Η κριτική έγινε: 13 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Σε γενικές γραμμές πρόκειται για μια αξιοπρεπή επιλογή στην καρδιά του Αδαμαντα! Η τοποθεσία επομένως είναι εξαιρετική!!!
Ωστόσο, υπάρχουν ορισμένες ατέλειες στην καθαριότητα! Δηλαδή ενώ τα σεντόνια του κρεβατιου και το μπάνιο ήταν καθαρά, εντόπισα τα εξής :το τηλέφωνο που υπάρχει στο δωμάτιο ήταν γεμάτο σκόνη (φαινόταν ότι είχε να καθαριστεί μήνες), το χαρτί υγείας φαινόταν σκονισμένο( σαν να είχε πέσει στο πάτωμα και το ξαναβαλαν στη θέση του), ενώ οι κρεμάστρες έβγαζαν μαυρίλα! Πράγματα ανεπίτρεπτα για ξενοδοχείο με 100 ευρώ την ημέρα! Επίσης στο μπαλκόνι δεν υπήρχε απλώστρα για τα μαγιό... Όταν ζητήσαμε να μας φέρουν, μας έφεραν μια απλώστρα πεμταβρωμικη... Φαινόταν η βρωμιά με γυμνό μάτι.... Αναγκάστηκα να την καθαρίσω και τα μανταλάκια έβγαζαν μαυρίλα! Τέλος αξίζει να σημειωθεί ότι όταν ανοίξαμε το κλιματιστικό είχε μια περίεργη μυρωδιά... Σαν να μην είχαν καθαριστεί τα φίλτρα του....
Τώρα όσον αφορά το πρωινό, επιδέχεται και αυτό βελτιώσεις εις... Το πρωινό ήταν πολύ συγκεκριμένο κάθε μέρα... Δεν υπηρχαν διαφοροποιησεις.. Ένιωθες ότι δεν υπήρχε καθόλου έμπνευση (έχω επισκεφτεί ξενοδοχεία με χαμηλότερη τιμή σε φουλ τουριστική σεζόν και το πρωινό ήταν άπαιχτο). Στα συν ότι στο πρωινό τηρουνταν όλα τα μέτρα για τον κορονοϊό!
Η αποτίμηση μου ήταν ότι πρόκειται για ενα κεντρικό ξενοδοχείο μεν, με εξυπηρετικους υπαλλήλους και πρόθυμος σε ότι μας ζητήσανε αλλά οι παροχές του πολύ μέτριες για την τιμή του! Βελτιώστε κάποιες λεπτομέρειες στην καθαριότητα που όμως κάνουν τη διαφορά!!

Ευχαριστούμε, _I2004FQ
Ο/η Gerasimos Damoulakis, Ιδιοκτήτης του Hotel Capetan Giorgantas, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 26 Σεπτεμβρίου 2020

Αγαπητέ επισκέπτη,
Σας ευχαριστούμε από καρδιάς αρχικά για την επιλογή σας και αφετέρου για την βοήθεια που μας προσφέρετε με το σχόλιό σας! Οι επισημάνσεις σε αδύναμα σημεία της εξυπηρέτησής μας είναι ό,τι πιο σημαντικό για να αναλαμβάνουμε την αντίστοιχη δράση και να τα βελτιώνουμε. Η αλήθεια, βέβαια, είναι πως κατά την φετινή σεζόν υπήρξαν περιορισμοί που προέκυψαν στην καθημερινή καθαριότητα, γιατί έπρεπε να δώσουμε έμφαση σε όσα επέβαλλαν τα νέα πρωτόκολλα για την πρόληψη μετάδοσης του covid-19 (π.χ. όπως μεγαλύτερης διάρκειας αερισμός των χώρων), και οι οποίοι μπορεί να συνέβαλαν στην ανεπαρκή εικόνα μας σε κάποια άλλα σημεία. Το ίδιο συνέβη και με το πρωινό, που επιβαλλόταν πάλι να είναι περιορισμένο. Σε κάθε περίπτωση δεν δικαιολογούμαστε για τις αδυναμίες μας. Αντιθέτως τις αποδεχόμαστε και στοχεύοντας στην τελειότητα τις διορθώνουμε! Θα χαρούμε αν επισκεφθείτε ξανά το πανέμορφο νησί μας, να μας τιμήσετε εκ νέου, για να το διαπιστώσετε οι ίδιοι!

