“Η καλύτερη επιλογή για φαγητό στη δυτική Λέσβο”
Κριτική για: Κάβο Ντόρο

Κάβο Ντόρο
Κουζίνες: Ελληνική, Ιταλική
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα
Περιγραφή: Το εστιατόριο Cavo Doro βρίσκεται στο δυτικό άκρο της Λέσβου στο παραδοσιακό χωριό ΣΙΓΡΙ παγκοσμίως γνωστό για το Απολιθωμένο Δάσος και το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας. Εδώ θα γευτείτε παραδοσιακούς ντόπιους μεζέδες, φρεσκότατα ψάρια και θαλασσινά, κρεατικά της ώρας, μαγειρευτά καθώς και Gourmet γεύσεις από τη Chef του καταστήματος Bιβή, όπως Ριζότο Θαλασσινών, Γαριδομακαρονάδα, φέτα με σως μελιού και πολλά άλλα. Μην ξεχάσετε να δοκιμάσετε την Ψαρόσουπα ή Κακαβιά του Κυρ Γιάννη. Το κατάστημα διαθέτει και Μπαρ για το ποτό ή τον καφέ σας!!!
Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε αρκετές φορές έχει εξαιρετικό φαγητο. Δοκιμάσαμε αρκετά πιάτα του από τα αγαπημένα μας είναι το κριθαρωτο με γαρίδες, το ρυζωτο με γαρίδες κ κολοκύθι, τα λιγκουίνι με γαρίδες και η σαλάτα με μανούρι και πορτοκάλι. Το μόνο πιάτο από αυτά που δοκιμασαμε που δεν μας ενθουσίασε ήταν οι πέννες με σολωμό. Αξίζει να το επισκεφτείτε μετά το μπάνιο σας στην παραλία του Σιγρίου.

Ευχαριστούμε, Stella P
Ο/η geosigri, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Κάβο Ντόρο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 10 Σεπτεμβρίου 2019

Σας ευχαριστούμε πολύ για την όμορφη κριτική σας!!Προσπαθούμε να σας αφήνουμε ικανοποιημένους!!Να είστε καλά και να έχετε έναν ομορφο χειμώνα με υγεία!!

Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2019

Πήγαμε συστημένοι για τη γαριδομακαρονάδα και πράγματι ήταν μάλλον η καλύτερη που έχουμε φάει και σε πολύ καλή τιμή. Πολύ καλή και η σαλάτα με το πορτοκάλι.

Ευχαριστούμε, saksgour

Σας ευχαριστούμε πολύ και χαιρόμαστε που μείνατε ικανοποιημένοι!!Σας ευχόμαστε καλό χειμώνα με υγεία!!

Η κριτική γράφτηκε 8 Αυγούστου 2019

Είχαμε το ωραιότερο γεύμα στο νησί! Παραγγείλαμε γαρίδες ψητές, μπαρμπουνάκια, σαλάτα χόρτα, κολοκυθοανθούς και τις 2 ντόπιες μπίρες. Τα πάντα ήταν ολόφρεσκα και πεντανόστιμα. Ευγενέστατο σέρβις! Το μαγαζί είναι μεν πάνω στο δρόμο, αλλά ειδικά αργά το απόγευμα είναι ιδανικό για να δεις και το ηλιοβασίλεμα. Πολύ καλές τιμές!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, vivian v
Ο/η geosigri, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Κάβο Ντόρο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 11 Αυγούστου 2019

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα όμορφα λόγια σας,ελπίζουμε να σας δούμε πάλι στο μαγαζί μας.Καλη συνέχεια στις διακοπές σας!!

Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2019

Η δαντελωτή ακτογραμμή του Σιγρίου με το μαγευτικό ηλιοβασίλεμα έχουν ένα αντάξιο επιστέγασμα: τις γεύσεις του Cavo d'oro! Προτείνω κακαβιά, μύδια αχνιστά με σαφραν, χταποδοσαλάτα, γαρίδες, οποιοδήποτε ψάρι στη σχάρα... Αν και έχω την υποψία ότι κι αυτά που δεν έχω δοκιμάσει θα είναι εξίσου αξιομνημόνευτα! Όσο για τον τίτλο της κριτικής μου, να σημειώσω ότι - αν και αφοριστικος - ζω 17 χρόνια στη Μυτιλήνη κι έχω δοκιμάσει δεκάδες ταβέρνες σε όλα τα μήκη και πλάτη του νησιού.

1  Ευχαριστούμε, Kostas T
Ο/η geosigri, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Κάβο Ντόρο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 7 Αυγούστου 2019

Σας ευχαριστούμε θερμά για την υπέροχη κριτική σας.Σας περιμένουμε πάλι....

Η κριτική γράφτηκε 19 Οκτωβρίου 2018

Φοβεροί μεζέδες και με την καλύτερη μακαρονάδα Θαλασσινών φρεσκότατων που μοσχοβολάν θάλασσα!!!Και εννοείται όλα τα πιάτα που έχουμε γευτεί μέχρι στιγμής είναι φτιαγμένα με μεράκι και απόλυτη αρμονία των γεύσεων.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, KoraliaT1

Κάβο Ντόρο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μήθυμνα, Λέσβος

Σίγρι, Λέσβος

Κάβο Ντόρο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!