Η κριτική έγινε: 15 Αυγούστου 2012

Mill Houses...Απο που να αρχίσει κανείς και που να τελειώσει ... Απο την τοποθεσια; Τη διακριτική και απέριττη πολυτέλεια ; Τα υποσκαφα δωματια; Το προσωπικό; Τις παροχές ; Την καθαριότητα; Όλα άψογα, όπως ακριβώς πρέπει να είναι ένα boutique ξενοδοχείο στην καλντερα, και μάλιστα στο καλύτερο και πιο βολικό σημείο της, στο Φηροστεφανι. Ιδανική τοποθεσια για να απολαύσει κανείς το ηλιοβασίλεμα, χαλαρωνοντας στην πισίνα.
Μείναμε για τέσσερις νύχτες σε ένα απο τα υποσκαφα δωμάτια του ξενοδοχείου, κι αυτο ήταν μια μοναδική εμπειρία...Τρωγαμε κάθε μέρα πρωινό, το όποιο σερβίρεται είτε στη βεράντα είτε στην πισίνα, ατενιζοντας τη Θηρασια, το ηφαίστειο και το Ημεροβιγλι, χωρίς καν να αγχωνοματσε για το τι ώρα θα ξυπνήσουμε, καθώς είχαμε τη δυνατότητα να επιλέξουμε εμείς την ώρα που θα σερβιριστεί.
Το δωμάτια του ξενοδοχείου είναι πεντακάθαρα και χαρακτηρίζονται απο μια απέριττη πολυτέλεια, με όλες τις παροχές. Ο χώρος της πισίνας θα μας μείνει αξέχαστος (ξεχνάς να πας παραλία!).
Το προσωπικό, ειδικα ο Nenad και ο Livio, είναι ίσως το ευγενεστερο και πιο εξυπηρετικό που έχουμε συναντήσει ποτέ, σε Ελλάδα και εξωτερικό.
Ευχαριστούμε τον διευθυντή, κ Μητσιο και τον ιδιοκτήτη κ Σιγαλα για το γεγονός ότι μας έκαναν να νιώθουμε σαν στο σπίτι μας, όντας άψογοι επαγγελματίες. Πρέπει να αναφερθώ ειδικά στον κ Μητσιο, ο οποίος απο την πρώτη κι ολας τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε έκανε τα πάντα για να μας εξυπηρετήσει και να μας βρει δωμάτιο(περίοδος Δεκαπενταύγουστου), το όποιο μάλιστα ήταν ανώτερο των προσδοκιών. Αλλά και στη διάρκεια της διαμονής μας ήταν πάντα διαθέσιμος για οτιδήποτε χρειαζόμασταν.
Συνήθως δεν πηγαίνουμε στο ίδιο νησί για δυο συνεχόμενες χρονιές. Αν όμως του χρόνου ξαναπαμε στη Σαντορίνη ο βασικός λόγος θα είναι ένας: Mill Houses!

• Διαμονή: Αύγουστος 2012
Ευχαριστούμε, dimisathens
Η κριτική έγινε: 15 Αυγούστου 2012

Μοναδική εμπειρία η διαμονη μας σε αυτο το υπέροχο ξενοδοχείο...η θέα ήταν ιδιαιτέρως απολαυστική..το δωμάτιο ειχε πολυ ξεχωριστή διακόσμηση και απόλυτη αρμονία στα χρώματα,πολυ καθαρό και άνετο.προτιμηστε τα δωμάτια στην πισίνα..δε θα θέλετε να πάτε πουθενά αλλού!το προσωπικό πολυ ευγενικό και πάντα στη διάθεση μας σε οτιδήποτε χρειαστηκαμε.η δωρεάν μεταφορά απο και προς το λιμάνι ήταν μεγάλη διευκόλυνση.τελος,μπορούσαμε να παίρνουμε το πρωινό μας οποιαδήποτε ώρα και οπουδήποτε θέλαμε στο ξενοδοχείο..σίγουρα θα ξαναρθουμε του χρόνου.

• Διαμονή: Αύγουστος 2012
2  Ευχαριστούμε, elenagr0