ήταν η τοποθεσία του το μαγαζί αυτό δεν θα είχε καθόλου κόσμο( κεντρική πλατεία ) . Το επισκεφθήκαμε δύο φορές (την δεύτερη επειδή ήταν το μόνο ανοιχτό για πρωινό στην χώρα) . Την πρώτη φορά θέλαμε να φάμε ,με το που κάτσαμε είδαμε τις τιμές και απογοητευτήκαμε. Οι μερίδες και οι ποικιλίες πανάκριβες . Πήραμε γλυκό τελικά . Εγώ δοκίμασα καρυδόπιτα,η οποία ήταν πολύ ωραία (για αυτό και τα 2/5) ,αν εξαιρέσεις ότι περίμενα μισή ώρα να μου την φέρουν . Την επόμενη φορά πήγαμε για πρωινό ..πήρα ένα καφέ (πολύ νερομένος)
Και μια ομελέτα με μπέικον,τυρί ,μανιτάρια (ένας καφές και μια ομελέτα δηλαδή ) σύνολο 12 ευρώ !!!!!!!! Το σέρβις απίστευτα αργό και καθόλου εξυπηρετικό .

Ευχαριστούμε, S5240LY_

Στου Στράτου: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λιβάδι, Σέριφος
Σέριφος, Κυκλάδες

Στου Στράτου: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!