Η κριτική έγινε: 20 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Δεν υπαρχουν λογια για τους ιδιοκτητες του ξενοδοχειου! Απιστευτη εξυπηρετηση να κανουν τα παντα για να σε βοηθησουν, μας ειπαν ποια ειναι τα σημεια κλειδια ολου του νησιου, μας εδωσαν προτασεις για φαγητο ποτο και οτι χρειαστηκαμε μας εξυπηρετησαν αψογα! Τα δωματια υπεροχα πεντακαθαρα και το πρωινο πολυ πλουσιο με απιστευτα υλικα! Δε νομιζω οτι χρειαζεται καποιος κατι παραπανω! Σε ευχαριστουμε Μανωλη για ολα!

Θοδωρης και Βικυ

1  Ευχαριστούμε, theodore360
Η κριτική έγινε: 11 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο πεντακάθαρο και στο αρχιτεκτονικό ύφος των Κυκλάδων. Τοποθετημένο στην άκρη του Αγ Γεωργίου που κάνει την πρόσβαση στη χώρα αλλα και στην παραλία υπόθεση 5 λεπτών! Προσεγμένο πρωινο με ντόπια προϊόντα και ο κος Γιώργος πρόθυμος να λύσει κάθε απορία!
Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Υγ Ζητήστε το δωμάτιο 13 περα από κάθε προκατάληψη!

Ευχαριστούμε, vstaem
Η κριτική έγινε: 10 Αυγούστου 2019

Μια απο τις κορυφαιες επιλογες για καποιον που θελει να μεινει στη Χώρα της Νάξου. Μείναμε στο δωματιο νο2 το οποιο ήταν δροσερό πεντακάθαρο και με όμορφες στυλιστικές πινελιές. 2 λεπτά από την παραλία του Αγίου Γεωργίο (ιδανική για μικρά παιδιά) και 5 λεπτά από το κέντρο και τον πεζόδρομο με όλα τα μαγαζία. Πίσω ακριβώς από το ξενοδοχείο το δημόσιο parking. Οι ιδιοκτήτες Γιώργος και Μανώλης φιλόξενοι και σε κάθε μας ερώτημα πλήρως κατατοπιστικοί. Φυσικά το πρωινό είναι το ατού του συγκεκριμένου ξενοδοχείου μιας και έχει τα πάντα και όλα χειροποίητα (μανιταρόπιτα, κιμαδίπιτα και μαρμελάδα σύκου, πορτοκαλιού τα αγαπημένα μου).
Φυσικά και θα επιστρέψουμε σύντομα σε αυτόν τον όμορφο χώρο

Ευχαριστούμε, Padelos
Η κριτική έγινε: 9 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Το πιο δύσκολο στη κρητική αυτή είναι το απο που θα ξεκινήσω να αναλύω την άποψη μου. Αρχικά η Νάξος είναι για μένα το στολίδι των Κυκλάδων.Περα ομως απο αυτο ένας λόγος που οι διακοπές μου με την κοπελα μου εχουν τοσο ομορφες αναμνησεις είναι και αυτο ξενοδοχείο. Hotel Galini για τα τυπικά, Γιώργος και Μανώλης για όσους ειχαν την ευκαιρία να περάσουν τις διακοπές στο ξενοδοχείο τους.
Θα αρχίσω λοιπον από τα δύο αυτά ονόματα μιας και τα πιο όμορφα πράγματα δεν είναι υλικά. Πρώτη επαφή δια τηλεφώνου είχα με τον Γιώργο ο οποίος από τη πρώτη στιγμή ήταν πάρα πολύ ευγενικός και εξυπηρετικος σχετικά με την ενημέρωση για το ξενοδοχείο τα δωμάτια τις παροχές και την ακριβή τοποθεσία του η οποία είναι σε ενα ησυχο μερος διπλα στη παραλια αλλα ταυτόχρονα απέχει και μολις 2 λεπτά από τα μαγαζιά της χώρας. Με την άφιξη μας στο ξενοδοχείο και γνωρίζοντας από κοντά και τον Γιώργο και τον Μανώλη νιώσαμε ολη αυτή την θετική ενέργεια τους και την φιλοξενία τους.Μας προσέφεραν καφε χυμούς και μερικές από τις σπιτικές πίτες του Γιώργου οι οποίες προσφέρονται καθημερινά στο πρωινό που θα αναλύσω πιο κάτω...Επειτα απο αυτο ο Μανώλης αφιέρωσε μια ολόκληρη ωρα να μας μιλήσει για όλο το νησί.. που θα πάμε τι να δούμε, αξιοθέατα φαγητο ποτο και γλυκό ήταν όλα μέσα στις πληροφορίες του Μανώλη ο οποίος σου προσφέρει έναν χάρτη σημειώνοντας τον  εκεινη την ωρα με όλα τα μέρη που σου προτείνει.. Έπειτα οδηγηθήκαμε στο δωμάτιο μας και εκεί αντικρίσαμε όλο το μεράκι αυτών των δύο ανθρώπων.. Εξαιρετικός χώρος με πολύ προσωπική δουλειά!! Τεράστιο θετικό το κρεβάτι και το μπάνιο καθώς και τα διαφορετικά μαξιλάρια για τον ύπνο..ΑΠΛΑ ΤΡΟΜΕΡΌ!!
Και αφού ειπαμε τα βασικά ας πουμε για το πρωινό το οποίο είναι ίσως οτι πιο παραδοσιακό σπιτικο και γευστικό εχω δοκιμάσει..ειχε τα παντα..!! Ειχε Καφε και χυμό..
Επισης αυτες τις ξαιρετικές σπιτικες πίτες του Γιώργου....Πορτοκαλοπιτα,πάστα φλορα, αμυγδαλοπιτα,καρυδοπιτα με σαντιγί, πίτα με σοκολάτα μπισκότο και μπανάνα! Είχε επίσης αυγά βραστά,ματια ομελέτα και καγιανα. Ειχε επισης κι άλλες πίτες νόστιμες οπως η πολυ νόστιμη μπουγάτσα!! Επίσης είχε φρούτα δημητριακά ένα ντόπιο γιαούρτι το οποίο συνόδευαν περίπου 8 με 10 σπιτικές μαρμελάδες παλι απο τα χέρια του Γιώργου.Εξαιρετικες απλά! Με αλλα λογια πρόκειται για ένα υπερπολυτελές πρωινό...ορεξη να έχετε να τρώτε!!
Νομίζω ότι κάλυψα όλες τις απαιτήσεις ενός ξενοδοχείου και πραγματικά θα ξαναεπισκεφθω τη Νάξο και σίγουρα η διαμονή μου θα αφεθεί στις υπηρεσίες του Γιώργου και του Μανωλη..Μπραβο σ αυτούς τους δύο ανθρώπους γι αυτό που έχουν δημιουργήσει...

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, lykou7
Η κριτική έγινε: 15 Ιουλίου 2019

Η διαμονή μας στο ξενοδοχείο Γαλήνη ήταν εξαιρετική.Το πρωινό περιλάμβανε παραδοσιακά προϊόντα και όλα χειροποίητα.Στο δωμάτιο υπήρχε καθημερινή καθαριότητα και φυσικά ο Γιώργος και ο Μανώλης ήταν άψογοι και ήταν εκεί για να σου λύσουν κάθε απορία.Ολα ήταν φανταστικά και φυσικά θα επιστρέψουμε. Μην το παραλείψετε!! Ευχαριστούμε για όλα
Κωνσταντίνα & Χρήστος

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019