“Από τα καλύτερα της χώρας”
Κριτική για: Εστιατόριο Μελτεμι

Εστιατόριο Μελτεμι
Κουζίνες: Ελληνική, Θαλασσινά, Διεθνής, Γκριλ
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Δείπνο, Πρωινό, Μεσημεριανό, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 28 Ιουλίου 2017

Αργοπορημένο δείπνο στο Μελτέμι βραδάκι Δευτέρας. Λόγω της προχωρημένης ώρας (23:00) δεν είχε πολύ κόσμο αλλά μας καλοδέχτηκαν και μας εξυπηρέτησαν με ευγένεια. Πήραμε ένα μουσακά στο πήλινο, ένα ψητό καλαμάρι με σαλάτα (υπάρχουν επιλογές για πατάτες, ρύζι και βραστά λαχανικά), ρεβύθια φούρνου, 1 καραφάκι ρακί και νερό. Ο μουσακάς εξαιρετικός και τεράστιος (μεγαλύτερο πήλινο από άλλα) και ελαφρύς. Το δε καλαμάρι ήρθε ως εξής: 2 μεγάλα καλαμάρια ζουμερά και μαλακά, ωραιότατα ψημένα με πράσινη σαλάτα στο πλάι και ξεχωριστά αγγουροντομάτα σε άλλο πιάτο. Τα ρεβύθια νοστιμότατα και μαλακά. Θα ήθελα λίγη περισσότερη ποσότητα όμως. Ο λογαριασμός στα 31-32 ευρώ αν θυμάμαι καλά που είναι πολύ καλή τιμή για τις ποσότητες που φέρνει. Γενικά είναι πολύ καλό εστιατόριο και λυπηθήκαμε που δεν είχαμε πάει κι άλλες φορές να δοκιμάσουμε κι άλλα πιάτα. Στο μέλλον

Ευχαριστούμε, Maria M

Η κριτική γράφτηκε 6 Ιουνίου 2017

Το επισκέπτομαι σχεδόν κάθε φορά που θα βρεθώ στην Νάξο, είτε για δουλειά είτε ιδιωτικά.Ποικιλία και ποιότητα φαγητού χωρίς ψεγάδι, καλομαγειρεμένα, γευστικά. Φροντίδα, εξυπηρέτηση είναι προτετραιότητά τους, και ο λογαριασμός σε αντιστοιχία με την συνολική εμπειρία... Κρατήστε το έτσι παιδιά.

Ευχαριστούμε, Dimitris S
Η κριτική γράφτηκε 14 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ενα εστιατόριο στην Νάξο με μεγάλη ιστορία τωρα το συνεχίζει ο Νίκος με μεγάλη αγάπη και μεράκι για το καλό φαγητό ο chef Μιχάλης ο καλύτερος άνθρωπος στο νησί και από τους καλύτερους μάγειρες της παλιάς Σχολής Ότι φτιάχνει είναι άψογο! το σέρβις χαμογελαστό και με χαρά για εξυπηρέτηση .

Ευχαριστούμε, Makis K
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτηκαμε το εστιατοριο και αμέσως μας έκανε καλή εντύπωση η ευγένεια του προσωπικού που παρά τον κόσμο φρόντισε να μας βρει γρήγορα τραπέζι ενώ μας κερασαν ενω περιμέναμε. Παρολα αυτα η αληθεια ειναι οτι τελικά το φαγητό ηταν σχετικά μέτριο. Σε καμία περίπτωσης δεν ήταν κακό, ήταν όμως αδιάφορο και δεν μας έκανε καποια ιδιαίτερη εντύπωση. Παρατηρήσαμε ότι οι περισσότεροι πελάτες ήταν ξένοι τουρίστες που μάλλον έχει σχέση με τα παραπάνω.
Αποτελεί μια αξιοπρεπή επιλογή αν είστε εκεί γύρω όμως ειδικα στη Νάξο υπάρχουν πιο γευστικές επιλογές.

1  Ευχαριστούμε, mariagriva2003
Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουλίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Κατα τυχη βρεθηκα στη ναξο και πηγα για φαγητο σ αυτο το μαγαζι.. Απλες γευσεις και προσιτες.. Παρ οτι ημουν μονος μου περασα πλ ωραια και ηταν κ φιλοξενο περιβαλλον..

Ευχαριστούμε, dimitris d

Εστιατόριο Μελτεμι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νάξος, Νάξος
Νάξος, Νάξος

Εστιατόριο Μελτεμι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!