“Εξαιρετικό!”

Κουζίνες: Μεσογειακή
Καλό για: Γραφική θέα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2020

Υπέροχη ατμόσφαιρα με όμορφη μουσική. Το σέρβις είναι γρήγορο και το φαγητό απλά εκπληκτικό. Μια πολύ καλή πρόταση για δείπνο.

1  Ευχαριστούμε, R8685LEjimk

Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουλίου 2020

Στις κριτικές, μπορεί ένα ταβερνάκι να πάρει 5 αστέρια γιατί είναι εξαιρετικό σε αυτό που προσφέρει καθώς και ένα υψηλού επιπέδου εστιατόριο να πάρει χαμηλή βαθμολογία διότι δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες σου όταν το επισκέπτεσαι.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση παρασυρθήκαμε από τις διθυραμβικές κριτικές και το επιλέξαμε για το τελευταίο γεύμα μας στο νησί.

Απίστευτη απογοήτευση!!!

1. Η πράσινη σαλάτα που πήραμε, παρόλο που είχε αρκετά υλικά, ήταν άνοστη και πικρή με ελάχιστη βινεγκρετ - ζητήσαμε να μας φέρουν λίγη ακόμα βινεγκρετ για να τη νοστιμήσουμε και μας έφεραν μπαλσάμικο! Άλλα αντ' άλλων!!

2. Ζητήσαμε λίγο ψωμί και ήρθε πανεράκι με τέσσερις χοντροκομμένες μπαγιάτικες φέτες που προφανώς είχαν περισέψει από το πρωινό, χωρίς κανένα συνοδευτικό. ΈΛΕΟΣ!! Δεν μπορούσε ο σεφ να φτιάξει ένα ντιπ, το ψωμί να είναι λίγο φρυγανισμένο, κάτι τέλοσπάντων, μας πέταξαν ψωμί που ούτε για εργάτες δεν κάνει. Χώρια που οι τρεις φέτες που έμειναν ανέπαφες μετά από λίγο σερβιρίστηκαν στο διπλανό τραπέζι σε ξένους!!!

3. Παραγγείλαμε δυο ποτήρια λευκό κρασί τα οποία ήρθαν σερβιρισμένα από μέσα, αντι να σερβιριστούν από το μπουκάλι μπροστά μας. Το κρασί ήταν άγευστο και τελείως αδιάφορο. Παραγγέλνω άλλο ένα ποτήρι άλλης ετικέτας που την ξέρω πολύ καλά και ήρθε το ίδιο κρασί με την πρώτη φορά!!! Μήπως στο ποτήρι σερβίρεται χύμα κρασί που δεν έχει καμία σχέση με αυτό που παραγγέλνεις?? (Σημ. τα τρία ποτήρια κόστισαν 19 ευρώ).

4. Η μακαρονάδα με σφυρίδα που πήρα ήταν άνοστη και πνιγμένη στο λάδι, όπως φαίνεται στη φωτογραφία. Σε κάθε μπουκιά φοβόμουν μην πιστιλιστώ και γίνω χάλια!!!

5. Το κουσκους με τα θαλασσινά κ αυτό άνευ γεύσης λόγω μπαγιάτικων πρώτων υλών.

6. Όταν εκφράσαμε την δυσαρέσκεια μας στον σερβιτόρο η απάντηση του ήταν 'να σας κεράσουμε μία μαστίχα?' ΕΛΕΟΣ!!! Αν θέλεις να κάνεις μια κίνηση να ικανοποιήσεις τον πελάτη το κάνεις χωρίς να ρωτάς. Φυσικά και αρνηθήκαμε και δεν υπήρξε καμία άλλη κίνηση καλής θέλησης από την μεριά τους.

7. Οι σερβιτόροι ανεπαρκείς χωρίς να υπάρχει κάποιος υπεύθυνος να τους συντονίζει.

Εν κατακλείδι πλήρης απογοήτευση και κοροιδία!!!

