“Top ψαροταβερνα”
Κριτική για: Ψαροταβέρνα Λάππας

Ψαροταβέρνα Λάππας
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Πραγματικό φρέσκο ψάρι , ιδανική τοποθεσία και γρήγορο σέρβις ότι καλυτερο στην περιοχή.Επισης πολύ φιλικός και εξυπηρετικός ο Κώστας ιδιοκτήτης της ταβέρνας.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, dimitriosg864
Η κριτική γράφτηκε 9 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Να ξεκινήσω λέγοντας ότι τη τελευταία φορά που έφαγα η βαθμολογία ήταν 3 αστέρια και όχι 4. Δεν θέλω όμως στην πρώτη μου κριτική στο μαγαζί να το θάψω.
Να αρχίσουμε με την τοποθεσία. Η ταβέρνα βρίσκεται στη Μακύνιεια, ένα απλό παραθαλάσσιο χωριουδάκι που ανήκει στο Δήμο Ναυπακτίας. Ερχόμενος από Πάτρα, περνάς τη γέφυρα και παίρνεις τον παλιό δρόμο για Μεσολόγγι (όχι την καινούρια Ιονία Οδό). Μόλις 5 χλμ μετά θα δείτε την ταμπέλα αριστερά για Μακύνεια. Ο δρόμος εύκολα σας οδηγεί στην παραλία στην ψαροταβέρνα ο Λάππας. Η τοποθεσία ονειρεμένη, 5 μέτρα υπερυψωμένο το μαγαζί και από κάτω να σπάει η θάλασσα στα πόδια σας ... Όλα τα λεφτά...
Το μαγαζί απλός και απέριττο. Το σέρβις στο ίδιο στυλ. Την τελευταία φορά που πήγαμε ήμασταν η μόνη παρέα για 1 ώρα, άρα δεν έχω άποψη τι γίνεται με πολύ κόσμο. Πήραμε γαύρο, γόνο καλαμάρι, αρμύρα, κολοκυθάκια, 8 γαρίδες, 1 κιλό κουτσομούρες και ουζάκι. Ο γαύρος πολύ καλός, ο γόνος καλαμάρι όχι καλά καθαρισμένος αλλά ωραίος. Οι γαρίδες συμπαθητικές αλλά η κουτσομούρες δεν ήταν τόσο φρέσκες και μάλλον δεν είχαν τηγανιστεί σε σωστό λάδι. Η αλήθεια είναι ότι άλλη φορά που είχαμε φάει ήταν σαφέστατα πιο καλές. Τα υπόλοιπα συνοδευτικά του ήταν μια χαρά. Πληρώσαμε 100 ευρώ και γενικά μείναμε ευχαριστημένοι. Στο τέλος έρχεται κερασμένο φρούτο.
Γενικά είναι μια αξιοπρεπής ψαροταβέρνα που απλά δεν έχει ένα σταθερά ψηλό επίπεδο. Η τοποθεσία πάντως καλύπτει και με το παραπάνω τις ελλείψεις.

Ευχαριστούμε, konkris1

Ψαροταβέρνα Λάππας: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ναύπακτος, Περιοχή Αιτωλίας - Ακαρνανίας

Ψαροταβέρνα Λάππας: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!