“Απλά ξεχωριστό”
Κριτική για: Αυλή Στα Μαλια

Αυλή Στα Μαλια
Κλείστε τραπέζι
Περιγραφή: Στην παλιά πόλη των Μαλίων, σ' ένα αναπαλαιωμένο αρχοντικό του 18ου αι., δημιουργήσαμε με αγάπη και σεβασμό έναν χώρο όπου οι επισκέπτες μας μπορούν να γευτούν τη γνήσια φιλοξενία και τη ζεστασιά ενός κρητικού σπιτιού απολαμβάνοντας γεύσεις παραδοσιακές και όχι μόνο. Σας προσκαλούμε να απολαύσετε το δείπνο σας και να χαλαρώσετε με ένα ποτήρι κρασί από την επιλεγμένη κάβα μας, υπό τον ήχο προσεγμένης ελληνικής μουσικής και των αρωμάτων του αγιοκλήματος και του γιασεμιού… Βασικό μας μέλημα είναι η επιλογή αγνών και φρέσκων, ντόπιων πρώτων υλών, κάποια από αυτά δικής μας παραγωγής, αλλά και παραδοσιακών τεχνικών ψησίματος. Στον ξυλόφουρνό μας, ψήνουμε καθημερινά φρέσκο, προζυμένιο ψωμί, πολλά από τα φαγητά μας καθώς και το χειροποίητο γαλακτομπούρεκό μας. Το μενού μας εναλλάσσεται με βάση την εποχικότητα των προϊόντων.
Η κριτική γράφτηκε 17 Σεπτεμβρίου 2020

Βρεθήκαμε στο χώρο τους, μεσημέρι, για επαγγελματικό δείπνο , 6 άτομα .
Πολύ προσεγμένος κ ιδιαίτερα διακοσμημένος χώρος , τηρώντας όλα τα πρωτόκολλα του covid με αποτέλεσμα να νιώσουμε άνετοι κ να απολαύσουμε το φαγητό μας.
Γευστικότατα πιάτα , με γενναιόδωρες μερίδες και με πολύ όμορφο στήσιμο .
Κάθε πιάτο που ακολουθούσε αποτελούσε μια ευχάριστη έκπληξη .
Το προσωπικό ευγενέστατο κ εξυπηρετικότατο.
Κ τέλος προτείνω να δοκιμάστε την αποκλειστική διάθεσης μπυρα που ονομάζεται Beera.
Πολλά μπράβο στον σεφ , στο προσωπικό αλλά κ στον σωστό επαγγελματία ιδιοκτήτη .

Ευχαριστούμε, maryenjoy19

Η κριτική γράφτηκε 2 Σεπτεμβρίου 2020

Φιλικο σερβις,ωραιος και καθαρος χωρος, τοπικα προιοντα, ωραια μουσικη. Μαγειρικη και στον ξυλοφουρνο!!

Ευχαριστούμε, 454christd
Η κριτική γράφτηκε 1 Σεπτεμβρίου 2020

πραγματικα ικανοι και αξιοι γνωστες της εστιασης οι ιδιοκτητες της επιχειρησης. Σου προσφερουν ενα ταξιδι στις γευσεις....

Ευχαριστούμε, blatsiotisp
Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2020

Απλά τέλειο!!!!!! Σε όλα!!!!!Δεν υπάρχουν λόγια πιο κατάλληλα!!!!!από το σέρβις μέχρι το φαγητό και τέλος το επιδόρπιο!!!

Ευχαριστούμε, D2670AC_
Η κριτική γράφτηκε 25 Αυγούστου 2020

Επισκεφθήκαμε τα Μάλια (για πρώτη φορά) σχεδόν από ανάγκη λόγω ανεπάρκειας ξενοδοχείου σε άλλη περιοχή του Ηρακλείου και ήταν για εμάς μία πολύ ευχάριστη έκπληξη. Μας πρότιναν από το ξενοδοχείο μας να φάμε στην Αυλή στο παλιό χωρίο των Μαλίων το οποίο είναι πανέμορφο (προς έκπληξή μας γιατί δυστυχώς τα Μάλια είναι κακόφημα από τα γνωστά θέματα με τους τουρίστες). Το εστιατόριο είναι ότι καλύτερο στην Κρήτη από άποψη γεύσεων, περιβάλλοντος, προσωπικού και τιμών. Οι γεύσεις των φαγητών θεϊκές (κότσι με σιουφυχτά, γεμιστή χοιρινή σπαλομπριζόλα) το κερασμένο γαλακτομπούρεκο φρεσκοψημένο, καταπληκτικό. Το χύμα κρασί τους πολύ καλό και το λευκό και το ευωδιαστό ροζέ. Το περιβάλλον και το προσωπικό σε πολύ υψηλό επίπεδο, πάντα με το χαμόγελο, ευγενέστατοι, εξυπηρετικοί και φιλικοί. Το μόνο που θα μπορούσα να σχολιάσω είναι ότι θα ήθελα να ακούσω λίγο παραπάνω Κρητική μουσική συνδιασμένη με την έντεχνη που παίζουν σε πολύ σωστή ένταση. Μπράβο σε όλους σας, συνεχίσετε έτσι και θα σας ξαναδούμε σίγουρα

Ευχαριστούμε, Elita-Stella

Αυλή Στα Μαλια: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μάλια, Νομός Ηρακλείου

Αυλή Στα Μαλια: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!