“Καταπληκτικο εστιατοριο στο κεντρο του Πλατανια!”
Κριτική για: Symposium

Symposium
Καλό για: Οικογένειες με παιδιά, Ειδικές περιστάσεις, Μεγάλες παρέες, Ρομαντικό
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Δείπνο, Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Περιγραφή: Tο εστιατόριο μας είναι δείγμα της κομψότητας στην περιοχή του Πλατανιά. Η ποικιλία ελληνικής και διεθνούς κουζίνας βασίζεται σε βιολογικά προϊόντα και κρέατα ελευθέρας βοσκής. Η ποιότητα τους είναι πλέον αναγνωρισμένη από όλους εκείνους που ενδιαφέρονται για το τι τρώνε. Οι πελάτες μας έχουν επιλογή να δειπνήσουν στον κλειστό ή στον υπαίθριο χώρο του εστιατορίου μας. Ανοιχτό μόνο για δείπνο. Μεγάλη ποικιλία από ελληνικά και διεθνή κρασιά, οινοπνευματώδη ποτά και κοκτέιλ Οι κρατήσεις είναι απαραίτητες
Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Παροτι βρισκεται σε καθαρα τουριστικο μερος (πανω στον κεντρικο δρομο), προκειται για εξαιρεση γιατι μονο "τουριστικο" εστιατοριο δεν ειναι, αλλα εστιατοριο πολυτελειας. Παρολα αυτα καθε μερα που το βλεπαμε ηταν ασφυκτικα γεματο και οταν το επισκεφθηκαμε καταλαβαμε και το γιατι...

Τα πιατα ηταν πραγματικα ενα προς ενα καταπληκτικα! Φαγαμε σκορδοψωμα, ενα φοβερο ορεκτικο με συκα τυλιγμενα με προσουτο και γκοργκοντζολα, χοιρινα παϊδακια με σως BBQ και χοιρινο μοσχαρι στιφαδο! Τα πιατα δεν ηταν εξεζητημενα γκουρμε για να φαινονται διαφορετικα (οπως γινεται δηλαδη συνηθως), ηταν απλα ΠΕΝΤΑΝΟΣΤΙΜΑ.

Ο χωρος ειναι αψογος, το ιδιο και η εξυπηρετηση. Οι τιμες χαμηλες για τετοιου ειδους και τετοιου επιπεδου εστιατοριο.Παροτι δεν φαγαμε "κρητικα" ηταν ενα απο τα καλυτερα γευματα που καναμε!

Ευχαριστούμε, gkapet77

Η κριτική γράφτηκε 25 Αυγούστου 2018

Πάρα πολύ καλό φαγητό !Φιλική εξυπηρέτηση και εκπληκτικό περιβάλλον! Τι άλλο να ζητήσει κανείς στις διακοπές του!Θα το συνιστουσαμε ανεπιφυλακτα!

Ευχαριστούμε, christakriv
Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2018

Νομίζω ότι η επιλογή μας να επισκεφτούμε ξανά το Symposium μας αποζημίωσε με το παραπάνω .Το μενού ανανεωμένο ,κότσι και rib eye απίστευτα,προσωπικό άψογο ,η πρόταση για το κρασί μας άριστη,επιδόρπια θεΪκά και όλα αυτά με ένα κόστος απόλυτα συμβατό για την υψηλή ποιότητα σε όλα τα επίπεδα.Ευχαριστούμε για την υπέροχη εμπειρία !!!

Ευχαριστούμε, Babis Z
Η κριτική γράφτηκε 11 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μέσα στον τουριστικό Πλατανιά υπάρχει αυτό το καταπληκτικό εστιατόριο!! Συνδυάζει τον ρομαντισμό με την σοβαρότητα του εστιατορίου. Πολύ ωραίες γεύσεις. Αξίζει να δοκιμάσετε φιλέτο μοσχαριου. Οι τιμές είναι λίγο τσιμπιμενες αλλά το προσπερνάς γιατί ολα τα υπόλοιπα υπερτερούν!!

Ευχαριστούμε, Manos X
Η κριτική γράφτηκε 21 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ωραιος χωρος..καλοκαιρινη εμπειρια για εμας..
Σωστα ψημενες γαριδες νόστιμες..
Αναμονη αρκετη για να φαμε ομως !

Ευχαριστούμε, restaumaniac

Symposium: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αγία Μαρίνα, Νομός Χανίων
Πλατανιάς, Νομός Χανίων

Symposium: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!