Η κριτική έγινε: 10 Αυγούστου 2021

Καλημέρα σε όλες και όλους και ελπίζω να είστε καλά.
Γυρνάμε από τις διακοπές μας στα μαγευτικά Σύβοτα. Πρώτες μας διακοπές με δύο παιδιά, 3 και 1 ετών.
Δεν υπάρχουν λόγια. Από τις καλύτερές μας διακοπές.
Μείναμε σε συγκρότημα κατοικιών όπως θα δείτε στο βίντεο ( ζητώ συγγνώμη για τον χαμό στο δωμάτιο, ήταν στις 6 το πρωί που είχαμε μόλις βάλει τα μωρά στο αυτοκίνητο για να επιστρέψουμε, οπότε είναι ακριβώς την ώρα του check out, μέσα στο ξημέρωμα).
Anneta's studios: Στην καρδιά ακριβώς των Συβότων, 3 λεπτά περπάτημα από το λιμάνι και κέντρο της περιοχής, όπου υπάρχει όλη η αγορά και όλα τα μαγαζιά για φαγητό, καφέ, ποτό.
Εκπληκτικά δωμάτια, χτισμένα σε έναν εξαιρετικά φροντισμένο κήπο, περιστοιχισμένα από δάσος.
Το τετράκλινο δωμάτιό μας ήταν σχεδόν 38 τμ, είχε άπλετο χώρο για τα πράγματά μας, φουλ εξοπλισμένη κουζίνα, με όλα τα αξεσουάρ που μπορεί να χρειαστεί μια οικογένεια(είχε μέχρι και τρίφτη για τυρί),όλα σαν καινούρια. Όλα τα δωμάτια έχουν εξαιρετικό μπαλκόνι με μια όμορφη τραπεζαρία και άνετες καρέκλες. Ο κήπος είναι κατάφυτος και άψογα προσεγμένος, υπάρχει συντριβάνι που άρεσε πολύ στα παιδιά, καθώς και αιώρες, μια κούνια κρεμασμένη από ελαιόδεντρο, τσουλήθρα και κούνιες για παιδιά.
Διατίθεται πλυντήριο χωρίς καμία επιπλέον χρέωση και υπάρχει πολύ μεγάλος χώρος για πάρκινγκ, που είναι σκιερός σχεδόν όλη τη μέρα.
Το συγκρότημα απαρτίζεται από 7 κατοικίες, όπου μένουν κυρίως οικογένειες, συνεπώς έχει διαρκώς απόλυτη ηρεμία.
Κατόπιν συνεννόησης, μπορείτε να ζητήσετε παρκοκρέβατο, κουνουπιέρα, ακόμα και προστατευτικό κάγκελο για το κρεβάτι, τα οποία, σημειωτέον, όλα λάμπουν σαν καινούρια.
Οι παραλίες όλες ήταν σε απόσταση 5-10 λεπτά με το αυτοκίνητο, από το σημείο όπου μέναμε και ήταν ΟΛΕΣ μαγευτικές.
Συνοπτικά:
-Γαλλικός Μώλος
-Ζάβια
-Καμίνι
-Μεγάλη/Μικρή Άμμος
-Αγία Παρασκευή
-Ντράφι ( με ψησταριά επάνω στην παραλία, με πάμφρεσκα κρέατα και ψαρικά)
Όλες σε ελάχιστη απόσταση από το κέντρο της πόλης όπου και μέναμε.
Πέραν όμως των υπέροχων εγκαταστάσεων και την απίστευτη ομορφιά της περιοχής, τη διαμονή μας έκαναν ιδιαιτέρως ξεχωριστή οι ιδιοκτητες. Ο κύριος Σίμος και η κυρία Μαρία ήταν από τους πιο καταπληκτικούς ανθρώπους που έχουμε συναντήσει. Ευγενέστατοι, διαθέσιμοι στο χώρο 24 ώρες το 24ωρο, μας βοήθησαν με οτιδήποτε χρειαστήκαμε, από το πού να πάμε να κολυμπήσουμε, να φάμε, μέχρι να επικοινωνήσουν με τα καραβάκια που σε κάνουν τουρ, για να μάθουν ανά πόση ώρα υπάρχουν δρομολόγια, ούτως ώστε να μην ταλαιπωρηθουμε επειδή έχουμε μικρά παιδιά.
Επισης, η κυρία Χαρά η οποία ήταν αρμόδια για την καθαριότητα των δωματίων, ήταν τόσο ευγενής και φρόντιζε με τόση αγάπη το χώρο, που νομίζαμε ότι ήταν συνιδιοκτήτρια.
Εάν θέλετε να πάρετε μια ιδέα από το πώς μπορεί να είναι ο Παράδεισος, Anneta's studios.

Ευχαριστούμε, Desp_Bell
Ο/η simos paleoxoritis, Ιδιοκτήτης του Studios Anneta, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 8 Σεπτεμβρίου 2021

Χαιρόμαστε ειλικρινά που οι καλοκαιρινές σας διακοπές στα Σύβοτα ,και η παραμονή σας στα STUDIOS ANNETA, σας άφησαν τόσο πολύ καλές εντυπώσεις και σας έδωσαν το ερέθισμα να γράψετε όλη αυτή την περιγραφή. Σας ευχαριστούμε , να έχετε οικογενειακή υγεία και ευτυχία και ελπίζουμε σύντομα να σας ξαναδούμε.