Ευχαριστούμε, gastronomad16
Ο/η nissaki_beach, Ιδιοκτήτης του Nissaki Restaurant since 1971, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Αυγούστου 2020

Αγαπητέ Gastronomad16,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την κριτική σας και λυπούμαστε που δεν καταφέραμε να ανταποκριθούμε στις απαιτήσεις σας.
Ίσως για εμάς να μην ήταν μία καλή μέρα όπως περιγράφετε στην συνεισφορά σας, εντούτοις όμως διαπιστώσαμε πως το σχόλιο σας περιέχει πολλές ανακρίβειες και υπερβολές.
Πάρα ταύτα, θα λάβουμε σοβαρά την κριτική σας και θα προσπαθήσουμε να γίνουμε καλύτεροι όπως άλλωστε κάνουμε πάντα σεβόμενοι τους πελάτες μας.
Ελπίζουμε να έχετε καλό υπόλοιπο του καλοκαιριού!

Με εκτίμηση
Παπαδόπουλος Σπύρος

Η κριτική γράφτηκε 24 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Κάτσαμε με φίλους Κυριακή βράδυ για να φάμε στον υπέροχο εξωτερικό χώρο του εστιατορίου!
Πήραμε θαλασσινά και το ένα ήταν πιο νόστιμο από το άλλο!!
Εγώ πήρα νιοκι με αστακό το οποίο πρώτη φορά το δοκιμάζω και μπορώ να πω ότι ήταν απίστευτα γευστικό πιάτο!!
Επίσης πήραμε κινοα με γαρίδες ήταν φανταστικό!!!!
Και αρκετά ακόμα πιάτα, όλα παρα πολύ προσεγμένα όμορφα εμφανισιακά αλλά και παρα πολύ γευστικά ήταν καταπληκτικά ότι και αν δοκίμασα!!!

Ευχαριστούμε, konsta n
Η κριτική γράφτηκε 17 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εν μέσω πανδημίας η ποιότητα κ η εξυπηρέτηση ήταν καταπληκτική!
Όλα τα μέτρα προστασίας από το προσωπικό τηρούνται στο έπακρο με αίσθημα ασφάλειας προς τους πελάτες!
Το φαγητό εκπληκτικό! Οι γεύσεις μοναδικές!
Επιλέξαμε θαλασσινά! Κρύα κ ζεστά!
Όλα υπέροχα! Κ το κάθε ένα ξεχωριστό κ διαφορετικό!
Σεβίτσε, τατάκι κ ταρτάρ για πρώτα!
Σφυριδομακαρονάδα κ χτενια φρικασέ για κυρίως!
Συνοδεύσαμε με κρασί που μας πρότεινε ο σερβιτόρος!
Κ στο τέλος γλυκόοοο! Χαλβάς με μους σοκολάτα κ φράουλες! Εξαιρετικό κι ελαφρύ! Ότι πρέπει μετά απο ένα γεύμα θαλασσινών!
Ευχαριστούμε κ σίγουρα θα ξαναβρεθούμε!

Ευχαριστούμε, Zina1215
Η κριτική γράφτηκε 16 Ιουλίου 2020

Αυτή τη φορά επισκέφθηκα το εστιατόριο με την κοπέλα μου για να γιορτάσουμε την επέτειο μας.
Ο σερβιτόρος μας βοήθησε να διαλέξουμε ένα εξαιρετικό κρασί, ελληνικό Chardonnay. Δοκιμάσαμε μια εξαιρετική μπρουσκέτα με τόνο και το σεβίτσε. Για κυρίως πήραμε τα χτένια φρικασέ και τη μακαρονάδα με σφυρίδα, και τα δύο ήταν απίστευτα!
Αυτό το εστιατόριο είναι η σίγουρη επιλογή για ποιοτικό φαγητό στη πανέμορφη Νάξο.

Ευχαριστούμε, manos11h

Nissaki Restaurant since 1971: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Nissaki Restaurant since 1971: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!