Μήνυμα από το Tripadvisor:Προσωρινά κλειστό
Ανοικτά σήμερα: 12:00 π.μ. - 11:59 μ.μ.
Αποθήκευση
Φιλόξενο με υπέροχη θέα μοναστήρι

Η κριτική έγινε: 2 Νοεμβρίου 2020
_A7771HE
Τόπος αναψυχής και αναζωογόνησης

Το κατάλληλο μέρος για ψυχική ηρεμία και να ξεφύγει κάποιος από το άγχος της καθημερινότητας... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 24 Οκτωβρίου 2020
Georgekrav
Ιστιαία, Ελλάδα
μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική έγινε: 2 Νοεμβρίου 2020

Πολύ όμορφο μοναστήρι. Οι μοναχές και η γερόντισσα πολύ φιλόξενες και πρόσχαρες. Στο καθολικό σωζονται εξαίσιας τέχνης αγιογραφίες ενώ η θέα από το μοναστήρι είναι φανταστική. Σίγουρα αξιζει να το επισκεφθεί κάποιος ξανά κ ξανα..!!!

Ευχαριστούμε, _A7771HE
Ο/η imvomvokous, Ιδιοκτήτης του Ιερά Μονή Αγίου Ιωάννου Προδρόμου Βομβοκούς, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 26 Νοεμβρίου 2020

Ευχαριστούμε πολύ. Θα χαρούμε να μας επισκεφθείτε ξανά.

Η κριτική έγινε: 24 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το κατάλληλο μέρος για ψυχική ηρεμία και να ξεφύγει κάποιος από το άγχος της καθημερινότητας ..
Είναι ένα μέρος με μεγάλη ιστορία φυσική ομορφιά και η ξενάγηση από τις μοναχές ήταν υπέροχη. Το συστήνω ανεπιφύλακτα σαν ένα προορισμό που πρέπει όλοι να επισκεφθούν.

1  Ευχαριστούμε, Georgekrav
Ο/η imvomvokous, Ιδιοκτήτης του Ιερά Μονή Αγίου Ιωάννου Προδρόμου Βομβοκούς, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 30 Οκτωβρίου 2020

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια. χαρά μας όταν θέλετε να μας ξανά επισκεφθείτε. Να έχετε την ευλογία του Αγίου μας.

Η κριτική έγινε: 23 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο και ήσυχο μοναστήρι, σε όμορφη τοποθεσία
Ζεστή φιλοξενία απο τις μοναχές της Ιεράς Μονής οπου απο την πρώτη στιγμή σε κάνουν να νιώσεις ευπρόσδεκτος. Τα λόγια είναι λίγα για να περιγράψεις την γαλήνη, την ηρεμία και την ζεστασιά που κυριαρχεί σε αυτη την Ιερά Μονή.
Ευχαριστούμε θερμά την Γερόντισσα και τις μοναχές για την μοναδική φιλοξενία τους.
Σίγουρα θα επισκεφτούμε ξανά την Ιερά Μονή και το προτείνουμε σε κάθε επισκέπτη της περιοχής.

Ευχαριστούμε, panos_mit
Ο/η imvomvokous, Ιδιοκτήτης του Ιερά Μονή Αγίου Ιωάννου Προδρόμου Βομβοκούς, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 24 Οκτωβρίου 2020

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια. ο Άγιος μας να σας ευλογεί. χαρήκαμε πολύ που σας είδαμε και εύχομαι να τα ξαναπούμε σύντομα.

Η κριτική έγινε: 19 Οκτωβρίου 2020

Εξαιρετικό εντυπωσιακό μέρος κοντά στη Ναύπακτο. Το επισκέφτηκα με φίλους και μας άρεσε πολύ η θέα και το Μοναστήρι. Πρέπει όλοι να το επισκεφτείτε!

Ευχαριστούμε, _B2811MN
Ο/η imvomvokous, Ιδιοκτήτης του Ιερά Μονή Αγίου Ιωάννου Προδρόμου Βομβοκούς, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 20 Οκτωβρίου 2020

Ο Θεός να σας ευλογεί. Χαρά μας να μας επισκεφθείτε ξανα.

Η κριτική έγινε: 27 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ηρεμώ, γαληνευω, νιώθω ότι βρίσκομαι στο σπίτι μου. Οι αδελφές είναι ευγενικές με όλους. Το μοναστήρι είναι από τα πιο παλιά της περιοχής αλλά με την φροντίδα των αδελφών είναι πάντα περιποιημένο. Είναι κτισμένο ψηλά με μαγευτική θέα προς τον κορινθιακό. Ο περίβολος χώρος γεμάτος λουλούδια και αιωνόβια πλατάνια. Κάθε Κυριακή έχει Λειτουργία και αξίζει κάθε ένας από μας να το επισκεφτεί και να το γνωρίσει.

Ημερομηνία εμπειρίας: Σεπτέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, mantha_20
Ο/η imvomvokous, Ιδιοκτήτης του Ιερά Μονή Αγίου Ιωάννου Προδρόμου Βομβοκούς, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Σεπτεμβρίου 2020

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που το αισθάνεστε σπίτι σας, αυτό μας δίνει δύναμη να συνεχίζουμε ταπεινά το έργο που ο Θεός μας έχει εμπιστευτεί. ο Άγιος μας να σας ευλογεί.