“Πολύ καλή επιλογή για γλυκό!”
Κριτική για: Χαγιάτι

Χαγιάτι
Καλό για: Ατμόσφαιρα Μπαρ, Γραφική θέα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 3 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε βράδυ, δεν είχε πάρα πολύ κόσμο. Ο σερβιτόρος δεν ήταν πάρα πολύ πρόθυμος αλλά λογικά είχε προηγηθεί λαοθαλασσα πιο πριν διότι ενώ παραγγειλαμε, ξανά ήρθε το παιδί και μας ενημέρωσε ότι κάποια είχαν τελειώσει.
Κατά τα άλλα η σοκολατοπιτα με παγωτό ΑΠΕΡΊΓΡΑΠΤΗ. must have it! Το white velvet αρκετά καλό αλλά όχι τόσο όσο η σοκολατοπιτα, ίσως να μην ήταν στα δικά μου γούστα. Οι ποσότητες μεγάλες και σίγουρα τα γλυκά ήταν γευστικά.
Το καλύτερο απ όλα ήταν ότι επειδή πήγαμε βράδυ, από κάτω είχε ξεκινήσει η live μουσική και η ατμόσφαιρα ήταν υπέροχη.

Ευχαριστούμε, Anastasia Z

Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2018

Το "Χαγιάτι" στη Χώρα της Αλοννήσου είναι ένα εξαιρετικό καφέ- εστιατόριο που λειτουργεί από νωρίς το πρωί για καφέ και πρωινό μέχρι αργά το βράδυ ως πιάνο μπαρ. Ο εξωτερικός χώρος του προσφέρει απίστευτη θέα στο πέλαγος. Έχει πολύ νόστιμες επιλογές σε γλυκά και αλμυρά σνακ. Η εξυπηρέτηση είναι φιλική και οι τιμές λογικές. Το θεωρώ ένα από τα must visit της Αλοννήσου!

Ευχαριστούμε, Georgios G
Η κριτική γράφτηκε 27 Αυγούστου 2018

Το σημείο που βρίσκεται το γλυκοπωλείο είναι πραγματικά το καλύτερο του νησιού. Αυτό βέβαια σημαίνει ότι μαζεύει πραγματικά πολύ κόσμο και γίνεται λίγο "fast food". Δοκιμάσαμε το τιρσαμισού, που ήταν άκρως βιομηχανικό και το τζιζκεϊκ που ήταν απλά μέτριο... Σχετικά μικρές μερίδες αλλά σε καλές τιμές... Το σέρβις πολύ καλό, αν καταφέρεις να βρεις τραπέζι..

Ευχαριστούμε, maryjintown
Η κριτική γράφτηκε 27 Αυγούστου 2018

υπεροχος χωρος και μουσικη...η τραγουδιστρια και τα παιδια που την συνοδευουνν είναι καταπληκτικοι...Γλυκα τα περισσοτερα νομιζω είναι ετοιμα τυποποιημένα παρολαυτα νοστιμα.Μεχρι εκει,τιποτα που να σου μεινει στον ουρανισκο η στο μυαλο σαν κατι ιδιαιτερο.Ποτα και cocktails σιγουρα καλυτερα,και οι τιμες οκ νορμαλ για ένα τουριστικο μερος και για το ολο κονσεπτ του καταστήματος...Εχω παει πολλες φορες στα δυο χρονια σερι που επισκέπτομαι το νησι,εχω περασει ωραια,δεν εχω δει τιποτα περιεργο(αν διαβασετε άλλες κριτικες)οσον αφορα το σερβις και τις συμπεριφορες υπαλληλων(εμας μας εξυηρετησαν τελεια)αλλα το θεμα είναι ότι ο χωρος σε κερδιζει από μονος του...Προσωπικα παρακαμπτω το θεμα του γλυκοπωλειου αφου ούτως η αλλως δεν εποτελει και το hot point του μαγαζιου(δεν νομιζω ότι πας εκει σωνει κ καλα για γλυκο)και κανω focus στην μουσικη και οπτικη αναβαθμιση του χωρου(να περιποιηθουν λιγο το παλκο,το εξωτερικο μπαρ,ισως να εμπλουτισουν με εξτρα ατομα το πρόγραμμα κτλ)....Νομιζω σαν μαγαζι τυπου πιανο-μπαρ,η τυπου ''καλοκαιρινο live στεκι'' θα ειχε καλυτερη απηχηση

Ευχαριστούμε, Venture207439
Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ νόστιμα γλυκά, ωραία θέα για ηλιοβασίλεμα και βράδυ.
Οι θέσεις είναι λίγο στριμωχτές, το ρυζόγαλο μικρούτσικη η μερίδα, το πάτωμα ήταν λίγο βρώμικο.

Ευχαριστούμε, Theologis V

Χαγιάτι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αλόννησος, Σποράδες
Πατητήρι, Αλόννησος

Αλόννησος, Σποράδες
Πατητήρι, Αλόννησος

Πόλη της Αλοννήσου, Αλόννησος

Χαγιάτι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!