“Οχι και τοσος χαμος τελικα ”
Κριτική για: Ω Χαμός

Ω Χαμός
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Περιγραφή: Τοπική Κουζίνα με προϊόντα από Παραγωγούς του Νησιού! Κρέατα από το Κοπάδι μας, που ζει στον Χάλακα! Τυριά από το Παραδοσιακό Τυροκομείο μας!
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ω! Πολύς χαμος! Για το τίποτα! Και για να ειμαι δίκαιη.. τίποτα δε το λες.. απλα ηθελα να δωσω έμφαση. Το λες ομως πολυ αδιάφορο γι αυτο τον ντόρο και κυριως γι αυτη την αναμονή! Είχαμε ακουσει τοοοοσα που οταν η κοπελα μας ειπε για 1,5 ωρα αναμονη ειπαμε.. χαλαλι! Φυσικα δε κάτσαμε να περιμένουμε.. δωσαμε τα στοιχεία μας και πηραμε το ρισκο να παμε στα δωμάτια να κανουμε τα μπανια μας κ να ετοιμαστούμε για βραδυ και ας χαναμε τελικα τη σειρα μας. Φυσικα οταν γυρισαμε οχι μονο τη σειρα μας δεν ειχαμε χασει αλλα περιμέναμε και αλλα 20 λεπτα! Περάσαμε καποια στιγμη στο τραπεζι και ομολογουμένως το μαγαζι ειναι πανέμορφο και οι υπάλληλοι ολοι πολυ εξυπηρετικοί και ευγενικοί και πρόθυμοι να σε βοηθήσουν να διαλέξεις! Θα δωσω ενα μεγαλο αστέρι στον σερβιτόρο μας ο οποιος μας εκοψε τη παραγγελια λέγοντας μας οτι οι μεριδες ειναι μεγαλες και δεν πρεπει να πάρουμε αλλα. Αυτο το εκτιμώ παντα οταν το κανουν! Οταν ηρθαν ομως τα πιάτα αρχισαμε να απορούμε.. που ειναι αυτη η ασυναγώνιστη γαστρονομική εμπειρία που αξιζει τοσα αστερια και τοση αναμονή;;; πιατα που δεν ηταν αγευστα σιγουρα αλλα δε θα πέθαινες και να τα ξανα φας. Μειναμε με αυτη την εντύπωση με οτι φαγαμε. Δυστυχώς. Θα το πρότεινα μονο σε περίπτωση που θες να φας κατι απλο και πετύχεις το μαγαζι χωρις αναμονη. Ως εκει! Αλλιως το νησι εχει πολυ καλύτερα μερη να φας και χωρίς να περιμενεις για τραπεζι !

Ευχαριστούμε, Anna-Maria M

Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Μεσημεριανό φαγητό έπειτα από μπάνιο.μια σαλατα κ 2 κυρίως κ 2 μπύρες,έφταναν για να φύγουμε χορτασμένοι κ με το παραπάνω .καλές τιμές κ πολύ ευγενικό προσωπικό που τηρούσε όλα τα μέτρα .υπήρχε απλά μια μικρή καθυστέρηση να μας φέρουν τα κυρίως αλλά λόγω πολύ κόσμου,ήταν λογικό .

Ευχαριστούμε, 626alexandrak
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό γουρουνόπουλο με πετιμέζι,οι μελιτζανοκεφτεδες πεντανοστιμοι και το κατσικίσιο τυρί που μας πρόσφεραν ήταν ότι καλύτερο!!!!Θα ξαναπάμε σίγουρα οσο θα είμαστε εδώ.Είναι ένα μέρος που ΠΡΕΠΕΙ να επισκεφθείτε.Απλά να πάτε νωρίς για να βρείτε.Το προσωπικό επίσης ήταν πολύ φιλικό

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, Eleni_dimo
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2021

Πολυ ωραια ατμοσφαιρα, οργανωση, σερβις, πρωτες υλες πραγματικα ποιοτικες ( σου μιλουσαν!!!) ΑΛΛΑ ελειπε η νοστιμια! Για καποιο λογο δεν εδεναν οι γευσεις μεταξυ τους. Η μελιτζανα βαρια, η αγκιναρα ομελετα χωρις να αναφερεται, τα συκωτακια σκληρα κλπ Ωρσιο και δροσιστικο το ταμπουλε, γευστικο το πιατο με το αρνι. Οι τιμες τιμιες! Με τοσο χαμο που ακουγαμε περιμεναμε πολλα περισσοτερα. Ομως τελικσ πολυς χαμός και αναμονη χωρις πραγματικο αντικρυσμα!

2  Ευχαριστούμε, Casablancatraveller
Η κριτική γράφτηκε 12 Ιουλίου 2021

τελεια ρεβυθαδα
μουαρεσε επισης και η μελιτζανα με τον κιμα και το κατσικακι με τα μακαρονια
αξιζε η αναμονη γιατι δεν κλεινει τραπεζι οπως ολα τα εστιατορια στο νηση

Ευχαριστούμε, DAFNI V

Ω Χαμός: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πολλώνια, Μήλος

Πλάκα, Μήλος
Πολλώνια, Μήλος

Ω Χαμός: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!