Η κριτική έγινε: 6 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο βρίσκεται σε πολύ καλή τοποθεσία κοντά σε στάση ταξί και λεωφορείου μέσα στο κέντρο. Το πρωινό είναι πλούσιο, τα δωμάτια Καθαρά , και το προσωπικό φιλόξενο σίγουρα θα το επέλεγα ξανά στο μέλλον.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, Escape591077
Ο/η Georgia_Damoulaki, Ιδιοκτήτης του Hotel Capetan Giorgantas, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 1 Φεβρουαρίου 2019

Αγαπητή Μαίρη,
Χαιρόμαστε που ενώ όσα περιγράφετε συνιστούν βασικές παροχές μίας αξιοπρεπούς φιλοξενίας, ταυτόχρονα είναι ικανά για να σας φέρουν ξανά στο ξενοδοχείο μας! Σας ευχαριστούμε από καρδιάς για την επίσκεψή σας, αλλά κυρίως για την ανεπιφύλακτη σύστασή σας! Δεσμευόμαστε να σας εντυπωσιάσουμε ακόμα περισσότερο, όποτε επιστρέψετε στη Μήλο!

Η κριτική έγινε: 15 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο γραφικό με ναυτική διακόσμηση
Παραδοσιακό περιβάλλον ίσως λίγο παλαιομοδίτικο
Οικονομικό
Κοντα σε μαγαζιά και συγκοινωνίες
Πολύ κοντα στο λιμάνι Αδαμαντας
Η Μηλος καταπληκτική
Καλό πρωινό
Θα ξαναπάω

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
1  Ευχαριστούμε, kostasp715

Αγαπητέ Κώστα,
Σας ευχαριστούμε από καρδιάς για την επίσκεψή σας, αλλά κυρίως για την γενναιόδωρη κριτική σας! Όταν εισπράττουμε σχόλια σαν το δικό σας είναι τιμή μας αλλά ταυτόχρονα και η πιο σημαντική ανταμοιβή! Θα χαρούμε πολύ να σας φιλοξενήσουμε ξανά!

Η κριτική έγινε: 17 Σεπτεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Έμεινα στο συγκεκριμένο ξενοδοχειο τον Αύγουστο που μας πέρασε και περάσαμε12 υπέροχα βράδια το ξενοδοχειο είναι πολύ όμορφο καθαρό πολύ ωραία διακοσμημένο το προσωπικό του είναι ευγενέστατο ειδικά η κυρία Γεωργία είναι φοβερή οικοδέσποινα το πρωινό του είναι πολύ ωραία και μάλιστα έχουν ανοιχτή την αίθουσα πρωινού μέχρι αργά με πλούσιο πρωινοείναι στην καρδιά του αδαμαντα λεωφορεία ταξί όλα δίπλα το λιμάνι μπροστά γενικά πολύ όμορφα υπήρχε καθημερινόφρεσκαρισμα του δωματίου και άλλαγμα στις πετσέτες ευχαρίστως τα εμένα ξανά εκεί. Περάσαμε υπέροχα στη μήλο κάθε παραλία και μια έκπληξη μια συμβουλή αν κάνετε το γύρο της Μήλου που είναι φανταστική εμπειρία να ενημερωθητε για τον καιρό γιατί αν έχει μελτέμια δεν θα τι ευχαριστηθητε

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
Ευχαριστούμε, mirsini_13

Αγαπητή Μυρσίνη,

Η κριτική έγινε: 9 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Eνα υπεροχο ξενοδοχειο..που λεη 2 αστερια αλλα το αδικει ..θα επρεπε να ειναι 4..100 μετρα απο το λιμανι..Πεντακαθαρο..ευαερο..ομως δεν ειναι μονο το χοτελ..αλλα και η ιδιοκτητρια η κ.γεωργια ..μια γυναικα με ευγενια που ξεχειλιζη..ενα χαμογελο που σε σκοτωνει..που σε κανει να νιωθης οικιος απο την πρωτη στιγμη..ενα ευγε δινω και μια υποσχεση να ξαναπαω και να ξαναμεινω εκει..ευχαριστω .

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι χωρίς παρέα