eDreams
StayForLong
Travelocity
Η κριτική έγινε: 28 Αυγούστου 2019

Από τα ξενοδοχεία που επιβάλλεται να επισκεφτείς έστω και μία φορά, αξίζει μέχρι και το τελευταίο ευρώ. Καθαρό, άνετο, ευρύχωρο, με ένα γενικότερο αέρα πολυτέλειας και χαλάρωσης. Πολύ καλό φαγητό με πλούσιους, γευστικούς μπουφέδες, γρήγορη εξυπηρέτηση, ευγένεια, πολυτελή δωμάτια με υποδειγματικά μπάνια, 3 πισίνες πεντακάθαρες, απόλυτη ηρεμία και χαλάρωση στο spa. Ο καθαρισμός υποδειγματικός, έβγαινες για λίγο από το δωμάτιο, επέστρεφες και τα έβρισκες όλα σαν καινούρια. Και φυσικά, το προφανές που όλοι αναφέρουν, αλλά δεν θα μπορούσα να μην το πω κι εγώ: μια θέα που κόβει την ανάσα, που ενώ ξέρεις τι θα δεις και πάλι μένεις με το στόμα ανοιχτό!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Η θέα είναι ανεπανάληπτη στα μπροστινά δωμάτια, υπέροχη και στα πίσω
Ευχαριστούμε, eldionio
Ο/η sivotadiamond, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του Sivota Diamond Spa Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Αυγούστου 2019

Σας ευχαριστουμε πολυ για τα ευγενικα σχολια μας.
Ειμαστε πολυ χαρουμενοι που ειχατε μια υπεροχη διαμονη.
Θα προσπαθησουμε να συνεχισουμε την καλη δουλεια και να βελτιωσουμε τους εαυτους μας και τις υπηρεσιες μας.
Ελπιζουμε να σας ξαναδουμε!!

Η κριτική έγινε: 25 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Στα θετικά οι κοινόχρηστοι χώροι, οι ωραίες πισινες, η καταπληκτικη θέα. Προτιμήστε δωμάτιο θέα θάλασσα.
Στα αρνητικά το πρωινό. Μεγαλη ποικιλία μεν, χαμηλή ποιότητα δε. Στεγνα scrambled eggs, ξερά muffins, άθλιοι χυμοί- νεροζουμια από μηχανή . Απαράδεκτο για 5στερο ξενοδοχείο με υψηλές τιμές.
Οσον αφορα το service, επικοινωνήσαμε με ρεσεψιόν για να κλείσουμε τραπέζι στο εστιατόριο ΘΕΑ στο μπαλκόνι και αφού αρχικά μας είπε οτι έπρεπε να κάνουμε κράτηση μια μερα νωρίτερα!!! μας συνδεσε με το εστιατόριο μήπως και μας εξυπηρετήσουν. Κάναμε κράτηση για ενα απο τα μπροστα τραπέζια, αλλά οταν πήγαμε δεν είχαν κρατήσει αυτο που ζητήσαμε, χωρίς καμιά δικαιολογία. Παρεμπιπτόντως ολες κι ολες οι παρεες ηταν 6-7 αρα μας πουλουσε μούρη η κοπελιτσα στη ρεσεψιόν που ζητούσε να κανουμε κράτηση μια μέρα νωρίτερα.
Το φαγητό αργησε 50 λεπτά- που να ειχε και κοσμο- και το 1 απο τα 3 πιάτα ηταν λάθος. Το φαγητό μετριότητα, μονο οι τιμές έδειχναν οτι φάγαμε σε εστιατόριο 5στερου.
Το service τα ειχε τοσο χαμένα που μεχρι και ο λογαριασμός ηταν λαθος.
Ας μην απορούν μετά οι ιδιοκτήτες γιατί οι τουρίστες φεύγουν Τουρκία. Με λιγότερα χρήματα μένεις σε υπέροχα ξενοδοχεία με φοβερά γεύματα και υπηρεσιες

1  Ευχαριστούμε, christosk1973
Η κριτική έγινε: 21 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Τριτο καλοκαιρι τριτη μοναδικη εμπειρια και καλυτερη απο ολες. Η καλυτερη θεα της περιοχης. Το προσωπικο ευγενεστατο, η καθαριοτητα παντα σε υψηλο επιπεδο και το πρωινο πλεον πολυ καλο σε ποιοτητα και ποικιλια. Αξια κερδιζει τα πεντε ατερια στη βαθμολογια. Πλεον ελπιζω να διατηρηθει στα υψηλα αυτα επιπεδα και να συνεχισθουν οι μοναδικες καλοκαιρινες μας συναντησεις.

2  Ευχαριστούμε, georgiosa741
Ο/η Sivota Diamond S, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του Sivota Diamond Spa Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Αυγούστου 2019

Σας ευχαριστούμε πολύ για την επιλογή σας.
Η γνώμη σας μας κάνει να αισθανόμαστε μοναδικοί.

Η κριτική έγινε: 20 Αυγούστου 2019

Φροντίστε να μη σας βάλουν σε δωμάτιο με ενδιάμεση πόρτα που ενώνει διπλανό δωμάτιο διότι θα ακούτε τα πα απ τους διπλανού κ ενεινοι από εσάς. Επίσης εμείς δεν είχαμε ούτε ψυγείο για κρύο νερό. Ήταν χαλασμένο. Δεν επισκευαστήκε ποτέ στις 7 μέρες που μείναμε. Ζητήσαμε απεγνωσμένα όλες τις μέρες έναν υπεύθυνο... Έναν μάνατζερ που αρμόζει σε 5αστερο...δεν εμφανίστηκε ποτέ κανείς. Φυσικά τηλεόραση υπήρχε.. Αλλά δεν δούλευε η κεντρική κεραία .. Οπότε μηδέν σήμα... Γενικά... Δυστυχώς ήταν μια απογοήτευση. ... Η πισίνα χωρίς ναγαυοσωστη... Αμέτρητα παιδάκια στις 4 πισίνες ανεξέλεγκτα μόνο με την επίβλεψη των γονιών τους. Καμία οργάνωση.... Το προσωπικό εξαιρετικά ευγενικό κ έδινε τον καλύτερο εαυτό του...

Ευχαριστούμε, Κωνσταντινα Γ

Αγαπητή κα. constantinay,
θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Ξενοδοχείο μας για τις διακοπές σας.
Πολλές φορές μιλήσατε μαζί μου κατά τη διαμονή σας αλλά μάλλον δεν καταλάβατε ότι μιλούσατε με την Manager.
Το δωμάτιο που σας δόθηκε ήταν ένα Bungalow με θέα θάλασσα. Ακριβώς αυτό που είχατε επιβεβαιώσει κατά την διάρκεια της κράτησής σας. Κάποια από τα bungalow στο ξενοδοχείο μας έχουν ενδιάμεσες πόρτες με τα διπλανά δωμάτια. Αυτό δεν σημαίνει ότι υστερούν σε ηχομόνωση από τα υπόλοιπα. Το συγκεκριμένο σας το επιβεβαιώσαμε κατά την άφιξή σας και μάλιστα σας ενημερώσαμε για την δομή, η οποία είναι μία πόρτα (κλειδωμένη) στο δωμάτιο, κενό ηχομόνωσης και δεύτερη πόρτα (εξίσου κλειδωμένη) στο επόμενο δωμάτιο. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να κατανοήσω το "πα απ¨" που αναφέρετε γιατί ουδέποτε έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο.
Σαν παράπονο μας αναφέρατε πως απλά η δεύτερη πόρτα σας χαλάει την αισθητική. Κατά την περίοδο της διαμονής σας όλα τα δωμάτια ήταν πλήρεις, οπότε δεν υπήρχε η δυνατότητα αλλαγής έστω για να βελτιώσουμε την αισθητική σας..
Κατά την άφιξή σας μας ενημερώσατε πως ενοχληθήκατε από το ψυγείο. Το ψυγείο ελέγχθηκε από το τμήμα συντήρησης και η λειτουργία του ήταν άψογη. Με δική σας ευθύνη βγάλατε την πριζα του ψυγείου οπότε ήταν φυσικό να μην λειτουργεί η ψύξη.
Η τηλεόραση και τα κανάλια είναι κοινή σε όλα τα δωμάτια. Τα ελληνικά κανάλια που είναι διαθέσιμα είναι: SKAI, STAR, ALPHA, ERT1, ERT2 και όταν επιτρέπεται από το σήμα της digea και ANT1. Κατά την περίοδο της διαμονής σας δεν υπήρξε κάποιο παράπονο από κάποιο άλλο δωμάτιο όσο αφορά τη λειτουργία των παραπάνω καναλιών...
Στις κοινόχρηστες πισίνες του ξενοδοχείου υπάρχουν οι όροι χρήσης, στους οποίους αναφέρεται πως δεν υπάρχει ναυαγοσώστης και πως για την κολύμβηση πλήρη ευθύνη φέρει ο κολυμβητής και ο συνοδός αυτού. Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας.

Η κριτική έγινε: 20 Αυγούστου 2019

Το δωμάτιο ηταν ευρύχωρο και εξοπλισμενο με ολα οσα χρειαζετε ενα ξενοδοχείο ακομα και υγραντήρα. Άνετο επιπλωμένο μπαλκονακι με θεα στον κηπο προσεφερε ηρεμια. Καθαριότητα καθε πρωι ολα όπως τα θέλω. Οι υπάλληλοι στην εξυπηρετηση ηταν ολοι ευγενικοι και πρόθυμοι σε όλα τα τμηματα, η προθυμία κάλυπτε την ελλειψη εμπειρίας σε ορισμενους χωριςε να υπαρχει δυσαρέσκεια απλά η αισθηση οτι δεν εχουν αυτοπεποιθηση. Εχουν κοπελα στην φυλαξη παιδιων που μιλουσε με το χαμογελο στα παιδια μας ακομα και στα Συβοτα οταν μας συναντησε και εκανε προσπαθεια να τα απασχολησει με επιτραπέζια και χειροτεχνίες και το απογευμα στην παιδικη χαρα. Το φαγητο είχε ποικιλια. Δεν τρελάθηκα με τα γλυκά ήταν χαμηλότερα σε ενταση και λιγοτερο γλυκά από αυτο που θα ηθελα από γευση. Στο SPA θα επρεπε να εχουν εναν κωδικα οταν υπάρχει πελατης ωστε να μην μιλουν φωναχτα οι υπάλληλοι. Ημουν μονη και δεν με ειχαν αντιληφθεί οποτε ακουγα δυνατες ομιλιες οταν δεν επρεπε. Καθαρα ολα κανενα παραπονο και πολλοι υπαλληλοι παντου για την εξυπηρέτηση . . Βρησκαμε πάντα παρκινγκ στου ξενοδοχειου . Ομορφοι χωροι και υπεροχη θεα ειναι ολη η αξια τους.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Δεν ειδα τα δωματια με θεα αλλα πρεπει να αξιζουν . Το δωματιο μου ηταν σουπερ ησυχο και ειχε θεα στον κηπο.
Ευχαριστούμε, Evi1603
Ο/η Sivota Diamond S, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του Sivota Diamond Spa Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Αυγούστου 2019

Αγαπητή κα. Evi1603,
σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας. Είμαστε σε πολύ ευχάριστη θέση που ανταποκριθήκαμε στις απαιτήσεις σας. Τα σχόλιά σας μας βοηθούν να βελτιώσουμε τις υπηρεσίες μας. Σας ευχαριστούμε!