“Παραδοσιακό”

Πλάτανος
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Στο πιο σκιερο μερος του νησιού,με γρήγορο ρυθμό σερβις,μεγάλες μεριδες,και σωστη γεύση ,απολαύσαμε εξαιρετικο γευμα.Μετα την αναβαση απο τους μυλους και τον βυζαντινό οικισμό,ηταν η καλύτερη επιλογη μας.

Ευχαριστούμε, Haris V

Η κριτική γράφτηκε 2 Οκτωβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μαγειρευτά φαγητά,και της ώρας, γρήγορο και εξυπηρετικό σέρβις, ωραίος χώρος, άνετα τραπέζια, από το πρωί σερβίρει πρωινό, αλλά και νόστιμα γλυκά.

Ευχαριστούμε, petf024
Η κριτική γράφτηκε 25 Σεπτεμβρίου 2018

Αυτό το εστιατόριο είναι γεμάτο τα μεσημέρια, κυρίως με Έλληνες, προφανώς επειδή δεν υπάρχει άλλο εκεί κοντά. Είσαι λοιπόν αναγκασμένος να φας από ανάγκη.
Όπως βλέπετε και στη φωτογραφία που οι ίδιοι δημοσιεύουν το φαγητό αυτό, αυτό επέλεξα και εγώ κόκορα με μακαρόνια, κολυμπάει στα λάδια και επί πλέον το τυρί που ρίχνουν στα μακαρόνια είναι τόσο πολύ και τόσο δυνατό που είναι αδύνατο να το φάει κανείς. Ο τραχαν΄ς με τις μελιντζάνες ήταν ακόμα χειρότερος και σου έφερνε αναγούλα.
Εκτός όμως από αυτό, σου έχουν κυριολεκτικά πετάξει το πιάτο στο τραπέζι σαν να ήσουν σκυλάκι και ο σερβιτόρος μην τον ξανάδες.
Τέλος και πιο συμμαντικό. Δεν μου έδωσαν απόδειξη αλλά έφεραν τα ρέστα στο σημείωμα της παραγγελίας. Όταν το κοίταξα προσεκτικά αργότερα είδα ότι μου είχαν χρεώσει 60 σέντ για ένα ποτήρι νερό γραμμένο καλλιγραφικά και ολογράφως.
Τους έγραψα αλλά με αγνόησαν.
Ο Αβλέμονας δεν είναι μακριά με ένα υπέροχο εστιατόριο στην πιάτσα όπου θα χορτάσετε και φιλοξενία και το νοστιμότατο φαγητό που σερβίρουν.

Ευχαριστούμε, Berry K
Η κριτική γράφτηκε 11 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πέρα από την ωραία τοποθεσία, δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάτσει κάποιος για φαγητό. Πολύ ακριβό, χωριάτικη σαλάτα 6€, πατάτες υποτίθεται φρέσκιες, μόνο που δεν κάνουν τη διευκρίνιση ότι είναι φρέσκιες αλλά τις έχουν προτηγανίσει και ξανατηγανίσει....σε 3 λεπτά ήταν στο τραπέζι μας 4€, τζατζίκι 3,50€, λουκάνικο ντόπιο (5 μικρά λουκανικάκια) 5€. Τέλος πάντων, ελάτε για ένα καφέ και πάτε κάπου αλλού για φαγητό.

Ευχαριστούμε, xrisnik
Η κριτική γράφτηκε 4 Σεπτεμβρίου 2018

Πηγαμε στο Μυλοποταμο συστημένοι για να φαμε στον Πλατανο.Υπηρχαν αρκετά τραπεζια αστρωτα ,καποια στρωμενα με επιγραφη reserved και καποια γεματα.Ρωταμε το προσωπικο αν υπαρχει τραπεζι ,μας ρωτανε ποσα ατομα ειμαστε και οταν ειπαμε δυο μας ενημερωσαν χωρις καν να μας κοιταζουν οτι υπηρχε ουρα και να φυγουμε.Δεν υπήρχε ανθρωπος να περιμένει εκεινη τη στιγμή! Αναρωτιέμαι τα κρατημενα τραπεζια δεν φερουν ολα ένδειξη?Επιπλέον ,αν ειμασταν πολλοι, μαγικά θα βρισκόταν τραπέζι?Θεωρω απαραδεκτη αυτη τη συμπεριφορα απο τους υπαλληλους του εστιατορίου.Και το καλυτερο φαγητο να εχει δεν επιτρεπεται τετοια συμπεριφορά απο επαγγελματια

Ευχαριστούμε, esotirio

Πλάτανος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κύθηρα, Κύθηρα
Αγία Πελαγία, Κύθηρα

Λιβάδι, Κύθηρα
Αβλέμονας, Κύθηρα

Πλάτανος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!