eDreams
Priceline
Η κριτική έγινε: 22 Αυγούστου 2021

Στο περιβάλλον επικρατούσε το γνωστό υπέροχο κυκλαδίτικο στοιχείο !!!! Η θέα φανταστική !!! Φως και απέραντο Αιγαίο !!!! Το δωμάτιο άνετο και πεντακάθαρο !!!! Το πρωινό υπερπλήρες με σπιτικά προιόντα !!!! Το σέρβις καθημερινό και σχολαστικό !!!!Και τέλος θα μιλήσω για την φιλοξενία και τον κ.Δημήτρη ,ευγενικός ,φιλικός κατατοπιστικός χαμογελαστός και πρόθυμος να μας εξυπηρετήσει για τα πάντα !!! Αισθανόμαστε ότι αποκτήσαμε έναν φίλο !!! Φύγαμε με τις καλύτερες εντυπώσεις και από το νησί και από την φιλοξενία !!! Ευχαριστούμε κ.Δημήτρη ....εις το επανιδείν !!!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, olgafanouraki
Η κριτική έγινε: 7 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Κλεισαμε μονο απο τις φωτο που ειδαμε στο ιντερνετ. Απο το τηλεφωνο που του κάναμε φανηκε ο άνθρωπος που ειναι μερακλής και θελει ο πελατης του να περάσει ωραια. Οταν φτάσαμε μας υποδεχτηκε εγκαρδια μας εξηγησε τα πάντα στο δωματιο και αμς εκανε ενα μινι μαθημα για το νησί, που θα παρκάρουμε χωρις να κινδυνεύουμε απο κλησεις της αστυνομίας, που θα φαμε, τι πρεπει να δουμε, μας ειπε για όλα και μάλιστα ηταν εκει ολες τις μέρες για να μας εξυπηρετήσει σε οτι χρειαστουμε. Το δωματιο ηταν απλα φανταστικό πεντακάθαρο με ολα τα κομφορ. Το πρωινό πολύ ωραίο σε καλαθι στο δωμάτιο με προιοντα φτιαγμενα απο τη γυναικα του χειροποιητα. Καθε μερα τρώγαμε συκα από το δεντρο που τα κοβαμε εμεις και καθε βραδυ καθομασταν στη βεράντα και αγναντευαμε τη θέα που ηταν απιστευτη. Ηταν ολα τελεια και μακαρι να υπαρχουν και αλλοι τετοιοι επαγγελματιες σαν το Δημήτρη!!Δεν θα παραλειψω να αναφέρω οτι χαρηκαμε αν & τελευταία στιγμη τον γνωρισαμε τον πατερα του, που ειχε ιστορίες να πει απο το νησί και οχι μονο απο αυτα που ειδε στα 93 του χρόνια.. ήταν απο τα πιο ωραια λεπτά που περασα στο νησί.. Θα ξαναρθουμε Δημήτρη να εισαι σιγουρος!!

2  Ευχαριστούμε, tsorbi
Η κριτική έγινε: 19 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ο,τι και να πούμε για τον κ. Δημήτρη είναι λίγο! Η πρώτη φορά που επισκεπτηκαμε τη Σύρο ήταν το 2017. Η διαμονή μας στο Sarris Planet χαράχτηκε στη μνήμη μας..φέρναμε αρκετά συχνά στο μυαλο μας αυτές τις διακοπές..και όλα αυτά χάρη στη ζεστή φιλοξενία του κ.Δημητρη. Πάντα χαμογελαστός,ο άνθρωπος της διπλανής πόρτας, δίπλα σου σε ο,τι χρειαστείς και έτοιμος να προσφέρει. Ετσι λοιπόν αποφασίσαμε να περάσουμε φέτος το ταξίδι του μέλιτος και πάλι στη Σύρο. Ο βασικότερος λόγος ήταν γιατι θέλαμε να μείνουμε ξανά σε ένα από τα δωμάτια με την υπέροχη θέα ( παραθέτουμε φωτογραφία). Τίποτα δε συγκρίνεται με την απόλυτη ηρεμία που σου προσφέρει το να κάθεσαι στο μπαλκονι πίνοντας τον καφέ σου με θέα το Αιγαίο πέλαγος! Το πρωινό μας ήταν για ακόμα μια φορά ένα καλαθι γεμάτο καλουδια που ανανεώνονταν καθημερινά και το δωμάτιο εφοδιασμενο με οτιδήποτε θα χρειαζόμασταν στις διακοπές μας. Εδώ να τονίσω ότι τη δεύτερη φορά ήμασταν λίγο φοβισμένοι λόγω κορονοιου..πιο ασφαλεις δεν έχουμε νιώσει ποτέ έξω απ' το σπίτι μας αυτή την περιοδο ! Όλα συσκευασμένα, από το σίδερο μέχρι τα μαχαιροπίρουνα και τα σεντόνια! Ο κύριος Δημήτρης και η γυναίκα του μας έχουν κάνει να θέλουμε να επισκεπτόμαστε τη Σύρο ξανά και ξανά .Θα μας λείψετε! Ελπίζουμε να τα πούμε σύντομα !!!