Η κριτική έγινε: 31 Ιουλίου 2021

Πολλές φορές έχω πάει στα Σύβοτα, όμως είναι η πρώτη φορά που λέω ότι θέλω να ξαναπάω στον ίδιο χώρο. Ένας μικρός παράδεισος, μόλις 3λεπτα με τα πόδια από το κέντρο της πόλης. Οι Φιλικοί ιδιόκτητες και το προσωπικό, εκεί πάντα για να σε εξυπηρετήσουν. Τα δωμάτια πλήρως εξοπλισμένα, σε έναν τεράστιο χώρο που βρίσκεται μέσα στο πράσινο.

Ευχαριστούμε, nikoskW6709FW
Ο/η simos paleoxoritis, Ιδιοκτήτης του Studios Anneta, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Αυγούστου 2021

Είμαστε χαρούμενοι που καταφέραμε να περάσετε ευχάριστες διακοπές. καλή συνέχεια.

Η κριτική έγινε: 22 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετική τοποθεσία μέσα στο πράσινο...απόλυτη χαλάρωση και αναζωογόνηση...οι ιδιοκτήτες και το προσωπικό ευγενεστατοι και πρόθυμοι να μας εξυπηρετήσουν....πεντακάθαρο και άνετο δωμάτιο τηρούνται όλοι οι κανόνες υγιεινής...θα Τα ξαναπούμε σύντομα!!!!!

Ευχαριστούμε, Kostas k

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια. Ελπίζουμε να σας ξαναδούμε. Καλή συνέχεια.

Η κριτική έγινε: 11 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μόλις γυρίσαμε από έξι βραδιά στα Συβοτα και τα στούντιο Αννέτα.
Γράφω ενώ είμαι νοητά ακόμα εκεί! Ήταν υπέροχα!
Να ξεκινήσω από τον εξωτερικό χώρο που είναι τόσο προσεγμένος και ευχάριστος! Μέσα στο πράσινο και τα λουλούδια! Με τραπεζάκια, καναπέδες κήπου, αιώρες και κούνιες. Με υπέροχες ελιες και δέντρα με καρπούς, που ο ευγενικός κύριος Σιμος μάζευε και μοίραζε στα δωμάτια! Ένας παράδεισος σε απόσταση μιας μικρής βόλτας από το κέντρο!!
Το δωμάτιο ήταν πολύ άνετο και κυριως πεντακάθαρο! Με καταπληκτικό αθόρυβο ανεμιστήρα οροφής που έκανε την ατμόσφαιρα τόσο ευχάριστη ακόμα και μεσημέρι με ζέστη! Με καθημερινή καθαριότητα και αλλαγή σεντόνια και πετσέτες κάθε τρεις μέρες. Ευρύχωρες ντουλάπες και όμορφο μπάνιο. Παρά πολύ καλό!
Παρόλο που δεν προσφέρουν πρωινό, στο δωμάτιο όταν φτάσαμε υπήρχε νερό, βουτυρακια και μαρμελάδες με φρυγανιές για την πρώτη μέρα!
Άφησα για το τέλος την φιλοξενία των ιδιοκτητών. Ο κύριος Σιμος και η γυναίκα του ήταν πραγματικά πολύ φιλόξενοι. Έδειχναν ότι πραγματικά τους ενδιαφέρει να περνάς καλά! Λεπτομερείς στις οδηγίες για την περιοχή, χωρίς να κουράζονται να σου εξηγούν το καθετί! Με ωραίες προτάσεις για εκδρομές και φαγητό! Με κεράσματα, από φρούτα από τα δέντρα τους, μέχρι σπιτικά μελομακάρονα που μολις είχαν ξεφουρνίσει! (ναι, μελομακάρονα τον Αύγουστο, γιατί, αφού ήταν υπέροχα!!)
Φύγαμε με υπέροχες αναμνήσεις, θα λέμε σε όποιον μας ρωτάει να μείνει μόνο εκεί αν επισκεφτεί ποτέ τα Συβοτα! Εμείς όποτε επιστρέψουμε εκεί θα πάμε!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
1  Ευχαριστούμε, skekAthens_Greece
Ο/η simos p, Ιδιοκτήτης του Studios Anneta, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Αυγούστου 2018

Σας ευχαριστούμε ειλικρινά για τα καλά σας λόγια. Χαιρόμαστε κάθε φορά που οι φιλοξενούμενοι μας μένουν ευχαριστημένοι από την παραμονή τους κοντά μας.
Σας ευχόμαστε καλή συνέχεια, να είστε καλά.
Μαρία και Σίμος.

Η κριτική έγινε: 22 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικό δωμάτιο, καταπληκτικοί άνθρωποι, καταπληκτικό περιβάλλον!
Ιδανικό για ζευγάρια και οικογένειες, πολύ καλή εξυπηρέτηση, πανέμορφος κήπος, μέσα σε ελαιώνες, υπό των ήχο των τζιτζικιών.. κι όλα αυτά 200m από την κεντρική παραλία και το εμπορικό κέντρο. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2018
Ευχαριστούμε, Sakis G
Ο/η simos p, Ιδιοκτήτης του Studios Anneta, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 24 Ιουλίου 2018

Ειλικρινά σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια.