“Αγενέστατο προσωπικό”
Κριτική για: Ta Skalakia

Ta Skalakia
Η κριτική γράφτηκε 14 Ιουλίου 2021

Παρόλο που το περιβάλλον και η τοποθεσια του μαγαζιού ήταν ομορφα και ευχαριστα μείναμε ανικανοποίητοι και απογοητευμένοι από την εξυπηρετηση και τη συμπεριφορά του προσωπικού καθώς και από ορισμένα πιατα που δοκιμάσαμε. Επισκέφθηκα το εστιατόριο αυτό τον Ιουλιο μαζί με τον σύντροφο μου και η εξυπηρετηση κάθε άλλο παρά αγενής ήταν. Ειλικρινά σας μιλάω δεν έχω ξανασυναντησει τέτοια έλλειψη φιλοξενίας και ευγένειας από εργαζόμενο σε χώρο της εστιασης. Εξαίρεση αποτελεί η κυρια που μας υποδέχτηκε η οποία ήταν φιλική και εξυπηρετικη. Το παιδί που ήρθε να μας πάρει την παραγγελία με το ζόρι μας μιλούσε,δεν καλησπερισε καν και είχε ένα μόνιμο απαθές και αδιάφορο βλεμμα. Προσωπικά, όσον αφορά τις μερίδες μείναμε ικανοποιημένοι μόνο από το μέγεθος τους και οχι από την γεύση τους. Ήταν κάτι αδιάφορο, κάτι το οποίο συναντάς και σε μέρη στα οποία θα έδινες λιγοτερα χρηματα για να φας. Συγκεκριμένα, σας συνιστώ ν μην προτιμήσετε καν την πράσινη σαλάτα με τους ξηρούς καρπούς και το «τοπικό» τυρί καθώς οχι μόνο ξηροί καρποί δεν υπήρχαν αλλά το τοπικό τυρί ούτε για δείγμα δεν εμφανίστηκε στο πιατο. Να προσθέσω επίσης ότι στην αρχή το πιατο του συντρόφου μου του ήρθε με λεκέδες κάτι το οποίο παρατηρήσαμε σε τουλάχιστον αλλά δυο τραπεζια. Τα κυριως πιατα ήταν μετρια καμία ιδιαιτερη γεύση. Στο τέλος , είχαμε παρατηρήσει πως σε ένα τραπέζι πριν από εμάς προσέφεραν μαστίχα ενώ σε εμάς ούτε κατά διάνοια. Όταν ζητήσαμε τον λογαριασμό ο σερβιτόρος μας έγραψε κανονικοτατα και περιμεναμε γύρω στα 15 λεπτά να φέρει ένα απλο χαρτί. Και αντί αυτού τον βλέπαμε να τριγυρνάει στα γύρω τραπεζια να δει αν χρειάζονταν κάτι ενώ εμείς είχαμε ζητήσει να πληρώσουμε αρκετή ώρα πριν. Είμαστε άτομα που θα εκτιμήσουμε την σωστή συμπεριφορά, την ορθή εξυπηρετηση και ένα απλο χαμόγελο σε οποίο μαγαζι και να επισκεφτούμε. Η συμπεριφορά αυτή απλώς απαράδεκτη κρίμα γιατί έτσι υποβαθμίζεται η τοποθεσια και η ομορφιά του μαγαζιού. Ειλικρινά δεν συστήνω να το επισκεφτείτε σε καμία περίπτωση. Θα σας χαλάσει η διάθεση και δεν θα ικανοποιηθείτε δα και από τις γεύσεις.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
5  Ευχαριστούμε, konstadinamitsk_98

Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουνίου 2021

Αν και η τοποθεσία και το στήσιμο δίνουν μια αίσθηση αυθεντικότητας την οποία εκτιμήσαμε, το φαγητό δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο. Την "φουρτάλια" την βρήκαμε πολύ βαριά, το κρασάτο κοτόπουλο με τα λιγκουίνι απλώς αδιάφορο. Η πράσινη σαλάτα με τους ξηρούς καρπούς θα έπρεπε να έχει μια καλύτερη σως από το απλό βαλσάμικο, και δυστυχώς δεν καταλάβαμε το τοπικό τυρί που περιείχε. Συνολικά, τίποτα δεν ήταν "κακό", ωστόσο σε καμία περίπτωση δεν ήταν και αξιομνημόνευτο.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, Athena P
Η κριτική γράφτηκε 1 Απριλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε την ταβέρνα το καλοκαίρι, μας βόλεψαν αν και το μαγαζί δουλεύει πολύ με κρατήσεις και εμεις δν είχαμε κάνει και ήμασταν 6 άτομα! Το προσωπικό ήταν ευγενικό και όλα τα πιάτα τους πεντανόστιμα! Το συνιστώ !!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2021
Ευχαριστούμε, alexbezma
Η κριτική γράφτηκε 22 Οκτωβρίου 2020

Ιδανικό μεζεδοπωλείο με ντόπια κουζίνα!φιλοξενία και ποιότητα,προσιτές τιμές τι άλλο να θέλει κανείς στα στενοσόκακα της Άνδρου?

Ευχαριστούμε, Ptrbkls
Η κριτική γράφτηκε 8 Σεπτεμβρίου 2020

Πήγαμε στα σκαλάκια για να δοκιμάσουμε την τοπική κουζίνα . Σε πολύ γραφικό σημείο , με ωραία διαμόρφωση και πολύ καλό στήσιμο . Το φαγητό είναι πολύ ωραίο για κάποιον που αγαπά τις καθαρά παραδοσιακές μαμαδιστικες συνταγές .

Ευχαριστούμε, J9672MWmariak

Ta Skalakia: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Άνδρος, Κυκλάδες
Χώρα της Άνδρου, Άνδρος

Χώρα της Άνδρου, Άνδρος
Άνδρος, Κυκλάδες

Ta Skalakia: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!