Ευχαριστούμε, U2171PK_
Η κριτική έγινε: 5 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Λίγα είναι τα λόγια για τον κύριο Δημήτρη κι τις παροχές που μας παρείχε. Έξω καρδιά άνθρωπος, με το χαμόγελο, εξυπηρετικότατος κ πολύ ευγενικός. Το δωμάτιο είναι από τα πιο καθαρά που έχουμε επισκεφτεί ποτέ. Σε μια τόσο δύσκολη περίοδο είχε τα πάντα μέσα στο δωμάτιο συσκευασμένα(σεντονια, πετσέτες, τηλεκοντρόλ κλπ). Καθημερινά μας είχε ένα καλάθι με πρωινά κι ο. Τι άλλο θα χρειαζομασταν όλα φτιαγμένα από τον ίδιο κ την γυναικα του. Για την τοποθεσία δεν έχω να πω πολλα..απλα μαγευτική θέα, ιδανικό μέρος για να καθαρίζει το μυαλό. Για μένα είναι μακράν το καλύτερο κατάλυμα που έχουμε μείνει τα τελευταία χρόνια κι αυτό το κάνουν οι εξαιρετικοί ανθρώποι που το έχουν!

Ευχαριστούμε, sofiaa228
Η κριτική έγινε: 24 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Όταν κανονίζεις τις καλοκαιρινές σου διακοπές βάσει Ανθρώπου (το κεφαλαίο «Α» δεν είναι τυχαίο…) πρωτίστως και καταλύματος ακολούθως κι όχι βάσει προορισμού, νομίζω αυτό τα λέει όλα…. Χωρίς να αδικήσω τη Σύρο – είναι ένα πανέμορφο νησί με πολύ καλές παραλίες, καλό κόσμο κι εξαιρετικό φαγητό- και παρόλο που είναι η τρίτη φορά που την επισκεπτόμαστε  κι έχοντας αρκετές… ελλείψεις από νησιά που δεν έχουμε επισκεφτεί, η επιλογή για τις φετινές μας καλοκαιρινές διακοπές ήταν μονόδρομος έχοντας γνωρίσει τον Δημήτρη (τον ιδιοκτήτη του Sarris Planet) για πρώτη φορά πέρυσι το Πάσχα. Πραγματικά ότι και να πεις γι αυτόν τον άνθρωπο είναι λίγο κι ότι έχουν γράψει όλοι στις κριτικές τους είναι πέρα για πέρα αληθινό και χωρίς καμία δόση υπερβολής! Σε κερδίζει με το πρώτο καλωσόρισμα όπου καταλαβαίνεις το μεράκι του και την αγάπη του τόσο για το δημιούργημά του, τα studios (πράγμα το οποίο φαίνεται σε κάθε πέτρα που θα κοιτάξεις), όσο και για το νησί του (αρκεί να δεις πόσα βιβλία υπάρχουν στα δωμάτια για την ιστορία του νησιού και με τι λαχτάρα θέλει να σε κάνει να γνωρίσεις και να αγαπήσεις πραγματικά τη Σύρο)! Εστιάζω στον Άνθρωπο κι όχι στα υπόλοιπα γιατί ειλικρινά ο Δημήτρης με τη σύζυγό του είναι εξαιρετικοί άνθρωποι και νιώθεις ότι είναι πραγματικοί φίλοι σου από τα πρώτα 5 λεπτά της γνωριμίας μαζί τους. Και θα επαναλάβω αυτό που έχουν γράψει κι άλλοι: ακολουθήστε ΠΙΣΤΑ ότι κι αν σας πει, δεν έχει κανένα συμφέρον παρά μόνο το πώς θα περάσετε  το δυνατόν καλύτερα! Για τα studios τώρα, ότι κα να πω είναι λίγο: ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ, άριστα προσεγμένα και διατηρημένα, με μοναδική θέα, πραγματικά ένα κόσμημα που αξίζει και με το παραπάνω όλα τα εξαιρετικά σχόλια που έχουν γραφτεί. Το καλάθι που υπάρχει για πρωινό (κι όχι μόνο) στα δωμάτια είναι όλα τα λεφτά. Είναι παραπάνω από υπερπλήρες  και δείχνει κι αυτό την προσοχή στη λεπτομέρεια που έχει δοθεί! Αξίζει η επίσκεψη στη Σύρο απλά και μόνο για τα συγκεκριμένα studios αλλά κυρίως για να γνωρίσει κανείς τον Δημήτρη. Εγώ γνώρισα έναν καινούριο –πραγματικό- φίλο και το απέδειξε ειδικά φέτος. Ξέρει εκείνος….Εις το επανιδείν φίλε μου Δημήτρη!!

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, spykom